نتیجه‌ای یافت نشد.

تغییر نام فرماندهی آمریکا چین را عصبانی کرد

شناسه خبر: 135295 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۵ : ۰۰
تغییر نام فرماندهی آمریکا چین را عصبانی کرد
تغییر نام فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام هم چین را خشمگین ساخته و هم انتقادهای کره جنوبی و ژاپن دو متحد نظامی این کشور را نیز به دنبال داشته است.
۵۵آنلاین :

آمریکا می گوید نام «فرماندهی نظامی اقیانوس آرام» را که وسیع ترین قدرت نظامی این کشور محسوب می شود به «فرماندهی اقیانوس آرام و هند» تغییر داده است.
وزارت خارجه چین از این کار ابراز انزجار کرده و گفته است هر اقدامی هم در تغییر نام صورت بگیرد مهم این است که آمریکا باید یک قدرت مسئول در دنیا باشد.
همزمان وزارت دفاع چین در بیانیه ای خاطر نشان کرده است که تمامی تحرکات آمریکا را در منطقه زیر نظر دارد و اوضاع را از نزدیک دنبال می کند.
نگرانی چین بیشتر از آنجا شدت گرفته که فرماندهان آمریکایی این تغییر نام را به پکن مرتبط دانسته و گفته اند که چین بزرگترین چالش برای آمریکاست.
چین می گوید دریای جنوبی که منطقه ای چالش برانگیز شده است با این تغییر نام دقیقا در مرکز این فرماندهی قرار می گیرد و این می تواند خطرهایی را دنبال داشته باشد.
در ژاپن و کره جنوبی اعلام شده است که دو کشور این تغییر نام را تعجب برانگیز دانسته اند و برای اطلاع بیشتر درباره این اقدام با آمریکا رایزنی می کنند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده که آمریکا به این کشور اطمینان داده است که تغییر نام مشکلی برای کره ایجاد نخواهد کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر