تقدیر فرماندار کربلا از نظم زائران ایرانی

شناسه خبر: 194499 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸, ۰۳ : ۲۱ : ۰۰
تقدیر فرماندار کربلا از نظم زائران ایرانی
فرماندار کربلا گفت: حضور ایرانیها در کربلا بسیار منظم و با همکاری کامل با مسئولان این شهر بوده است.
۵۵آنلاین :

محمد جواد حسین منکوشی گفت: با همه وجودم بیان می کنم که زائران ایرانی به توصیه های مسئولین عراقی و متصدیان امنیتی و شهری عراق و نیز توصیه های مسئولان ایرانی توجه کردند و بسیار منضبط به زیارت پرداختند. حضور ایرانی ها در کربلا، پیروی ازسخنان معصومین علیهم السلام به ویژه امام صادق و امام حسن عسگری علیهماالسلام و نیز رهبر معظم انقلاب ایران در اهتمام به زیارت اربعین است. وی درباره پیش بینی جمعیت موجود در کربلا گفت: از منابع مختلف آماری ورصد  ۴راه ورودی به کربلا و دوربین ها و راه های مختلفی که برای تجمیع آمار داریم اعلام میدارم روزانه  ۲میلیون زائر به غیر از ساکنان شهر، در کربلا حضور دارند. فرماندار کربلا همچنین درباره ارتباط شهروندان ایرانی و عراقی خاطرنشان کرد: روابط بین دو ملت و شهروندان ایرانی و عراقی  یک رابطه ریشه دار و مبتنی بر عقاید دینی و احترام متقابل است. وی افزود: دو دولت تلاش کردند تعاملات به نحو خوب ایجاد شود و روابط دوستانه، خویشاوندی و حتی قبیله ای به همراه روابط اقتصادی و فرهنگی بین دوملت و موسسات فرهنگی و دانشگاهی ریشه های مستحکمی پیدا کرده است. این رابطه دوستانه در شهروندان نیز وجود دارد و هیچ مشکلی در این زمینه نداشتیم. فرماندار کربلا ادامه داد: ما هیچ توصیه ای بالاتر از توصیه های رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای نداریم و سخنان ایشان بهترین راهنمای عمل ما و مردم ایران است. همچنین از زائران ایرانی می خواهیم صبر را پیشه کنند و کمبودهای ما را ببخشند. مشکلاتی در زمینه برق، آب و تغذیه در مناطق دوردست داریم و تلاش می کنیم بعد از اربعین هم تا مدتی خدمات رسانی را ادامه دهیم.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بار اضافی جدید فرهنگی

اخیرا در فضای مجازی و در فضای رسانه، همایش ها و برنامه هایی در راستای چگونگی مدیریت خانواده چند همسری و به نوعی ستایش این امر منتشر شده است. این برنامه ها به نوعی القا کننده این امر است که چند همسری یک تکنیک و یک عملی است که باید ترویج پیدا کند و مردان و زنان با این مسئله کنار بیایند. این مبحث جنجال و سر و صدای زیادی در رسانه های داخلی و حتی خارجی ایجاد کرده است. میخواهیم با نگاهی دیگر و از زوایای دیگری به مبحث چند همسری و رسانه ای شدن آن بپردازیم.

زندان ها خلوت ميشوند؟

در جريان محاكمات،يكى از متداول ترين مجازات هاى در نظر گرفته شده،فرستادن مجرمان به زندان است كه بر حسب نوع و شدت جرم مرتكب شده زمان حضور در زندان متفاوت ميشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر