نتیجه‌ای یافت نشد.

تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی

شناسه خبر: 142459 سرویس: جهان شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۵۸ : ۲۰ : ۰۰
تصمیم ترامپ برای واگذاری مسئولیت عملیات نظامی آمریکا در افغانستان به شرکت‌های خصوصی
رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد مسئولیت عملیات نظامی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های خصوصی واگذار کند.
۵۵آنلاین :

رسانه‌های افغانستان امروز اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، قصد دارد مسئولیت پیشبرد ماموریت جنگی کشورش در افغانستان را به شرکت‌های امنیتی خصوصی واگذار کند و علت آن نارضایتی ترامپ از راهبرد نظامی واشنگتن در افغانستان است.

رئیس جمهور آمریکا به طرح «اریک پرنس»، موسس شرکت امنیتی «بلک واتر»، برای خصوصی سازی جنگ افغانستان تمایل نشان داده است. پرنس نیز گفته است برای راضی کردن ترامپ به طرح خصوصی‌سازی جنگ افغانستان، در روزهای آینده تبلیغات رسانه‌ای را شدت می‌‌بخشد.

رئیس شرکت بلک واتر مدعی است آمریکا سالانه چهل و پنج میلیارد دلار برای جنگ در افغانستان هزینه می‌کند، در حالی که واگذاری مسئولیت جنگ به شرکت های امنیتی خصوصی فقط هشت درصد این هزینه را دربر می گیرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر