ترامپ به جلسه استیضاح نمی‌رود

شناسه خبر: 200547 سرویس: سیاست ، گوناگون دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۰ : ۰۰
ترامپ به جلسه استیضاح نمی‌رود
مشاور حقوقی کاخ سفید گفته ترامپ در جلسه روز چهارشنبه شرکت نخواهد کرد چون روند استیضاح منصفانه نیست.
۵۵آنلاین :

مشاور حقوقی کاخ سفید گفته ترامپ در جلسه روز چهارشنبه شرکت نخواهد کرد چون روند استیضاح منصفانه نیست.

"دونالد ترامپ" و هیچ یک از وکلایش در جلسه روز چهارشنبه کمیته قضایی مجلس نمایندگان در موضوع استیضاح رییس جمهوری آمریکا شرکت نمی‌کنند.

 "پت سیپولون" مشاور حقوقی کاخ سفید اواخر روز یکشنبه با ارسال نامه‌ای به رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا ضمن اعلام این مطلب گفته است رییس جمهوری و وکلای او در جلسه روز چهارشنبه این هفته کمیته قضایی شرکت نخواهند کرد چون روند استیضاح ترامپ منصفانه نیست.

هفته گذشته "جرولد ندلر" رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ دعوت کرده بود در جلسه روز چهارشنبه این کمیته شرکت کند. او گفته بود ترامپ یا باید در این حلسه شرکت کند و یا به گلایه‌های مکرر از روند استیضاح خود در کنگره پایان بدهد.

مشاور حقوقی کاخ سفید در نامه خود، رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان را به برنامه ریزی تعمدی جلسه چهارشنبه متهم کرده، زمانی که به گفته مشاور حقوقی کاخ سفید ترامپ باید برای حضور در نشست سران ناتو راهی لندن شود.

او گفته کاخ سفید به طور جداگانه به دعوت برای شرکت در جلسه استماع دوم پاسخ خواهد داد. تاریخ این جلسه هنوز معلوم نشده اما مهلت پاسخ کاخ سفید برای حضور رییس جمهوری در جلسه استماع دوم تا جمعه همین هفته است.

موضوع استیضاح ترامپ که هفته‌هاست جلسات استماع آن در 3 کمیته نظارتی، امور خارجی و اطلاعاتی به صورت عمومی و خصوصی برگزار شده، مکالمه تلفنی 25 ژوئیه سال جاری ترامپ با همتای اوکراینی اوست که ادعا می‌شود ترامپ در جریان این مکالمه از "ولادیمیر زلینسکی" همتای اوکراینی خود خواسته تا درباره فعالیت‌های اقتصادی پسر "جو بایدن" یکی از رقبای احتمالی او در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی آمریکا در هیات مدیره یک شرکت انرژی در اوکراین تحقیق و تفحص کند.

مجلس نمایندگان آمریکا در حال تحقیق درباره این موضوع است که آیا ترامپ با سوء استفاده از موقعیت خود در مقام ریاست جمهوری آمریکا از یک دولت خارجی کمک گرفته تا به عنوان اهرمی برای فشار به رقیب سیاسی داخلی خود از آن استفاده کند.

ترامپ این ادعا را رد کرده و بارها تاکید کرده است اشتباهی مرتکب نشده است.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر