ترکیه: آمریکا، عراق و سوریه را به آزمایشگاه پرورش تروریسم تبدیل کرده است

شناسه خبر: 151589 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷, ۴۹ : ۲۳ : ۰۰
ترکیه: آمریکا، عراق و سوریه را به آزمایشگاه پرورش تروریسم تبدیل کرده است
وزیر کشور ترکیه گفت: آمریکا، عراق و سوریه را به آزمایشگاه پرورش تروریسم تبدیل کرده است؛ اما ما قاطعانه با تروریسم مبارزه خواهیم کرد.
۵۵آنلاین :

سلیمان سولو -- وزیر کشور ترکیه -- در سومین سمپوزیوم امنیت با عنوان «نظم و بحران از مدیترانه شرقی تا بصره» که توسط آکادمی پلیس ترکیه در آنتالیا برگزار شد، گفت: آمریکا، عراق و سوریه را به آزمایشگاه پرورش تروریسم تبدیل کرده است؛ اما ما قاطعانه اعلام می کنیم که با تروریسم مبارزه خواهیم کرد.

سولو افزود: دو نفر به اصطلاح دیپلمات آمریکایی 15روز قبل به دو استان ترکیه سفر کرده و با رهبران یک حزب سیاسی (حزب دموکراتیک خلقها) متهم به حمایت از تروریسم (پ ک ک) نشست مشترکی برگزار کردند و گستاخانه به آنها گفتند شما مسائل را به ما شرح دهید و ما آن را به پنتاگون منتقل خواهیم کرد. سپس برای فریب ترکیه، بر سر سه نفر از سران پ ک ک جایزه تعیین کردند.

وی تاکید کرد: غربی ها می خواستند امنیت منطقه را برهم بزنند و در شمال عراق یک دولت (کردستان) تاسیس کنند اما ترکیه و ایران و عراق متحد شدند و از تاسیس آن دولت جلوگیری کردند و به آمریکا و اروپا نشان دادند این منطقه در حوزه تمدنی کشورهای منطقه قرار دارد و با اقدامات مشترک بازی بزرگ آنها را برهم زدند.

این مقام ترک تصریح کرد: آمریکا و سازمان تروریستی «حزب اتحاد دموکراتیک» برای تقسیم چاههای نفت سوریه و واگذاری 75 درصد آنها به آمریکا و 25 درصد به گروه تروریستی توافق کردند. آمریکا، عراق و سوریه را به مرکز و آزمایشگاه پرورش تروریسم تبدیل کرده است. در حال حاضر برای کشتن هر نفر، 60 تا 70 میلیون دلار بودجه اختصاص داده شده است. کشورهای منطقه، سلاح تولید نمی کنند اما کشورهای دیگر خارج از منطقه سلاح تولید و به کشورهای منطقه می فروشند و یا گروه های تروریستی را سازماندهی کرده و آموزش داده و به آنها سلاح و مهمات هدیه می دهند. تاریخ تمدنها برپایه جنگ و صلح قرار دارد. ترکیه، ایران و روسیه در منطقه به همکاری ادامه می دهند و روند امیدوار کننده ای را در پیش روی منطقه خاورمیانه قرار داده اند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر