تسلا علیه نژادپرستی بیانیه داد

شناسه خبر: 152728 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۳ : ۰۰
تسلا علیه نژادپرستی بیانیه داد
گروه خودروسازی تسلا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با هر نوع تبعیض نژادی و نژاد پرستی مخالف است و این نوع اقدامات را به شدت محکوم می کند. این بیانیه پس از آن منتشر شد که گروهی از کارکنان سیاهپوست تسلا اعلام کردند قربانی تبعیض نژادی هستند.
۵۵آنلاین :

گروه خودروسازی تسلا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با هر نوع تبعیض نژادی و نژاد پرستی مخالف است و این نوع اقدامات را به شدت محکوم می کند. این بیانیه پس از آن منتشر شد که گروهی از کارکنان سیاهپوست تسلا اعلام کردند قربانی تبعیض نژادی هستند.

 اخیرا نیویورک تایمز نگاهی  داشته به شرایط کارمندان رنگین پوست تسلا و نتیجه گرفته که اساسا فرقی نمی کند در تسلا کار کنید یا گوگل و در نهایت به عنوان یک رنگین پوست قربانی فشارهای نژادپرستی خواهید بود.

این گزارش از خلال مصاحبه با بیش از ۲۰ کارگر به این نتیجه گیری رسیده است. کارگرانی که برخی از آنان گفته اند از ترس رفتارهای نژادپرستانه حاضر به شکایت کردن نیستند.

یکی از این کارمندان با نام مستعار دیاز، که آمریکایی آفریقایی است می گوید: کافیست گشتی در کارخانه تسلا بزنید تا به عنوان یک سیاهپوست عباراتی مثل "هی پسر سیاه" را بشنوید. این اتهامات باعث شده که تسلا به سرعت واکنش نشان داده و بیانیه منتشر کند. تسلا در این بیانیه می گوید؛

"تسلا مخالف تمامی انواع تبعیض،از  آزار و اذیت جسمی تا رفتارهای ناعادلانه است و ما در تلاش برای ارائه یک محیط کار قابل احترام برای همه کارکنان هستیم و برای جلوگیری از رفتارهای منفی به سرعت وارد غمل می شویم."

یش از این و طی سال گذشته نیز، سه کارمند سابق تسلا، پرونده ای را منتشر کردند که جزئیات آن در مورد سوءاستفاده های نژادپرستانه و توهین های مختلف می شد. این در حالی بود که آن بار نیز تسلا از اساس همه اتهامات را رد کرد.

این شرکت در بیانیه جدید  خود اظهار داشت: "هنگامی که به ما اطلاع می شود که کسی به  استانداردهای ما توجه نمی کند ما به سرعت واکنش نشان می دهیم."


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر