نتیجه‌ای یافت نشد.

ترکیب متوازن کار و زندگی

شناسه خبر: 161191 سرویس: توسعه ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۵۸ : ۱۰ : ۰۰
ترکیب متوازن کار و زندگی
یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای دستیابی به احساس شادی در محیط کار، ایجاد تعادل بین زندگی و کار است. شما باید همیشه و در همه حال بکوشید تا بهترین و کامل‌ترین «خود» را هم در کار و هم در زندگی شخصی بروز دهید و در همه حال بر حفظ توازن بین کار و زندگی تاکید کنید چراکه حفظ تعادل بین این دو موضوع کلیدی و حساس، به هیچ عنوان از توجه به یکی از آنها نخواهد کاست.
۵۵آنلاین :

به‌عنوان مثال اگر هشت ساعت در شبانه‌روز بخوابید، این خواب کافی موجب خواهد شد تا تمرکز شما بر کارتان افزایش یابد و لذا،خواب هشت ساعته شما به هیچ عنوان تلف شدن وقت و کاهش ساعات کاری تلقی نخواهد شد و آسیبی نیز به عملکرد تیم تحت رهبری شما وارد نخواهد کرد.  در نقطه مقابل، زمانی که برای عمل به وظایف کاری اختصاص می‌دهید، تاثیر مستقیمی بر انسان بودن و افزایش حس مفید و موثر بودن خواهد داشت و بر غنای روابط شما با دوستان و اعضای خانواده خواهد افزود و این چنین است که افراد از کار کردن لذت می‌برند و به شادکاری دست می‌یابند.

 نسخه منحصر به فرد خودتان را برای تمرکز پیدا کردن بپیچید

دنیا پر است از توصیه‌ها و نسخه‌هایی برای موفقیت در کار و زندگی که برای افراد پیچیده می‌شود. البته بارها پیش آمده نسخه‌ای که برای یک فرد، بسیار مفید و معجزه‌گر بوده برای سایر افراد بی‌اثر بوده است. بنابراین، لازم است آنچه برای شما موثر بوده و تمرکز شما را در کار و زندگی افزایش داده کشف کرده و آن را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار دهید هرچند که در این زمینه نیز نباید افراط کرد و از نسخه‌های دیگر غافل شد. به‌عنوان مثال، یکی از دوستان من که مدیر عالی‌رتبه‌ای بود همیشه در زمان‌هایی که به شدت تحت فشار قرار داشت، به باشگاه ورزشی می‌رفت و با یک تمرین خوب به خود آرامش می‌داد. خود من هم چندین بار از این روش برای آرامش و افزایش تمرکز استفاده کردم و نتایج خوب و موثری از آن به دست آورده‌ام. تجربه سال‌ها مدیریت در شرکت‌های بزرگ جهان به من آموخته که عوامل زیر بیش از هر چیز دیگری می‌تواند به افزایش تمرکز افراد کمک کند: خوابیدن به مدت هفت ساعت در شبانه‌روز، ورزش کردن به مدت ۴۵ دقیقه،خوردن صبحانه و شام در کنار اعضای خانواده، مطالعه یک رماندر هفته، بیرون رفتن به همراه همسر برای صرف شام حداقل چهاربار در سال و رفتن به تعطیلات دو هفته‌ای به همراه همسر، فرزندان و والدین برای یک بار در سال.

 داشتن تقویم اجرایی منظم

یکی از ضروریات برقراری رابطه مطلوب بین شما و کارکنان، داشتن یک تقویم اجرایی مبتنی بر آنچه باید انجام دهید، خواهد بود. داشتن چنین تقویمی که در طراحی آن به جزئیات مختلفی از جمله زمان لازم برای گذراندن وقت با خانواده، دوستان و کارکنان توجه شده است، می‌تواند کمک شایانی به بهبود رابطه شما به‌عنوان یک مدیر مقتدر و در عین حال مهربان با کارکنان کند. با داشتن چنین تقویم اجرایی مشخصی است که مدیران می‌توانند هم برای خود به یک وضعیت متوازن بین زندگی و کار دست یابند و هم به کارکنانشان کمک کنند تا به چنین تعادل شادکننده‌ای بین زندگی و کارشان  دست یابند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر