تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی

شناسه خبر: 142459 سرویس: جهان شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۵۸ : ۲۰ : ۰۰
تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی
رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد مسئولیت عملیات نظامی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های خصوصی واگذار کند.
۵۵آنلاین :

رسانه‌های افغانستان امروز اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، قصد دارد مسئولیت پیشبرد ماموریت جنگی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های امنیتی خصوصی واگذار کند و علت آن نارضایتی ترامپ از راهبرد نظامی واشنگتن در افغانستان است.

رئیس جمهور آمریکا به طرح «اریک پرنس»، موسس شرکت امنیتی «بلک واتر»، برای خصوصی سازی جنگ افغانستان تمایل نشان داده است. پرنس نیز گفته است برای راضی کردن ترامپ به طرح خصوصی‌سازی جنگ افغانستان، در روزهای آینده تبلیغات رسانه‌ای را شدت می‌‌بخشد.

رئیس شرکت بلک واتر مدعی است آمریکا سالانه چهل و پنج میلیارد دلار برای جنگ در افغانستان هزینه می‌کند، در حالی که واگذاری مسئولیت جنگ به شرکت های امنیتی خصوصی فقط هشت درصد این هزینه را دربر می گیرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران هراسی و ایرانی هراسی را دریابید

خانم «زهرا کریمی» که یک اقتصاددان است، با اشاره به این که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF بانک‎های کشور‌های مختلف را از ارائه خدمات به اتباع ایرانی نگران کرده است، گفته:

راهکاري مردم‌اقبال براي توسعه پايدار تهران

مردم اعتماد خودشان را به سيستم تفکيک زباله از دست داده‌‌اند و بايد اعتماد آنها را جلب کرد؛ مسلما کاري که مردم به آن اقبال نشان دهند و از نظر آنها مفيد باشد، منجر به توسعه پايدار مي‌شود و اقبال مردم به طرح‌ها باعث مي‌شود هزينه آن را بدهند و کار ماندگار و پايدار خواهد شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

ویدیو : متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید!

متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید! کمپانی Gala Systems سیستم برقی-مکانیکی برای این سالن تعریف کرده تا بتوان از فضای بیشتری برای کارهای مختلف بهره گرفت.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر