تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به پیام‌های صوتی کاربران مسنجر فیس‌بوک

شناسه خبر: 161271 سرویس: فناوری ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۴۸ : ۲۰ : ۰۰
تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به پیام‌های صوتی کاربران مسنجر فیس‌بوک
قاضی آمریکایی درخواست دو گروه حامی حریم خصوصی را مبنی بر انتشار اسناد محرمانه علیه تلاش دولت برای رمزگشایی پیام‌های صوتی فیس‌بوک را رد کرد.
۵۵آنلاین :

اسناد مخفی حکایت از آن دارد که حکومت آمریکا تلاش کرده تا فیس‌بوک را مجبور به رمزگشایی پیام‌های صوتی کاربران روی مسنجر کند.{لینک}

گروه موسوم به اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا/ American Civil Liberties Union دراین‌باره اظهار داشت که حفظ حقوق عمومی بالاتر از دلایل مطرح‌شده توسط وزارت دادگستری برای پیشبرد یک پرونده جنایی است تا بخواهد با زور فیس‌بوک را مجبور به دادن اطلاعات و نقض حریم خصوصی افراد کند.

رمزگذاری در مسنجر فیس‌بوک به‌صورت نقطه‌به‌نقطه و سر-به-سر تعریف‌شده و بدین معناست که دو سوی مکالمه می‌توانند به دیتا دسترسی داشته باشند اما دولت فیس‌بوک را تحت‌فشار گذاشته تا دست به رمزگشایی زده و اطلاعات کاربران را به هر دلیلی به آن‌ها بدهد.

اما گروه‌های حقوقی می‌گویند دولت چنین حقی نداشته و حالا خواستار شده بودند تا اسناد دولتی دراین‌باره فاش شود که درنهایت قاضی لورنس اونیل در فرسنوی کالیفرنیا چنین درخواستی را نپذیرفت.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کتابهای درسی ایران، کودکان را تن‌پرور بار میاورد

تحلیلی بر مقایسه محتوای کتاب اول دبستان سه کشور ایران، چین و آلمان

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر