نتیجه‌ای یافت نشد.

تسلا علیه نژادپرستی بیانیه داد

شناسه خبر: 152728 سرویس: اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۳ : ۰۰
تسلا علیه نژادپرستی بیانیه داد
گروه خودروسازی تسلا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با هر نوع تبعیض نژادی و نژاد پرستی مخالف است و این نوع اقدامات را به شدت محکوم می کند. این بیانیه پس از آن منتشر شد که گروهی از کارکنان سیاهپوست تسلا اعلام کردند قربانی تبعیض نژادی هستند.
۵۵آنلاین :

گروه خودروسازی تسلا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با هر نوع تبعیض نژادی و نژاد پرستی مخالف است و این نوع اقدامات را به شدت محکوم می کند. این بیانیه پس از آن منتشر شد که گروهی از کارکنان سیاهپوست تسلا اعلام کردند قربانی تبعیض نژادی هستند.

 اخیرا نیویورک تایمز نگاهی  داشته به شرایط کارمندان رنگین پوست تسلا و نتیجه گرفته که اساسا فرقی نمی کند در تسلا کار کنید یا گوگل و در نهایت به عنوان یک رنگین پوست قربانی فشارهای نژادپرستی خواهید بود.

این گزارش از خلال مصاحبه با بیش از ۲۰ کارگر به این نتیجه گیری رسیده است. کارگرانی که برخی از آنان گفته اند از ترس رفتارهای نژادپرستانه حاضر به شکایت کردن نیستند.

یکی از این کارمندان با نام مستعار دیاز، که آمریکایی آفریقایی است می گوید: کافیست گشتی در کارخانه تسلا بزنید تا به عنوان یک سیاهپوست عباراتی مثل "هی پسر سیاه" را بشنوید. این اتهامات باعث شده که تسلا به سرعت واکنش نشان داده و بیانیه منتشر کند. تسلا در این بیانیه می گوید؛

"تسلا مخالف تمامی انواع تبعیض،از  آزار و اذیت جسمی تا رفتارهای ناعادلانه است و ما در تلاش برای ارائه یک محیط کار قابل احترام برای همه کارکنان هستیم و برای جلوگیری از رفتارهای منفی به سرعت وارد غمل می شویم."

یش از این و طی سال گذشته نیز، سه کارمند سابق تسلا، پرونده ای را منتشر کردند که جزئیات آن در مورد سوءاستفاده های نژادپرستانه و توهین های مختلف می شد. این در حالی بود که آن بار نیز تسلا از اساس همه اتهامات را رد کرد.

این شرکت در بیانیه جدید  خود اظهار داشت: "هنگامی که به ما اطلاع می شود که کسی به  استانداردهای ما توجه نمی کند ما به سرعت واکنش نشان می دهیم."


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آقای رییس جمهور! لطفا دیگر اینگونه نظرسنجی نکنید

آقای رییس جمهور مشکلات بخشی از مردم بی‌شمار است. بیشتر از آنکه بشود از پشت شیشه آن را فهمید.

آنچه آمریکا از ایران هراسی در منطقه دنبال می‌کند: بهانه‌تراشی برای سرکیسه کردن قارون‌های منطقه

آمریکایی‌ها در حالی از عدم اقدام نظامی علیه ایران می گویند و حتی ادعای دادن شماره تلفن برای مذاکره را مطرح می کنند که در رفتار منطقه‌ای آنها اقداماتی خاص مشاهده می‌شود که بیش از هر چیز بوی دلار می دهد. گویی تاجر مسلکان حاکم بر آمریکا همچنان اصرار دارند که از این نمد آشوفته بازار منطقه کلاهی برای خود دست و پا کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر