تعرفه‌های تجاری ترامپ شامل دخترش نمی‌شود!

شناسه خبر: 138692 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷, ۱۵ : ۱۹ : ۰۰
تعرفه‌های تجاری ترامپ شامل دخترش نمی‌شود!
تارنمای نشریه اقتصادی فورچون با برجسته کردن نقش روابط در سیاست‌های تعرفه‌ای کاخ سفید نوشت: محصولات وارداتی کمپانی ایوانکا ترامپ از چین، از تعرفه‌های پرهزینه اعمال شده از سوی پدرش مستثنی هستند.ترامپ صبح جمعه 34 میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای چینی از قطعات خودرو گرفته تا تجهیزات پزشکی، اعمال کرد. اما آن دسته از کفش و پوشاکی که شرکت ایوانکا ترامپ وارد می کند، مشمول این تعرفه ها نیستند.
۵۵آنلاین :

 

تارنمای نشریه اقتصادی فورچون با برجسته کردن نقش روابط در سیاست‌های تعرفه‌ای کاخ سفید نوشت: محصولات وارداتی کمپانی ایوانکا ترامپ از چین، از تعرفه‌های پرهزینه اعمال شده از سوی پدرش مستثنی هستند.

 به رغم شعارهای «حمایت از کالا ونیروی آمریکایی»دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دست کم تا اوایل سال 2017 میلادی، 100 درصد محصولات شرکت مد فرزندش، خارج از این کشور تولید می شدند؛ محصولاتی که در زمان حاضر نیز از تعرفه های گسترده ای که ترامپ در راستای جنگ تجاری خود با چین اعمال کرده، مستثنی هستند.

به گزارش هافینگتن پست، ترامپ صبح جمعه 34 میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای چینی از قطعات خودرو گرفته تا تجهیزات پزشکی، اعمال کرد. اما آن دسته از کفش و پوشاکی که شرکت ایوانکا ترامپ وارد می کند، مشمول این تعرفه ها نیستند.

فورچون در ادامه نوشت: توجیه دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا این است که کالاهایی مشمول تعرفه ها شده اند که کمترین اخلال را در اقتصاد آمریکا به وجود آورده و کمترین تاثیر را بر مصرف کنندگان بگذارند.

این در حالی است که به گزارش این نشریه اقتصادی، بسیاری از افراد همین حالا نیز اثرات اعمال تعرفه ها را احساس می کنند. سویا که بخش عمده ای از صادرات آمریکا را تشکیل می دهد، سیگار، محصولات لبنی و دیگر کالاها مشمول تعرفه ها قرار گرفته اند.

تعرفه های اعمال شده توسط آمریکا در مرحله نخست 25 درصد و شامل 818 نوع کالا از جمله خودروها و قطعات هواپیماها خواهند بود. قسمت دوم وضع مالیات اضافی بر کالاهای تجاری چین شامل 300 محصول به ارزش تقریبا 16 میلیارد دلار است که هفته سوم این ماه اجرا می شود.

ترامپ اعلام کرده است در صورت واکنش متقابل چین به وضع این مالیات اضافی٬ تعرفه گمرکی دیگری به ارزش 200 میلیارد دلارعلیه پکن اعمال خواهد کرد.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک بررسی جدید: شما واقعا به دروس دیفرانسیل و انتگرال دبیرستان نیازی نداشتید

اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان در دروس محاسباتی به مشکل برخورد می‌کنند؛ اما منشا این مشکلات، دروس پیشرفته‌ی محاسباتی نیستند، بلکه دروس پایه‌ای هستند که به‌راحتی پشت سر گذاشته شده‌اند.

مهندس غرضی : سیاست خارجی پشت پرده خودفریبی است

نه شرقی و نه غربی تکیه اش به توان مردم داخلی است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حرکت تحقیرآمیز پوتین با خبرنگار فاکس نیوز

حرکت تحقیرآمیز پوتین با خبرنگار فاکس نیوز | رئیس جمهور روسیه در مقابل مدرکی که خبرنگار فاکس نیوز به آن نشان داد واکنشی تحقیر آمیز نشان داد

ویدیو: متهم ردیف اول پرونده موسسه مالی ثامن الحجج کیست؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر