نتیجه‌ای یافت نشد.

تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است

شناسه خبر: 170019 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، اقتصادی ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۲ : ۰۰
تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است
عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: حمایت‌های دولت و همکاری نهادهای بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای برای عبور از موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار می تواند بخش مهمی از محدودیت های تولید را کاهش دهد و مسیر دستیابی به شعار سال را تسهیل کند.
۵۵آنلاین :

«مهدی کریمی تفرشی» روز یکشنبه با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: خروج از رکود اقتصادی وابسته به رونق تولید در کشور است که خودکفایی، کاهش نیاز به واردات، کاهش وابستگی به دلار و افزایش اشتغال را به همراه خواهد داشت.
وی جایگاه هجدهم اقتصاد ایران در سطح بین الملل را یادآور شد و گفت: با توجه به قابلیت های بالای کشور در مواردی همچون وسعت، همسایگان، قرار داشتن بر سر کریدورهای حمل و نقل، نیروی انسانی تحصیلکرده و جوان و غیره، قرار گرفتن در جایگاه دوازدهم جهانی دور از دسترس نخواهد بود.
عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران بیان داشت: با این وجود دستیابی به رونق تولید و تحقق شعار سال، با مشکلاتی همچون بی ثباتی سیاست ها، قوانین و مقررات، بوروکراسی اداری برای اخذ مجوز کسب و کار و اخذ مالیات های سنگین مواجه است که در مواردی به بی انگیزگی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان می انجامد.
وی، نرخ ارز و نوسانات آن را یکی از مسائل تعیین کننده در هزینه تمام شده واحدهای صنعتی برشمرد و گفت: در شرایطی که تولید در اقتصاد ایران به شدت به واردات کالاهای سرمایه ای، واسطه ای و مواد اولیه وابسته است، نوسان نرخ ارز می تواند به ضعیف شدن ارزش پول ملی، افزایش هزینه های تولید، رکود و تعطیلی صنایع بیانجامد؛ بر این اساس ثبات ارزی یکی از مسائل مهم و تعیین کننده است.
رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران خاطرنشان کرد: برای رونق تولید باید فضای رقابتی در بازار تولید ایجاد شود و با بهره مندی درست از ظرفیت های داخلی کشور، از فناوری های جدید تولید در کنار خلاقیت ها و ایده های نوین و دانش روز بهره برد.
وی اضافه کرد: در این پیوند، ارتباط موثر و مدیریت شده صنعت و دانشگاه می تواند نقش بسزایی داشته باشد.
کریمی، تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی، بخشودگی جرایم بانکی تا حد ممکن، تخصیص وام هایی با تعرفه تولید در اختیار تولیدکنندگان و کمک به صنایع کوچک و زودبازده برای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و صنایعی را که با مشکل نقدینگی مواجه هستند، از جمله مسئولیت های بانک ها در مسیر تحقق شعار سال دانست.
وی اظهار داشت: لازم است سهم بورس در سال 98 نیز در تامین مالی بازار سرمایه افزایش یابد.
به گزارش ایرنا، حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است.
بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 1392 ابلاغ شد.
سال 95 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال 1396 نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال 1397 را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.
امسال نیز سال «رونق تولید» نام دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر