تربیت 250 سفیر گردشگری برای ایران

شناسه خبر: 92735 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی سه شنبه ۷ دي ۱۳۹۵, ۵۵ : ۰۹ : ۰۰
تربیت 250 سفیر گردشگری برای ایران
تاکنون 402نفر برای حضور در بزرگ‌ترین گردهمایی جهانی راهنمایان تور در ایران نام‌نویسی کرده‌اند.
۵۵آنلاین :

 تاکنون 402نفر برای حضور در بزرگ‌ترین گردهمایی جهانی راهنمایان تور در ایران نام‌نویسی کرده‌اند. از این میان، 2333نفر از آنان از راهنمایان گردشگری عضو و غیرعضو فدراسیون جهانی راهنمایان جهان هستند؛ افرادی که دبیر کنوانسیون جهانی 2017 از آنها به عنوان سفرای گردشگری ایران یاد کرد و این کنوانسیون را محلی برای تربیت آنها دانست. به گزارش خبرنگار «دنیای اقتصاد»، صبح روز گذشته و در فاصله یک ماه مانده تا بزرگ‌ترین رویداد گردشگری ایران در سال 2017، نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با حضور مدیران و مسوولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشوری و استان‌ها، حامیان بخش خصوصی و کارشناسان و راهنمایان تور برگزار شد.

 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در این نشست با تاکید بر اینکه این کنوانسیون رویداد و برنامه‌ای ملی است، گفت: «هیچ‌کس نباید با این برنامه ملی قهر کند، بلکه همه باید تلاش کنیم تا ارزش‌های والای کشورمان نظیر میهمان‌نوازی و فرهنگ این مرز و بوم را به جهانیان عرضه کنیم.» مرتضی رحمانی‌موحد همچنین از تمامی کسانی که تاکنون در همکاری با این رویداد ملی غایب بوده‌اند دعوت کرد در این رویداد نقش‌آفرینی کنند و حضور به‌هم رسانند. وی با اشاره به اینکه امروز تلاش‌هایی که در راستای برگزاری این کنوانسیون صورت گرفته به ایستگاه پایانی خود رسیده، خاطرنشان کرد: «برگزاری این کنوانسیون با این حجم از همبستگی ملی و حضور تمامی دستگاه‌ها اتفاق بسیار بزرگی است.»

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: «برگزاری این کنوانسیون یک تمرین بزرگ و جدی است که مسوولیت‌های ما را برای حفاظت و حراست از دستاوردهای این برنامه چندین برابر افزایش می‌دهد. راهنمایان گردشگری 45 کشور جهان دو هفته در کشور ما حضور خواهند داشت و ما باید تلاش کنیم تا با تلاش و توجه کافی، بهترین اقدامات را به انجام برسانیم.» وی با یادآوری اینکه این راهنمایان پس از بازگشت به کشورهایشان تا مدت‌ها از سفر به ایران صحبت خواهند کرد و تا سال‌ها در نهادهای مختلف کشورهایشان درباره کشور ما گفت‌وگو خواهد شد، تاکید کرد: «از این رو باید تلاش کنیم آنها با تجربه میهمان‌نوازی و انسانیتی که از ایرانی‌ها می‌بینند، خاطرات خوبی را با خود همراه داشته باشند.»

 

یک چالش باقی‌مانده است

دبیر کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران 2017 نیز در این نشست، ضمن تشکر از همکاری معنوی و مادی تمام حامیان دولتی و خصوصی این کنوانسیون گفت: «با این‌همه ما همچنان در بحث پروازهای میهمانانمان دچار چالش‌های جدی هستیم.» محسن حاجی‌سعید از فعالان هواپیمایی‌های کشور خواست تا کنوانسیون را در رفع این مشکل همراهی کنند تا با حل شدن این مساله، کادر اجرایی و مدیریتی کنوانسیون برای کارهای خلاقانه فرصت و زمان کافی داشته باشند.  وی با بیان اینکه ماه آینده قرار است میزبان شایسته بزرگ‌ترین اتفاق گردشگری کشور در سال جاری باشیم، به حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این رویداد اشاره و سپس اظهار کرد: «کانون سراسری راهنمایان و دبیرخانه این کنوانسیون قریب به دو سال و نیم به صورت شبانه‌روزی برای این میزبانی تلاش کرده است.»

حاجی‌سعید با تاکید بر اینکه به‌طور حتم برگزاری این کنوانسیون و تورهای قبل و بعد از آن در شهرهای ایران، صرفا یک سفر گردشگری نیست، به برشماری اهداف اصلی کنوانسیون پرداخت و گفت: «بنا داریم 250 هزار و 500 سفیر برای ایران تربیت کنیم تا در 45 کشور جهان برای سفر به کشورمان تبلیغ موثر کنند.» دبیر کنوانسیون 2017، مبارزه با ایران‌هراسی را یکی از بزرگ‌ترین اهداف کنوانسیون دانست و خاطرنشان کرد: «این امر به‌طور جدی در این گردهمایی مورد توجه قرار می‌گیرد تا با رسانه‌هایی که از ایران چهره نادرستی نشان می‌دهند مقابله کنیم و این تصویر را تغییر دهیم.»

 

رفع چالش دریافت ویزا برای میهمانان

در همین حال به گفته مسوولان برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017 در ایران، 250نفر از شرکت‌کنندگان خارجی درخواست ویزا کرده‌اند که با همکاری موثر وزارت امور خارجه تاکنون کد ویزا با 203نفر از آنها ارسال شده است و باقی آنها نیز به‌زودی کدهای خود را دریافت خواهند کرد.

 

ارائه گزارش کار استان‌ها

طبق برنامه اعلام‌شده قرار است پیش‌تور کنوانسیون از 6 تا 8 بهمن ماه در سه استان قزوین، زنجان و همدان برگزار شود. پس از آن، تهران از 9 تا 13بهمن میزبان برنامه اصلی کنوانسیون خواهد بود و راهنمایان روزهای پایانی حضور خود در ایران را در قالب پس‌تور از 14 تا 18بهمن در سه استان یزد، فارس و اصفهان خواهند گذراند. برهمین اساس، مدیران اجرایی تورها و همچنین مدیران اداره‌های کل استان‌های مربوط در نشست دیروز به ارائه گزارش کار خود پرداختند؛ گزارش‌هایی که حاکی از آمادگی تمام استان‌های درگیر در کنوانسیون برای برگزاری رویدادی ملی بود.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی در جریان پنل ارائه گزارش مدیران کل میراث فرهنگی استان‌ها، با بیان اینکه تعامل و ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی برای برگزاری هرچه بهتر کنوانسیون برقرار است، گفت: «تمام شرایط و امکانات لازم چه در تهران و چه در استان‌هایی که میزبان این راهنمایان خواهند بود برای پذیرایی، آماده و مهیا است.» محمدباقر نعمتی همچنین اهمیت استان‌های مورد بازدید در پیش‌تور کنوانسیون را گوشزد و تصریح کرد: «برگزاری این تورها پیش از برنامه اصلی کنوانسیون، می‌تواند نقش مهمی در ایجاد ذهنیت برای راهنمایان گردشگری داشته باشد. از این رو، از مسوولان این استان‌ها تقاضای نهایت توجه به نکته را دارم.» وی برگزاری تورهای کنوانسیون را بهانه و فرصتی برای نمایش چهره واقعی ایران به جهان دانست و خاطرنشان کرد: «از طرف دیگر، موقعیتی در اختیار استان‌های میزبان قرار می‌گیرد تا آمادگی خود را برای میزبانی از گردشگران ارزیابی کنند و آن را ارتقا دهند.» در پایان این مراسم همچنین از پوستر این کنوانسیون رونمایی شد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پارک، خانه شما نیست! سگ‌ها را ببندید

دستکم سگ های بزرگ، عامل بالقوه خطر هستند و به استناد همین قوانین موجود، پلیس می تواند از تردد آنها در معابر عمومی جلوگیری کند. به نظر می رسد، اکثریت نیز با این پیشنهاد موافق باشند چرا که سگ هایی مانند سگ های حادثه ساز لواسان، در هر نقطه دیگری می توانند فجایعی حتی بدتر بیافرینند

ریشه جدایی مردم از سیاست مداران چیست؟

آدمی، موجودی هوشمند و سودجو است که تلاش می کند با کمترین هزینه، بیشترین منفعت را به سوی خود جذب کند. وقتی تعداد انسان ها از «یک» فراتر رود، زمینه تزاحم فراهم می آید. بنا به تعریف، حکومت شکل می گیرد تا منافع جمعی اتباعش را تامین و تزاحم بین آن ها را مدیریت کند. اما در جهان واقعی، موضوع این قدرساده نیست. قدرت، به طور وسیعی نه در خدمت منافع جامعه بلکه برای جلب منفعت حکمران به کار رفته است. در واقع حاکم در برابر این سوال قرار می گیرد که وقتی قدرت را در دست دارد، چرا نباید آن را حداکثری، فراگیر، مطلق، مادام العمر و موروثی کند؟ پادشاهی که نوع غالب حکومت در تاریخ بشر است- این گونه زاده می شود. سوال بزرگ یک شاه همیشه آن است که چگونه می تواند تزاحم منافع خود با رعایایش را به صورت بهینه مدیریت کند؟ جوری که خودش بیشترین و ماندگارترین نفع را ببرد، ارکان حکومتش دلایل کافی برای حمایت از او داشته باشند و رعیت نیز آن قدر بهره ببرد که نیاشوبد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: سایه مرگبار مالچ پاشی بر طبیعت خوزستان

در حالی که متخصصان و کارشناسان بارها کانون ریزگردها را قسمت های خشک شده تالاب های جنوب کشور، به ویژه هورالعظیم و راه مهار آن را پاشیدن ریگ دانسته اند، دست دولت و پیمانکاران "مالچ پاش" بر پوشاندن شنزارها و ماسه زارهای خوزستان با گرد مرگ اصرار دارند.

ویدیو: صید ماهی سمان و هامور به روش خیه یا خطره در ساحل عسلویه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر