تحریم آمریکا علیه نماینده حزب الله در تهران

شناسه خبر: 134110 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۱۷ : ۱۳ : ۰۰
تحریم آمریکا علیه نماینده حزب الله در تهران
وزارت دارایی آمریکا از تحریم دو عضو حزب الله لبنان و ۵ شرکت مرتبط با این گروه خبر داده است.
۵۵آنلاین :

بنا بر اعلام وزارت دارایی آمریکا، عبدالله صفی الدین، نماینده حزب الله لبنان در ایران و محمد ابراهیم بزی، فردی که به انجام فعالیت های تجاری برای حزب الله متهم شده، افرادی هستند که به فهرست تحریم ها اضافه شده اند.

همچنین، ۵ شرکت در اروپا، آفریقا و خاورمیانه هم در رابطه با فعالیت های اقتصادی محمد ابراهیم بزی تحریم شده اند.

یکی از این شرکت ها که در حوزه انرژی فعال است در بلژیک فعالیت می کند و دیگری یک شرکت نفتی ثبت شده در گامبیاست.

سه شرکت دیگر در لبنان مستقر هستند.

ایالات متحده و چند کشور عرب روز گذشته حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله و چند عضو ارشد این گروه را تحریم کرده بودند.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا در بیانیه ای گفته است که تحریم این افراد بیانگر "عملکرد شرم آور حزب الله و حکومت ایران است."

به گفته آقای منوچین: "دولت ترامپ شبکه های تروریستی حزب الله و ایران را افشا و مختل خواهد کرد، از جمله آنهایی که با بانک مرکزی ایران در ارتباط هستند."

دولت آمریکا پس از خروج این کشور از توافق هسته ای، رییس کل بانک مرکزی ایران و همین طور چند نفر دیگر را در ارتباط با فعالیت های ارزی نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرده است.

آقای منوچین همچنین در بیانیه خود نوشته است: "حزب الله از افرادی مانند بزی که با قاچاقچی های مواد مخدر ارتباط دارند و برای تامین مالی فعالیت های تروریستی پولشویی می کنند، استفاده می کند."

وزارت دارایی آمریکا همچنین آقای بزی را متهم کرده که با همدستی عبدالله صفی الدین به بهبود روابط میان ایران و گامبیا کمک کرده است.


منبع : بی بی سی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران هراسی و ایرانی هراسی را دریابید

خانم «زهرا کریمی» که یک اقتصاددان است، با اشاره به این که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF بانک‎های کشور‌های مختلف را از ارائه خدمات به اتباع ایرانی نگران کرده است، گفته:

راهکاري مردم‌اقبال براي توسعه پايدار تهران

مردم اعتماد خودشان را به سيستم تفکيک زباله از دست داده‌‌اند و بايد اعتماد آنها را جلب کرد؛ مسلما کاري که مردم به آن اقبال نشان دهند و از نظر آنها مفيد باشد، منجر به توسعه پايدار مي‌شود و اقبال مردم به طرح‌ها باعث مي‌شود هزينه آن را بدهند و کار ماندگار و پايدار خواهد شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

ویدیو : متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید!

متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید! کمپانی Gala Systems سیستم برقی-مکانیکی برای این سالن تعریف کرده تا بتوان از فضای بیشتری برای کارهای مختلف بهره گرفت.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر