تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی

شناسه خبر: 142459 سرویس: جهان شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۵۸ : ۲۰ : ۰۰
تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی
رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد مسئولیت عملیات نظامی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های خصوصی واگذار کند.
۵۵آنلاین :

رسانه‌های افغانستان امروز اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، قصد دارد مسئولیت پیشبرد ماموریت جنگی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های امنیتی خصوصی واگذار کند و علت آن نارضایتی ترامپ از راهبرد نظامی واشنگتن در افغانستان است.

رئیس جمهور آمریکا به طرح «اریک پرنس»، موسس شرکت امنیتی «بلک واتر»، برای خصوصی سازی جنگ افغانستان تمایل نشان داده است. پرنس نیز گفته است برای راضی کردن ترامپ به طرح خصوصی‌سازی جنگ افغانستان، در روزهای آینده تبلیغات رسانه‌ای را شدت می‌‌بخشد.

رئیس شرکت بلک واتر مدعی است آمریکا سالانه چهل و پنج میلیارد دلار برای جنگ در افغانستان هزینه می‌کند، در حالی که واگذاری مسئولیت جنگ به شرکت های امنیتی خصوصی فقط هشت درصد این هزینه را دربر می گیرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر