تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی

شناسه خبر: 142459 سرویس: جهان شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۵۸ : ۲۰ : ۰۰
تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی
رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد مسئولیت عملیات نظامی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های خصوصی واگذار کند.
۵۵آنلاین :

رسانه‌های افغانستان امروز اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، قصد دارد مسئولیت پیشبرد ماموریت جنگی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های امنیتی خصوصی واگذار کند و علت آن نارضایتی ترامپ از راهبرد نظامی واشنگتن در افغانستان است.

رئیس جمهور آمریکا به طرح «اریک پرنس»، موسس شرکت امنیتی «بلک واتر»، برای خصوصی سازی جنگ افغانستان تمایل نشان داده است. پرنس نیز گفته است برای راضی کردن ترامپ به طرح خصوصی‌سازی جنگ افغانستان، در روزهای آینده تبلیغات رسانه‌ای را شدت می‌‌بخشد.

رئیس شرکت بلک واتر مدعی است آمریکا سالانه چهل و پنج میلیارد دلار برای جنگ در افغانستان هزینه می‌کند، در حالی که واگذاری مسئولیت جنگ به شرکت های امنیتی خصوصی فقط هشت درصد این هزینه را دربر می گیرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استراتژی آمریکا نسبت به ایران

ماندن در برجام نیز، ظاهر روابط سیاسی با اروپا و به اصطلاح "جامعه بین الملل" را حفظ می کند و بهانه تقابل نظامی با برنامه هسته ای را از واشنگتن می گیرد.

استانداران را باید مردم انتخاب کنند

سیدمحمد غرضی: استانداران باید عقبه اجتماعی داشته باشند. استاندار نباید بخشی‌نگر باشد. بومی بودن برای استاندار مزیت است. برخی مدیران با سیاست‌های دولت همراه نیستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: رقابت جذاب ۱۰ اقتصاد اول جهان طی نیم قرن گذشته

رقابت جذاب ۱۰ اقتصاد اول جهان طی نیم قرن گذشته به حرکت چین توجه کنید .....دلیل بی حرکت بودن آمریکا اینه که نسبت ها براساس دلار سنجیده شده

ویدیو: درگیری لفظی دوباره ترامپ با خبرنگار دیگری از سی ان ان

درگیری لفظی دوباره ترامپ (فرودگاه پاریس)با خبرنگار دیگری از سی ان ان که از او در مورد تحقیقات مولر پرسید. ترامپ به ایبی فیلیپ خبرنگار می گوید: چه سوال احمقانه ای، تو خیلی سوالاتت احمقانه اند!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر