تلاش برای فک پلمب نگارخانه قدیمی شهر شیراز

شناسه خبر: 125805 سرویس: اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶, ۲۲ : ۱۸ : ۰۰
تلاش برای فک پلمب نگارخانه قدیمی شهر شیراز
ساعت 10 صبح امروز چهارشنبه 25 بهمن ماه جاری نگارخانه وصال شیراز با سابقه فعالیت حدود نیم قرن با شکایت شاکی خصوصی پلمب شد و این موضوع تلاش مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برای بازگشایی این نگارخانه را در پی داشت.
۵۵آنلاین :

 این اقدام همزمان با دومین روز از برپایی جشنواره هنرهای تجسمی فجر فارس و در ارتباط با نگارخانه وصال به عنوان یکی از میزبانان این جشنواره صورت گرفت.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا از تلاش برای بازگشایی این نگارخانه سخن گفت و اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته، تا ساعتی دیگر درهای این نگارخانه به روی دوستداران هنرهای تجسمی گشوده خواهد شد.
غلامرضا یوسفی نژاد درباره علت پلمپ شدن نگارخانه وصال اظهار کرد: این نگارخانه حدود نیم قرن است که در اجاره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی افزود: این اداره کل هیچگونه نامه ای مبنی بر انتقال ملک به شخصی دیگر دریافت نکرد و بنابراین مانند روال قبل اجاره بها را به حساب مالک پیشین واریز می کرد تا آنکه مالک جدید به دلیل عدم پرداخت اجاره از این اداره شکایت کرد.
یوسفی ادامه داد: کارشناس حقوقی اداره ارشاد با در دست داشتن مدارک و فیش های واریزی به دادگاه مراجعه کرده و رای به نفع اداره ارشاد صادر شد و مشکل برطرف شد.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ادامه از شکایت مجدد مالک جدید برای طلب ملک خبر داد و گفت: مالک در شکایتی جدید مطرح کرده است که تمایلی به اجاره دادن ملک خود ندارد و خواستار آن است. این پرونده در حال بررسی در دادگاه بود که دادگاه با صدور حکم، ساعت 10 صبح امروز چهارشنبه دستور پلمپ این نگارخانه را صادر کرد.
وی بیان کرد: معاون هنری اداره ارشاد و کارشناس حقوقی این اداره در محل حاضر شده و با مالک وارد گفت و گو شدند، مالک نیز با توجه به برگزاری جشنواره تجسمی قول همکاری داده است.
یوسفی اعلام کرد: این نگارخانه تا ساعتی دیگر به کار خود ادامه می دهد و میزبان هنردوستان است.
این مقام مسئول از تلاش های این اداره کل برای رفع مشکل نگارخانه وصال سخن گفت و بیان کرد: نگارخانه وصال، مکانی باارزش برای جامعه هنری شیراز است و به هنرمندان حل مساله در آینده نزدیک را نوید می دهیم، هرچند این موضوع باید روال قانونی را طی کند و ممکن است رسیدن به نتیجه کمی زمان بر باشد؛ اما در تلاش برای حفظ این نگارخانه و راضی کردن مالک هستیم.
بخش رقابتی دهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر، عصر سه‌شنبه 24بهمن در نگارخانه وصال آغاز شد.
به گفته معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، 700 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در گزینش ابتدایی 350 اثر برگزیده شده و به نمایش در آمده است.
مهدی رنجبر افزود: داوری این مجموعه آثار تا 29بهمن‌ ادامه دارد و 30بهمن نفرات برگزیده این دوره از جشنواره در مراسمی معرفی و تقدیر خواهند شد. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با مهتاب باغ در آگرا

معرفی باغی با معماری ایرانی و گمتر شناخته شده در آگرای هند

عصر طلایی آزادی بیان و مسمومیت دموکراسی

در بیشتر تاریخ مدرن، آسان‌ترین راه برای متوقف کردن گسترش یک ایده، ممانعت از انتشار مکانیکی آن بوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان