تقاضای فصل سرد، مرغ و تخم مرغ را گران گرد

شناسه خبر: 118612 سرویس: اقتصادی شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶, ۲۴ : ۲۰ : ۰۰
تقاضای فصل سرد، مرغ و تخم مرغ را گران گرد
رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران قیمت مرغ و تخم مرغ را وابسته به عرضه و تقاضا دانست و گفت: گرانی این 2 کالا ناشی از افزایش تقاضا در فصل سرماست.
۵۵آنلاین :

 

«مهدی یوسف خانی» امروز (شنبه) افزود: نرخ مصوب برای فروش تخم مرغ رعایت نمی شود که این امر ناشی از ضعف نظارت بر خرید نهاده های تولیدکنندگان و بازار مصرف است. 
وی ادامه داد: تولیدکننده ناچار است نهاده های مورد نیاز تولید را به هر قیمتی خریداری کند و نظارت چندانی بر نهاده های تولید نیست. بنابراین در زمان عرضه نیز نمی توان بر قیمت عرضه کالاها نظارت چندانی داشت و امر قیمت گذاری به عرضه و تقاضا وابسته می شود.

** قیمت مرغ برای مصرف کننده 78 هزارریال شد
براساس اعلام نرخ اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، امروز- شنبه- قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در مرغداری ها نزدیک 50 هزار ریال، کشتارگاه (نقدی) 70 هزار ریال، واحدهای صنفی عمده 71 هزار و 500 ریال و خرده فروشی ها 78 هزارو 500 ریال است.
نرخ هر کیلوگرم ران مرغ در خرده فروشی ها 68 تا 78 هزار ریال است. 
سینه بدون کتف 140 هزارریال و سینه با کتف 130 هزاریال فروخته می شود. 
فیله مرغ نیز 160 هزارریال است.

** قیمت تخم مرغ برای مصرف کننده 63 هزارریال است
به گفته رییس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، امروز قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری 54 هزار ریال، واحدهای صنفی عمده 59 هزارریال و خرده فروشی ها 63 هزار ریال به فروش می رسد.
یوسف خانی یادآوری کرد: مطابق نرخ های اعلام شده، هر شانه 2 کیلوگرمی تخم مرغ نزدیک به 126 هزارریال عرضه می شود. 
به گفته وی، تخم مرغ مارک دار با چهار درصد افزایش نسبت به قیمت های اعلام شده عرضه می شود. 
به گزارش ایرنا، طبق براوردهای وزارت جهاد کشاورزی نرخ مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کننده باید 70 تا 75 هزارریال و هرکیلوگرم تخم مرغ 46 هزارریال باشد.
سالیانه بیش از 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در 20 هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود که سرانه مصرف سالیانه آن برای هر ایرانی بیش از 25 کیلوگرم است.
همچنین پارسال حدود 940 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شد.
اکنون سرانه مصرف تخم مرغ به نزدیک 191 عدد رسیده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرسنگی بکشید تا دردهای مزمن سرکوب شوند

دردهای مزمن یکی از چالش‌های بزرگی است که پزشکان تاکنون برای سرکوب آن به نتیجه خاصی دست نیافته‌اند. پژوهشی جدید حاکی از آن است که احساس گرسنگی می‌تواند دردهای مزمن را از بین ببرد.

سهم تحولات داخلي و خارجي در مهاجرت ايرانيان

مهاجرت، اقدامي خطير و گاه قمارگونه است که نياز به همت و تهوري دارد که مهاجر نگران، بي‌پناه و نيازمند به احساس امنيت مادي و معنوي در زمين بيگانه را محکوم به تلاش بيشتر براي کسب موفقيت و آرامش مي‌‌کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

شان پن برای هدف قرار دادن ترامپ، رمان نوشت

شان پن در رمانی با عنوان «باب هانی تنها کسی که کار کرد» به ماجراهای روز دنیا پرداخته و با نقد دونالد ترامپ و توجه به جنبش «من هم همین طور»، به تجربه درگیر شدنش در ماجرای ال چاپو، سلطان مواد مخدر هم اشاره کرده است.

ویدیو: تبریک متفاوت نوروز توسط سفیر آلمان در ایران

اقدام جالب سفیر آلمان در تهران؛ تبریک نوروز به زبان فارسی با خواندن شعری از حافظ، کنار سفره هفت سین

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان