ترکیه: حمله به ادلب، حمله به ترکیه است

شناسه خبر: 145217 سرویس: توسعه ، گوناگون يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۳ : ۰۰
ترکیه: حمله به ادلب، حمله به ترکیه است
«یاسین آکتای» مشاور امور سیاست خارجه رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگو با شبکه «وطن» ترکیه گفت که کشورش حمله نظامی به ادلب را حمله به خود می‌داند.
۵۵آنلاین :

 مشاور امور سیاست خارجه اردوغان در یک برنامه تلویزیونی گفت که هر گونه حمله به ادلب به منزله حمله به ترکیه محسوب می‌شود. به گزارش فارس، «یاسین آکتای» مشاور امور سیاست خارجه رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگو با شبکه «وطن» ترکیه گفت که کشورش حمله نظامی به ادلب را حمله به خود می‌داند. او همچنین مدعی شد: «ترکیه تماشاچی نخواهد بود تا جنایت حلب در ادلب تکرار شود». مشاور اردوغان در ادامه روسیه را به تسویه مخالفان دولت سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم متهم کرد و مدعی شد که هر آن‌چه در سوریه می‌گذرد، یک پاکسازی نژادی است. وی در خصوص نشست تهران نیز گفت که طرف‌های شرکت کننده بر روی کاهش تنش موافقت کردند، اما این مسأله در عمل اجرا نشد. وی با انتقاد از موضع جامعه جهانی در قبال سوریه و با متهم کردن کشور‌ها به سکوت در این باره تهدید کرد که در صورت گسترش بحران سوریه، میلیون‌ها پناهنده به اروپا فرار خواهند کرد. سخنان مقامات ترکیه در خصوص سوریه، در روز‌های گذشته بسیار افزایش یافته است و این در حالی است که ارتش و متحدان سوریه آماده حمله به تروریست‌ها در ادلب هستند. آنکارا مسأله ادلب را به امنیت ملی خود گره می‌زند و خواستار حل و فصل به تعویق افتادن حمله نظامی است. رهبران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه در تاریخ ۱۶ شهریور در تهران در چارچوب مذاکرات حل و فصل موضوع سوریه گرد هم آمدند. استان ادلب که در شمال سوریه و مشرف به مرز با ترکیه قرار دارد، آخرین سنگر تروریست‌ها محسوب می‌شود. ده‌ها هزار تروریستی که از استان‌های مختلف سوریه و پس از شکست از ارتش بالاجبار کوچانده شده و در این استان جا گرفته‌اند. یکی از نگرانی‌های اصلی آنکارا در این خصوص، سرازیر شدن سیل تروریست‌هایی است که از سوریه به سمت ترکیه فرار خواهند کرد. مسأله بعدی غیر نظامیانی است که در این استان حضور دارند و دولت سوریه تلاش دارد با ایجاد گذرگاههایی، آن‌ها را به خارج از ادلب انتقال دهد. ارتش و متحدان سوریه از مدت‌ها پیش تجهیزات نظامی خود را در چندین محور در اطراف ادلب مستقر کرده و منتظر صدور فرمان هستند.
 


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

«ساخت ژاپن» نمادی از فرهنگ کار و تعهد در ژاپن

مسئولیت پذیری، عشق و تعهد به کار و توقع منطقی از جمله مشخصه های نیروی کار ژاپنی است که باعث شده تا تولیدات این کشور با نام «ساخت ژاپن» آوازه ای جهانی داشته باشند ویژگی هایی که توجه به آن می تواند در طرح الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت هم سودمند واقع شوند.

استراتژی آمریکا نسبت به ایران

ماندن در برجام نیز، ظاهر روابط سیاسی با اروپا و به اصطلاح "جامعه بین الملل" را حفظ می کند و بهانه تقابل نظامی با برنامه هسته ای را از واشنگتن می گیرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: رقابت جذاب ۱۰ اقتصاد اول جهان طی نیم قرن گذشته

رقابت جذاب ۱۰ اقتصاد اول جهان طی نیم قرن گذشته به حرکت چین توجه کنید .....دلیل بی حرکت بودن آمریکا اینه که نسبت ها براساس دلار سنجیده شده

ویدیو: درگیری لفظی دوباره ترامپ با خبرنگار دیگری از سی ان ان

درگیری لفظی دوباره ترامپ (فرودگاه پاریس)با خبرنگار دیگری از سی ان ان که از او در مورد تحقیقات مولر پرسید. ترامپ به ایبی فیلیپ خبرنگار می گوید: چه سوال احمقانه ای، تو خیلی سوالاتت احمقانه اند!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر