ترامپ باز هم سر ژاپنی‌ها منت گذاشت/ توکیو واکنش نشان داد

شناسه خبر: 178457 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸, ۱۱ : ۱۱ : ۰۰
ترامپ باز هم سر ژاپنی‌ها منت گذاشت/ توکیو واکنش نشان داد
رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه نشست گروه بیست بار دیگر به انتقاد از پیمان امنیتی بین ژاپن و آمریکا پرداخت و مقامات ژاپنی نیز به این موضوع واکنش نشان دادند.
۵۵آنلاین :

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در آستانه نشست گروه بیست و دیدار با آبه شینزو، نخست‌وزیر ژاپن، بار دیگر از پیمان امنیتی بین ژاپن و آمریکا انتقاد کرد.

ترامپ در مصاحبه روز گذشته با فاکس‌نیوز ضمن اشاره به دیدارش با مقامات ژاپنی در حاشیه نشست گروه بیست اعلام کرد توکیو و واشنگتن درگیر گفتگو‌های تجاری دشواری هستند که بخشی از اقدامات کاخ سفید برای کاهش کسری تجاری آمریکاست.

او مدعی شد: تقریبا همه کشور‌های جهان از آمریکا سود می‌بردند مانند ژاپن در تجارت. اگر ژاپن هدف حمله قرار بگیرد ما وارد جنگ جهانی سوم خواهیم شد و از آن‌ها با زندگی و گنجینه‌های خود دفاع خواهیم کرد. ما به هر قیمتی شده مبارزه خواهیم کرد. اما اگر ما هدف حمله قرار بگیریم ژاپن اصلا نمی‌تواند به ما کمک کند و حمله به ما را از تلویزیون سونی تماشا می‌کنند.

مقامات ژاپنی در واکنش به به اظهارات ترامپ گفته‌اند دو دولت در مورد بازنگری معاهده امنیتی گفتگو نکرده‌اند؛ آن‌ها همچنین این قرارداد را ناعادلانه دانستند.

«یوشیهید سوگا» سخنگوی دولت ژاپن امروز (پنجشنبه) گفت: مقامات دولت آمریکا و ژاپن در خصوص بازنگری پیمان امنیتی به هیچ عنوان مذاکره نکرده‌اند.

پیشتر، به دنبال انتشار گزارشی در خصوص اینکه دونالد ترامپ، اخیرا درباره خارج کردن این کشور از پیمان امنیتی با ژاپن سخن گفته است، سخنگوی ارشد دولت ژاپن صحت این خبر را تکذیب کرد.

گفته می‌شود تحت معاهده امنیتی میان توکیو و واشنگتن، آمریکا متعهد به دفاع از ژاپن است و در ازای آن ژاپن نیز پایگاه‌های نظامی مورد نیاز آمریکا برای حفظ حضور خود در شرق آسیا را فراهم می‌کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چوب حراج به ثروت ملی

بحث خام فروشی مواد معدنی در سال های پیش از تحریم نیز همواره مورد بحث و اختلاف نظر بوده است.

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر