تظاهرات ضد ترامپ در فیلیپین در آستانه سفر رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور

شناسه خبر: 117396 سرویس: جهان شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶, ۵۹ : ۱۹ : ۰۰
تظاهرات ضد ترامپ در فیلیپین در آستانه سفر رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور
در آستانه سفر دونالد ترامپ به فیلیپین، صد‌ها نفر در مانیل علیه وی تظاهرات کرده و شعار‌های ضدآمریکایی سر دادند.
۵۵آنلاین :

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا قرار است در این هفته برای ملاقات با «رودریگو دوترته»، رئیس جمهور فیلیپین و شرکت در نشست آسه آن به فیلیپین سفر کند. اما در آستانه سفر وی به فیلیپین، صدها نفر از مردم مانیل، پایتخت این کشور علیه وی تظاهرات برگزار کردند.

تظاهرکنندگان به سمت سفارت آمریکا در مانیل حرکت کردند و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «سفر ترامپ را ممنوع کن».

در این تظاهرات که با حضور نیروهای پلیس و به صورت صلح آمیز برگزار شد، تظاهرکنندگان شعارهای ضد آمریکایی سر می دادند و می گفتند: از ترامپ استقبال نمی کنیم. برخی دیگر از تظاهرکنندگان هم روی تابلوهایی سیاه و سفید عکس دونالد ترامپ را کشیده بودند که کنار آن نوشته شده بود: فاشیست.

یک تظاهرات دیگر هم در بیرون برج ترامپ در مانیل برگزار شد. تظاهرکنندگان مقابل برج ترامپ نسبت به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برایساخت پایگاه های نظامی آمریکایی در فیلیپین اعتراض کردند. آنها همچنین بر این باورند که سفر دونالد ترامپ به فیلیپین می تواند روابط دو کشور را بهتر کند و در نتیجه فیلیپین مجبور شود در هرگونه جنگ منطقه ای –از جمله با کره شمالی—مداخله کند.

 تظاهرات ضد ترامپ در فیلیپین در آستانه سفر رئیس جمهور آمریکا به این کشور+ تصاویر

تظاهرات ضد ترامپ در فیلیپین در آستانه سفر وی به این کشور+ تصاویر

تظاهرات ضد ترامپ در فیلیپین در آستانه سفر وی به این کشور+ تصاویر

دونالد ترامپ و همتای فیلیپینی وی در ماه آوریل سال جاری میلادی یک تماس تلفنی با یکدیگر برقرار کردند. دونالد ترامپ در این تماس تلفنی با تمجید از دوترته به وی گفت که او در برخورد با باندهای قاچاق مواد مخدر کارش را به خوبی انجام می دهد.

دونالد ترامپ از روز شنبه سفر 12 روزه آسیایی خود را آغاز کرده است. وی تاکنون از ژاپن، کره جنوبی و چین بازدید کرده و هم اکنون در ویتنام به سر می برد. ترامپ قرار است فردا راهی فیلیپین شود. انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آ سه آن) از روز جمعه (روز گذشته) در فیلیپین آغاز شده است و تا 14 نوامبر ادامه دارد. سران حدود 20 کشور مختلف قرار است در این نشست حضور یابند.

پیش از این هم مردم کره جنوبی و ژاپن نسبت به سفر دونالد ترامپ به کشورشان تظاهرات برگزار کرده بودند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا در روزهای ناخوب باید کتاب خواند؟

بگذارید امیدوارانه فکر کنیم که یک کتاب ممکن است بیش از یک میخ سرنوشت سرزمینی را تغییر دهد.

جان مرشایمر: ایرانی‌ها تسلیم نمی‌شوند

یکی از مهم‌ترین تاثیرات سیاسی برجام که در دستور کار و اهداف فنی و حقوقی مذاکرات بیان نمی‌شد اما همواره مورد اشاره و تاکید کشورهای اروپایی‌ و آمریکا قرار داشت انتظار این‌ کشورها از برجام برای اثرگذاری بر نقش و نفوذ و "مسئولیت‌پذیر" شدن ایران در منطقه بود. هدفی نانوشته که هر یک از طرف‌ها از فضای سیاسی بعد از برجام متناسب با سیاست‌های‌شان از آن بهره‌ بردند اما در این میان کمتر کسی تصور می‌کرد این توافق نه به دلایل فنی و هسته‌ای بلکه به خاطر اهداف سیاسی و آن‌چه تمایلات، آمال و آرزوهای آمریکا و متحدان عربی و منطقه‌ای‌اش بوده است، به کما برود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر