نتیجه‌ای یافت نشد.

تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است

شناسه خبر: 170019 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، اقتصادی ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۲ : ۰۰
تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است
عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: حمایت‌های دولت و همکاری نهادهای بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای برای عبور از موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار می تواند بخش مهمی از محدودیت های تولید را کاهش دهد و مسیر دستیابی به شعار سال را تسهیل کند.
۵۵آنلاین :

«مهدی کریمی تفرشی» روز یکشنبه با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: خروج از رکود اقتصادی وابسته به رونق تولید در کشور است که خودکفایی، کاهش نیاز به واردات، کاهش وابستگی به دلار و افزایش اشتغال را به همراه خواهد داشت.
وی جایگاه هجدهم اقتصاد ایران در سطح بین الملل را یادآور شد و گفت: با توجه به قابلیت های بالای کشور در مواردی همچون وسعت، همسایگان، قرار داشتن بر سر کریدورهای حمل و نقل، نیروی انسانی تحصیلکرده و جوان و غیره، قرار گرفتن در جایگاه دوازدهم جهانی دور از دسترس نخواهد بود.
عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران بیان داشت: با این وجود دستیابی به رونق تولید و تحقق شعار سال، با مشکلاتی همچون بی ثباتی سیاست ها، قوانین و مقررات، بوروکراسی اداری برای اخذ مجوز کسب و کار و اخذ مالیات های سنگین مواجه است که در مواردی به بی انگیزگی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان می انجامد.
وی، نرخ ارز و نوسانات آن را یکی از مسائل تعیین کننده در هزینه تمام شده واحدهای صنعتی برشمرد و گفت: در شرایطی که تولید در اقتصاد ایران به شدت به واردات کالاهای سرمایه ای، واسطه ای و مواد اولیه وابسته است، نوسان نرخ ارز می تواند به ضعیف شدن ارزش پول ملی، افزایش هزینه های تولید، رکود و تعطیلی صنایع بیانجامد؛ بر این اساس ثبات ارزی یکی از مسائل مهم و تعیین کننده است.
رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران خاطرنشان کرد: برای رونق تولید باید فضای رقابتی در بازار تولید ایجاد شود و با بهره مندی درست از ظرفیت های داخلی کشور، از فناوری های جدید تولید در کنار خلاقیت ها و ایده های نوین و دانش روز بهره برد.
وی اضافه کرد: در این پیوند، ارتباط موثر و مدیریت شده صنعت و دانشگاه می تواند نقش بسزایی داشته باشد.
کریمی، تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی، بخشودگی جرایم بانکی تا حد ممکن، تخصیص وام هایی با تعرفه تولید در اختیار تولیدکنندگان و کمک به صنایع کوچک و زودبازده برای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و صنایعی را که با مشکل نقدینگی مواجه هستند، از جمله مسئولیت های بانک ها در مسیر تحقق شعار سال دانست.
وی اظهار داشت: لازم است سهم بورس در سال 98 نیز در تامین مالی بازار سرمایه افزایش یابد.
به گزارش ایرنا، حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است.
بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 1392 ابلاغ شد.
سال 95 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال 1396 نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال 1397 را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.
امسال نیز سال «رونق تولید» نام دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر