نتیجه‌ای یافت نشد.

تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به پیام‌های صوتی کاربران مسنجر فیس‌بوک

شناسه خبر: 161271 سرویس: فناوری ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۴۸ : ۲۰ : ۰۰
تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به پیام‌های صوتی کاربران مسنجر فیس‌بوک
قاضی آمریکایی درخواست دو گروه حامی حریم خصوصی را مبنی بر انتشار اسناد محرمانه علیه تلاش دولت برای رمزگشایی پیام‌های صوتی فیس‌بوک را رد کرد.
۵۵آنلاین :

اسناد مخفی حکایت از آن دارد که حکومت آمریکا تلاش کرده تا فیس‌بوک را مجبور به رمزگشایی پیام‌های صوتی کاربران روی مسنجر کند.{لینک}

گروه موسوم به اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا/ American Civil Liberties Union دراین‌باره اظهار داشت که حفظ حقوق عمومی بالاتر از دلایل مطرح‌شده توسط وزارت دادگستری برای پیشبرد یک پرونده جنایی است تا بخواهد با زور فیس‌بوک را مجبور به دادن اطلاعات و نقض حریم خصوصی افراد کند.

رمزگذاری در مسنجر فیس‌بوک به‌صورت نقطه‌به‌نقطه و سر-به-سر تعریف‌شده و بدین معناست که دو سوی مکالمه می‌توانند به دیتا دسترسی داشته باشند اما دولت فیس‌بوک را تحت‌فشار گذاشته تا دست به رمزگشایی زده و اطلاعات کاربران را به هر دلیلی به آن‌ها بدهد.

اما گروه‌های حقوقی می‌گویند دولت چنین حقی نداشته و حالا خواستار شده بودند تا اسناد دولتی دراین‌باره فاش شود که درنهایت قاضی لورنس اونیل در فرسنوی کالیفرنیا چنین درخواستی را نپذیرفت.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر