تعرفه‌های تجاری ترامپ شامل دخترش نمی‌شود!

شناسه خبر: 138692 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷, ۱۵ : ۱۹ : ۰۰
تعرفه‌های تجاری ترامپ شامل دخترش نمی‌شود!
تارنمای نشریه اقتصادی فورچون با برجسته کردن نقش روابط در سیاست‌های تعرفه‌ای کاخ سفید نوشت: محصولات وارداتی کمپانی ایوانکا ترامپ از چین، از تعرفه‌های پرهزینه اعمال شده از سوی پدرش مستثنی هستند.ترامپ صبح جمعه 34 میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای چینی از قطعات خودرو گرفته تا تجهیزات پزشکی، اعمال کرد. اما آن دسته از کفش و پوشاکی که شرکت ایوانکا ترامپ وارد می کند، مشمول این تعرفه ها نیستند.
۵۵آنلاین :

 

تارنمای نشریه اقتصادی فورچون با برجسته کردن نقش روابط در سیاست‌های تعرفه‌ای کاخ سفید نوشت: محصولات وارداتی کمپانی ایوانکا ترامپ از چین، از تعرفه‌های پرهزینه اعمال شده از سوی پدرش مستثنی هستند.

 به رغم شعارهای «حمایت از کالا ونیروی آمریکایی»دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دست کم تا اوایل سال 2017 میلادی، 100 درصد محصولات شرکت مد فرزندش، خارج از این کشور تولید می شدند؛ محصولاتی که در زمان حاضر نیز از تعرفه های گسترده ای که ترامپ در راستای جنگ تجاری خود با چین اعمال کرده، مستثنی هستند.

به گزارش هافینگتن پست، ترامپ صبح جمعه 34 میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای چینی از قطعات خودرو گرفته تا تجهیزات پزشکی، اعمال کرد. اما آن دسته از کفش و پوشاکی که شرکت ایوانکا ترامپ وارد می کند، مشمول این تعرفه ها نیستند.

فورچون در ادامه نوشت: توجیه دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا این است که کالاهایی مشمول تعرفه ها شده اند که کمترین اخلال را در اقتصاد آمریکا به وجود آورده و کمترین تاثیر را بر مصرف کنندگان بگذارند.

این در حالی است که به گزارش این نشریه اقتصادی، بسیاری از افراد همین حالا نیز اثرات اعمال تعرفه ها را احساس می کنند. سویا که بخش عمده ای از صادرات آمریکا را تشکیل می دهد، سیگار، محصولات لبنی و دیگر کالاها مشمول تعرفه ها قرار گرفته اند.

تعرفه های اعمال شده توسط آمریکا در مرحله نخست 25 درصد و شامل 818 نوع کالا از جمله خودروها و قطعات هواپیماها خواهند بود. قسمت دوم وضع مالیات اضافی بر کالاهای تجاری چین شامل 300 محصول به ارزش تقریبا 16 میلیارد دلار است که هفته سوم این ماه اجرا می شود.

ترامپ اعلام کرده است در صورت واکنش متقابل چین به وضع این مالیات اضافی٬ تعرفه گمرکی دیگری به ارزش 200 میلیارد دلارعلیه پکن اعمال خواهد کرد.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بن سلمان؛ یک شکست خورده و در آستانه برکناری

محمد بن سلمان ولیعهد بلندپرواز عربستان با برخی اصلاحات نمادین در داخل به دنبال معرفی خود به عنوان چهره ای جدید و تغییردهنده وضعیت سنتی عربستان بود اما نگاهی به کارنامه او و اوضاع داخلی و منطقه ای نابسامان عربستان نشان می دهد برنامه های اصلاحاتی او راه به جایی نبرده و او اکنون در مسیر سراشیبی و سقوط قرار گرفته است.

آشنایی با تکیه معاون الملک در کرمانشاه

بانی این بنا حسن‌خان معین الرعایا ملقب به معاون الملک بوده است. ایشان پدربزرگ رحیم معینی کرمانشاهی شاعر و ترانه‌سرای فقید بودند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر