تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به پیام‌های صوتی کاربران مسنجر فیس‌بوک

شناسه خبر: 161271 سرویس: فناوری ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۴۸ : ۲۰ : ۰۰
تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به پیام‌های صوتی کاربران مسنجر فیس‌بوک
قاضی آمریکایی درخواست دو گروه حامی حریم خصوصی را مبنی بر انتشار اسناد محرمانه علیه تلاش دولت برای رمزگشایی پیام‌های صوتی فیس‌بوک را رد کرد.
۵۵آنلاین :

اسناد مخفی حکایت از آن دارد که حکومت آمریکا تلاش کرده تا فیس‌بوک را مجبور به رمزگشایی پیام‌های صوتی کاربران روی مسنجر کند.{لینک}

گروه موسوم به اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا/ American Civil Liberties Union دراین‌باره اظهار داشت که حفظ حقوق عمومی بالاتر از دلایل مطرح‌شده توسط وزارت دادگستری برای پیشبرد یک پرونده جنایی است تا بخواهد با زور فیس‌بوک را مجبور به دادن اطلاعات و نقض حریم خصوصی افراد کند.

رمزگذاری در مسنجر فیس‌بوک به‌صورت نقطه‌به‌نقطه و سر-به-سر تعریف‌شده و بدین معناست که دو سوی مکالمه می‌توانند به دیتا دسترسی داشته باشند اما دولت فیس‌بوک را تحت‌فشار گذاشته تا دست به رمزگشایی زده و اطلاعات کاربران را به هر دلیلی به آن‌ها بدهد.

اما گروه‌های حقوقی می‌گویند دولت چنین حقی نداشته و حالا خواستار شده بودند تا اسناد دولتی دراین‌باره فاش شود که درنهایت قاضی لورنس اونیل در فرسنوی کالیفرنیا چنین درخواستی را نپذیرفت.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر