نتیجه‌ای یافت نشد.

تغییر نام فرماندهی آمریکا چین را عصبانی کرد

شناسه خبر: 135295 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۵ : ۰۰
تغییر نام فرماندهی آمریکا چین را عصبانی کرد
تغییر نام فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام هم چین را خشمگین ساخته و هم انتقادهای کره جنوبی و ژاپن دو متحد نظامی این کشور را نیز به دنبال داشته است.
۵۵آنلاین :

آمریکا می گوید نام «فرماندهی نظامی اقیانوس آرام» را که وسیع ترین قدرت نظامی این کشور محسوب می شود به «فرماندهی اقیانوس آرام و هند» تغییر داده است.
وزارت خارجه چین از این کار ابراز انزجار کرده و گفته است هر اقدامی هم در تغییر نام صورت بگیرد مهم این است که آمریکا باید یک قدرت مسئول در دنیا باشد.
همزمان وزارت دفاع چین در بیانیه ای خاطر نشان کرده است که تمامی تحرکات آمریکا را در منطقه زیر نظر دارد و اوضاع را از نزدیک دنبال می کند.
نگرانی چین بیشتر از آنجا شدت گرفته که فرماندهان آمریکایی این تغییر نام را به پکن مرتبط دانسته و گفته اند که چین بزرگترین چالش برای آمریکاست.
چین می گوید دریای جنوبی که منطقه ای چالش برانگیز شده است با این تغییر نام دقیقا در مرکز این فرماندهی قرار می گیرد و این می تواند خطرهایی را دنبال داشته باشد.
در ژاپن و کره جنوبی اعلام شده است که دو کشور این تغییر نام را تعجب برانگیز دانسته اند و برای اطلاع بیشتر درباره این اقدام با آمریکا رایزنی می کنند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده که آمریکا به این کشور اطمینان داده است که تغییر نام مشکلی برای کره ایجاد نخواهد کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر