نتیجه‌ای یافت نشد.

ترامپ باز هم سر ژاپنی‌ها منت گذاشت/ توکیو واکنش نشان داد

شناسه خبر: 178457 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸, ۱۱ : ۱۱ : ۰۰
ترامپ باز هم سر ژاپنی‌ها منت گذاشت/ توکیو واکنش نشان داد
رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه نشست گروه بیست بار دیگر به انتقاد از پیمان امنیتی بین ژاپن و آمریکا پرداخت و مقامات ژاپنی نیز به این موضوع واکنش نشان دادند.
۵۵آنلاین :

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در آستانه نشست گروه بیست و دیدار با آبه شینزو، نخست‌وزیر ژاپن، بار دیگر از پیمان امنیتی بین ژاپن و آمریکا انتقاد کرد.

ترامپ در مصاحبه روز گذشته با فاکس‌نیوز ضمن اشاره به دیدارش با مقامات ژاپنی در حاشیه نشست گروه بیست اعلام کرد توکیو و واشنگتن درگیر گفتگو‌های تجاری دشواری هستند که بخشی از اقدامات کاخ سفید برای کاهش کسری تجاری آمریکاست.

او مدعی شد: تقریبا همه کشور‌های جهان از آمریکا سود می‌بردند مانند ژاپن در تجارت. اگر ژاپن هدف حمله قرار بگیرد ما وارد جنگ جهانی سوم خواهیم شد و از آن‌ها با زندگی و گنجینه‌های خود دفاع خواهیم کرد. ما به هر قیمتی شده مبارزه خواهیم کرد. اما اگر ما هدف حمله قرار بگیریم ژاپن اصلا نمی‌تواند به ما کمک کند و حمله به ما را از تلویزیون سونی تماشا می‌کنند.

مقامات ژاپنی در واکنش به به اظهارات ترامپ گفته‌اند دو دولت در مورد بازنگری معاهده امنیتی گفتگو نکرده‌اند؛ آن‌ها همچنین این قرارداد را ناعادلانه دانستند.

«یوشیهید سوگا» سخنگوی دولت ژاپن امروز (پنجشنبه) گفت: مقامات دولت آمریکا و ژاپن در خصوص بازنگری پیمان امنیتی به هیچ عنوان مذاکره نکرده‌اند.

پیشتر، به دنبال انتشار گزارشی در خصوص اینکه دونالد ترامپ، اخیرا درباره خارج کردن این کشور از پیمان امنیتی با ژاپن سخن گفته است، سخنگوی ارشد دولت ژاپن صحت این خبر را تکذیب کرد.

گفته می‌شود تحت معاهده امنیتی میان توکیو و واشنگتن، آمریکا متعهد به دفاع از ژاپن است و در ازای آن ژاپن نیز پایگاه‌های نظامی مورد نیاز آمریکا برای حفظ حضور خود در شرق آسیا را فراهم می‌کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر