نتیجه‌ای یافت نشد.

تشویق به برگزاری کمپینی دیگر؟

شناسه خبر: 170171 سرویس: اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۰ : ۱۰ : ۰۰
تشویق به برگزاری کمپینی دیگر؟
روز گذشته یک عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، مردم را تشویق به راه‌اندازی کمپین نخریدن خودرو کرد. محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه و زرندیه در شرایطی بهترین راه کاهش قیمت خودرو را نخریدن از سوی مردم و راه‌اندازی کمپین «نخریدن خودرو» خوانده که نسبت به قیمت‌گذاری خودرو براساس حاشیه بازار نیز انتقاداتی را مطرح کرده است.
۵۵آنلاین :

 روز گذشته یک عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، مردم را تشویق به راه‌اندازی کمپین نخریدن خودرو کرد. محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه و زرندیه در شرایطی بهترین راه کاهش قیمت خودرو را نخریدن از سوی مردم و راه‌اندازی کمپین «نخریدن خودرو» خوانده که نسبت به قیمت‌گذاری خودرو براساس حاشیه بازار نیز انتقاداتی را مطرح کرده است.
به‌طوری‌که وی اظهار داشته عرضه خودرو و قیمت‌گذاری براساس حاشیه بازار، نه مبنایی قانونی داشته و نه کارشناسی و به همین دلیل سازمان تعزیرات باید پاسخ دهد چرا با این تخلف برخورد نکرده است؟ فارغ از اشکالاتی که این روزها از عرضه و قیمت‌گذاری خودرو مطرح و برخی از این انتقادات و اشکالات نیز به جا و مورد تفسیر است، این سوال در مقابل اظهارات عضو کمیسیون صنایع مطرح می‌شود که آیا وی ایده برگزاری کمپینی دیگر برای نخریدن خودرو را با آگاهی از شرایط خاص سیاسی و اقتصادی کشور عنوان کرده یا تنها انتقاداتی را متوجه عملکرد خودروسازان کرده است؟ همان‌طور که مشخص است اعمال تحریم‌ها شرایط خاصی را بر بنگاه‌های اقتصادی تحمیل کرده است، به‌طوری‌که ترک شرکای خودروساز کشور، عدم‌مبادله پولی و به موازات آن وارد نشدن قطعات استراتژیک، فضای نامناسب کسب و کار و افزایش نرخ ارز تنها چند نمونه از نتایج بازگشت تحریم‌ها به صنعت خودرو است. در این بین هر چند اشکالاتی نیز متوجه عملکرد گذشته خودروسازان در عدم‌بازسازی زیرساخت‌ها و داخلی‌سازی قطعات است اما تحریم‌ها ناخواسته، صنعت خودروی کشور را با چالش‌هایی همراه کرد. به این ترتیب این سوال مطرح است که مردم برای از سرگذراندن تحریم‌های تحمیلی باید به چه اعمالی تشویق شوند تا اقتصاد کشور بیش از این دچار رکود نشود؟ به‌طور حتم نخریدن خودرو و راه‌اندازی کمپینی دیگر، جز به خطر انداختن هزاران شغل و بیکاری کارگران و رکود در دومین صنعت کشور که در زمره صنایع پیشرو نیز محسوب می‌شود، نتیجه دیگری در برنخواهد داشت. اما این نماینده در کنار تشویق به راه‌اندازی کمپین، عنوان کرده که عرضه خودرو با قیمت ۵ درصد زیر بازار مبنای قانونی ندارد. در این زمینه نیز باید به اطلاع این نماینده محترم رساند که قیمت‌گذاری خودرو همچنان زیر نظر ستاد تنظیم بازار است و قیمت‌گذاری براساس حاشیه بازار که قرار بود از ابتدای بهمن سال گذشته اجرایی شود، در نطفه خفه شد


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر