تسلا علیه نژادپرستی بیانیه داد

شناسه خبر: 152728 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۳ : ۰۰
تسلا علیه نژادپرستی بیانیه داد
گروه خودروسازی تسلا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با هر نوع تبعیض نژادی و نژاد پرستی مخالف است و این نوع اقدامات را به شدت محکوم می کند. این بیانیه پس از آن منتشر شد که گروهی از کارکنان سیاهپوست تسلا اعلام کردند قربانی تبعیض نژادی هستند.
۵۵آنلاین :

گروه خودروسازی تسلا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با هر نوع تبعیض نژادی و نژاد پرستی مخالف است و این نوع اقدامات را به شدت محکوم می کند. این بیانیه پس از آن منتشر شد که گروهی از کارکنان سیاهپوست تسلا اعلام کردند قربانی تبعیض نژادی هستند.

 اخیرا نیویورک تایمز نگاهی  داشته به شرایط کارمندان رنگین پوست تسلا و نتیجه گرفته که اساسا فرقی نمی کند در تسلا کار کنید یا گوگل و در نهایت به عنوان یک رنگین پوست قربانی فشارهای نژادپرستی خواهید بود.

این گزارش از خلال مصاحبه با بیش از ۲۰ کارگر به این نتیجه گیری رسیده است. کارگرانی که برخی از آنان گفته اند از ترس رفتارهای نژادپرستانه حاضر به شکایت کردن نیستند.

یکی از این کارمندان با نام مستعار دیاز، که آمریکایی آفریقایی است می گوید: کافیست گشتی در کارخانه تسلا بزنید تا به عنوان یک سیاهپوست عباراتی مثل "هی پسر سیاه" را بشنوید. این اتهامات باعث شده که تسلا به سرعت واکنش نشان داده و بیانیه منتشر کند. تسلا در این بیانیه می گوید؛

"تسلا مخالف تمامی انواع تبعیض،از  آزار و اذیت جسمی تا رفتارهای ناعادلانه است و ما در تلاش برای ارائه یک محیط کار قابل احترام برای همه کارکنان هستیم و برای جلوگیری از رفتارهای منفی به سرعت وارد غمل می شویم."

یش از این و طی سال گذشته نیز، سه کارمند سابق تسلا، پرونده ای را منتشر کردند که جزئیات آن در مورد سوءاستفاده های نژادپرستانه و توهین های مختلف می شد. این در حالی بود که آن بار نیز تسلا از اساس همه اتهامات را رد کرد.

این شرکت در بیانیه جدید  خود اظهار داشت: "هنگامی که به ما اطلاع می شود که کسی به  استانداردهای ما توجه نمی کند ما به سرعت واکنش نشان می دهیم."


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقاشیهای کاخهای چهلستون و عالی قاپو اصفهان در موزۀ باستان‌شناسی حیدرآباد هند

موزۀ باستان‌شناسی ایالت تلنگانا یا موزۀ حیدرآباد موزه‌ای است که در شهر حیدرآباد هندوستان جای دارد و کهن‌ترین گنجینۀ شهر است.

حکیم‌باشی‌های امروز ما

دیدگاه سیاستمدارانی که در این روزها از اقتصاد تجربی در مقابل اقتصاد علمی و دانشگاهی دفاع می‌کنند بی‌شباهت با دیدگاه مردمی نیست که چند دهه پیش از طب تجربی و آموزه‌های حکیم‌باشی‌ها در مقابل پزشکان درس‌خوانده در دانشگاه و برگشت از فرنگ دفاع می‌کردند. حکیم‌باشی نسبت به دکتر برگشته از فرنگ این مزیت را داشت که حرفش برای همگان قابل‌فهم بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر