ترامپ: برای تحریم کره شمالی با آمریکا همراه شوید

شناسه خبر: 106588 سرویس: جهان جمعه ۹ تير ۱۳۹۶, ۴۳ : ۲۱ : ۰۰
ترامپ: برای تحریم کره شمالی با آمریکا همراه شوید
رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای خود کره جنوبی از تمامی «قدرت‌های منطقه» و «ملت‌های مسئول» خواست برای تحریم کره شمالی با آمریکا همراه شوند.
۵۵آنلاین :

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای خود از کره جنوبی گفت که کره شمالی احترامی برای زندگی بشری قائل نیست. 

وی گفت: «کره شمالی احترامی برای زندگی بشری قائل نیست. دوران صبر استراتژیک با کره شمالی به شکست انجامیده است.»

ترامپ اضافه کرد: «آمریکا از قدرتهای منطقه‌ای و ملت‌های مسئول می‌خواهد با ما برای وضع تحریم علیه کره شمالی، همراه شوند.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت: «هدف ما صلح است، اما ایالات متحده از خودش دفاع خواهد کرد، همیشه از خودش دفاع خواهد کرد.»

«مون جائه این»، رئیس‌جمهور کره جنوبی هم در این کنفرانس خبری مشترک برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی را تهدید مشترک علیه واشنگتن و سئول عنوان کرد. 

وی گفت که با رئیس‌جمهور آمریکا به این توافق رسیده که تنها امنیت قوی می‌تواند در منطقه صلح اصیل به ارمغان بیاورد. «مون جائه این» اضافه کرد که دو طرف همچنین توافق کرده‌اند که توان بازداری خود را تقویت کنند.

رئیس‌جمهور کره جنوبی، تهدید موشکی و هسته‌ای کره شمالی را مهم‌ترین چالش متشرک پیش روی واشنگتن و سئول عنوان کرد و گفت: «من و ترامپ تصمیم گرفتیم که حل این مشکل را در اولویت قرار بدهیم و سیاست‌هایمان را با یکدیگر هماهنگ کنیم..»

«مون جائه این» اضافه کرد آمریکا و کره جنوبی از تحریم و گفت‌وگو برای حل و فصل مشکل مربوط به برنامه هسته‌ای کره شمالی استفاده خواهند کرد. او گفت که پیونگ‌یانگ نباید تعهد مشترک آمریکا و کره جنوبی در این زمینه را دست‌کم بگیرد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر