ترکیه: حمله به ادلب، حمله به ترکیه است

شناسه خبر: 145217 سرویس: توسعه ، گوناگون يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۳ : ۰۰
ترکیه: حمله به ادلب، حمله به ترکیه است
«یاسین آکتای» مشاور امور سیاست خارجه رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگو با شبکه «وطن» ترکیه گفت که کشورش حمله نظامی به ادلب را حمله به خود می‌داند.
۵۵آنلاین :

 مشاور امور سیاست خارجه اردوغان در یک برنامه تلویزیونی گفت که هر گونه حمله به ادلب به منزله حمله به ترکیه محسوب می‌شود. به گزارش فارس، «یاسین آکتای» مشاور امور سیاست خارجه رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگو با شبکه «وطن» ترکیه گفت که کشورش حمله نظامی به ادلب را حمله به خود می‌داند. او همچنین مدعی شد: «ترکیه تماشاچی نخواهد بود تا جنایت حلب در ادلب تکرار شود». مشاور اردوغان در ادامه روسیه را به تسویه مخالفان دولت سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم متهم کرد و مدعی شد که هر آن‌چه در سوریه می‌گذرد، یک پاکسازی نژادی است. وی در خصوص نشست تهران نیز گفت که طرف‌های شرکت کننده بر روی کاهش تنش موافقت کردند، اما این مسأله در عمل اجرا نشد. وی با انتقاد از موضع جامعه جهانی در قبال سوریه و با متهم کردن کشور‌ها به سکوت در این باره تهدید کرد که در صورت گسترش بحران سوریه، میلیون‌ها پناهنده به اروپا فرار خواهند کرد. سخنان مقامات ترکیه در خصوص سوریه، در روز‌های گذشته بسیار افزایش یافته است و این در حالی است که ارتش و متحدان سوریه آماده حمله به تروریست‌ها در ادلب هستند. آنکارا مسأله ادلب را به امنیت ملی خود گره می‌زند و خواستار حل و فصل به تعویق افتادن حمله نظامی است. رهبران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه در تاریخ ۱۶ شهریور در تهران در چارچوب مذاکرات حل و فصل موضوع سوریه گرد هم آمدند. استان ادلب که در شمال سوریه و مشرف به مرز با ترکیه قرار دارد، آخرین سنگر تروریست‌ها محسوب می‌شود. ده‌ها هزار تروریستی که از استان‌های مختلف سوریه و پس از شکست از ارتش بالاجبار کوچانده شده و در این استان جا گرفته‌اند. یکی از نگرانی‌های اصلی آنکارا در این خصوص، سرازیر شدن سیل تروریست‌هایی است که از سوریه به سمت ترکیه فرار خواهند کرد. مسأله بعدی غیر نظامیانی است که در این استان حضور دارند و دولت سوریه تلاش دارد با ایجاد گذرگاههایی، آن‌ها را به خارج از ادلب انتقال دهد. ارتش و متحدان سوریه از مدت‌ها پیش تجهیزات نظامی خود را در چندین محور در اطراف ادلب مستقر کرده و منتظر صدور فرمان هستند.
 


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر