تلاشهای آمریکا در اجلاس FATF برای وضع مجدد اقدامات مقابله ای علیه ایران ناکام ماند

شناسه خبر: 148143 سرویس: توسعه ، جهان ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷, ۱۴ : ۱۶ : ۰۰
تلاشهای آمریکا در اجلاس FATF برای وضع مجدد اقدامات مقابله ای علیه ایران ناکام ماند
بر اساس اخبار واصله از اجلاس اخیر گروه ویژه اقدام مالی FATF در پاریس، هیات آمریکا براساس دستورالعمل کاخ سفید بشدت تلاش می نماید که اقدامات مقابله ای را که از تیرماه ۱۳۹۵ و در حین اجرای برنامه اقدام این نهاد از سوی کشورمان، تعلیق شده بود را مجددا برقرار سازد. این تلاشها با نگاه بیطرفانه و فنی اکثریت قاطع اعضای این گروه تاکنون ناکام مانده است و احتمال برقراری اقدامات مقابله ای پایین است.
۵۵آنلاین :

گفته می شود که بر خلاف سنت پیشین این اجلاسها که معمولا تصمیمات فنی در روزهای ابتدایی کاری اجلاسها جمع بندی و نهایی می شدند، پیش نویس تصمیم راجع به کشورمان هنوز تا روز پنجشنبه در حال مذاکره بوده است. گروه شورای همکاری خلیج فارس و آرژانتین بعنوان اعضای اصلی و عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی بعنوان اعضای ناظر به شدت تلاش می کنند که سایر کشورها را با خواست آمریکا همراه سازند. محور اصلی استدلال موافقین برقراری اقدامات سخت مقابله ای علیه کشورمان این است که بعد از دو دوره تمدید برنامه اقدام و گذشت هشت ماه تنها یک لایحه از چهار لایحه در نظام قانونگذاری ایران نهایی شده است؛ ضمن اینکه در این مصوبات، استانداردهای مورد درخواست این نهاد کاملا رعایت نشده است. مخالفین کشورمان معتقدند که ایران با تاخیرهای تعمدی در اجرای مفاد برنامه اقدام، اعتبار این نهاد را خدشه دار کرده و اعطای هرگونه فرصت دوباره ای به ایران بدون هیچ تضمینی، پیام بدی برای جامعه بین المللی در جهت رعایت این استانداردها خواهد داشت.

رایزنی های طرفین برای رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تاکنون بی نتیجه بوده است. یکی از راه حل ها انتشار یک بیانیه عمومی تفصیلی است که نظرات و نگرانیهای دو طرف را منعکس نماید.

 همچنین مهمترین محوری که مطرح است و از سوی کشورهای ثالث پیشنهاد شده این است که مهلت جدیدی در نظر گرفته شود ولی این مهلت بعنوان آخرین مهلت برای تکمیل اقدامات کشورمان مورد توافق اعضای این گروه باشد. اجلاس بعدی این نهاد در بهمن ماه آتی خواهد بود.


منبع : دولت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اطلاع رسانی در مورد میزپرستان شستا

معلوم نیست به دلیل ترند شدن توییت یکی از کاربران شبکه‌های مجازی بود یا به‌ هرحال وزیر تازه رسیده تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قبل هم برنامه‌ای برای انتشار اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های وابسته به شستا داشت. هر کدام از اینها که بود، محمد شریعتمداری روی دستوری که چند روز پیش داد، ایستاد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر