تجلیل از صفر کشکولی

شناسه خبر: 115383 سرویس: فرهنگ و هنر چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶, ۵۰ : ۰۰ : ۰۰
تجلیل از صفر کشکولی
در مراسم تجلیل از پیشکسوتان بدل‌کاری از صفر_کشکولی تقدیر شد خدا رو شکر بالاخره یه اتفاق‌های خوبی در سینما هم می‌افته که دل‌شکسته‌ها شاد بشوند.
۵۵آنلاین :

تجلیل از بدلکاران سینمای ایران برگزار شد

قائم‌مقام مدیرعامل خانه سینما در مراسم بزرگداشت پیشکسوتان حوزه بدلکاری در سینما گفت: امنیت شغلی یکی از مباحث مهم در این حوزه است و تا ما نتوانیم خودمان را به بالاترین نقطه از توانایی برسانیم نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که در حوزه شغلی خودمان دیده شویم.

به گزارش ایسنا، مراسم بزرگداشت و گرامیداشت بازیگران بدلکار پیشکسوت سینمای ایران سه‌شنبه 25 مهرماه در تالار سیف‌الله داد خانه سینما با حضور هنرمندان و پیشکسوتان این حوزه برگزار شد.

در ابتدای نشست همایون اسعدیان رئیس هیات‌مدیره خانه سینما با حضور در جایگاه گفت: زمانی که وارد سینما شدم خیلی از شما عزیزان سال‌ها بود که فعالیت می‌کردید و من از شما خاطرات زیادی به یاد دارم. من به شخصه از برگزاری این جشن‌ها که خانه سینما برگزار می‌کند موافق نیستم ولی این جشن که در آن حضور پیدا کردم بسیار لذت‌بخش است زیرا برای آدم‌هایی است که خیلی در چشم نیستند و همواره خودشان را در خطر انداخته‌اند و صادقانه پای عشق خود ایستاده‌اند.

سپس ناصر عنصری قائم‌مقام مدیرعامل خانه سینما با حضور در روی سن بیان کرد: قرار بود آقای شاهسواری می‌آمدند و ایشان صحبت می‌کردند ولی جلسه مهم در صندوق اعتباری هنر درباره بیمه هنرمندان برگزار شد و ما اصرار کردیم که چون تمام آن مباحث به نفع آن دوستانی است که در آن جمع شده‌اند، حضور پیدا کنند.

او ادامه داد: من از این جمع دو خواهش دارم یک اینکه دوستان خود را در شورای مرکزی حمایت کنید تا این برنامه‌ها بتوانند ادامه پیدا کنند و این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه شما به آن دوستان مشورت دهید. مطلب دوم امنیت شغلی است که همیشه در این صنوف مطرح است. در واقع ما تا خودمان را نسازیم و به قله حرفه‌ای کارمان نرسیم هیچ‌کس به ما مراجعه نمی‌کند. این اتفاق در شغل‌های دیگر هم همینطور است. چه بدلکار باشد چه دستیار باید در کارش حرفه‌ای باشد و اطلاعات خود را بالا ببرد. وقتی کسانی خودشان را ارتقاء نمی‌دهند انتظار نداشته باشند که کسی سراغ او برود. ما هم برنامه‌هایی در جهت آموزش و ارتقاء شما عزیزان خواهیم داشت.

در ادامه سیامک حلمی سخنگوی انجمن بازیگران بدلکار با حضور در جایگاه گفت: انجمن بدلکاران برگرفته از 12 ماده و تعهدنامه برای ورود به انجمن در راستای اساسنامه به تصویب هیات مدیره خانه سینما رساند. برقراری تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی، پیگیری برقراری بیمه بیکاری و ازکارافتادگی، انعکاس فعالیت‌ها و گزارشات درون‌گروهی، برقراری نظام سینمایی، معرفی بدلکاران به کارگردانان برای به‌کارگیری آنان از جمله فعالیت‌های است که این انجمن می‌خواهد انجام دهد و رعایت آن توسط تمام اعضا الزامی است.

سپس علی دهکردی ریاست انجمن بازیگران خانه سینما با حضور بر روی سن بیان کرد: انجمن بدلکاران در آستانه یک تحول بزرگ قرار دارد و یک نظام جدید از حضور صنفی آنها است. همانطور که جوانان بدلکار ما در دنیا هنرآفرینی می‌کنند شما پیشکسوتان راه آنها را هموار کرده‌اید. خوشبختانه خانه سینما وظیفه حمایت از هر کسی را دارد که به شکل حرفه‌ای در سینما فعالیت می‌کند. با این امکانات جدید در صنف بدلکاران شاهد این خواهیم بود که به خاطر فنی شدن و استانداردهای بین‌المللی از صنوف تاثیرگذار خانه سینما خواهد شد.

او ادامه داد: انجمن بازیگران به خاطر سابقه تشکیلاتی و گستردگی خودش را در کنار بدلکاران می‌داند و هم در شکل حمایتی و هم همفکری از نظر ارزشی و هنری هیچ تفاوتی بین انجمن‌های سینمایی نیست. بازیگران نقش‌های جانبی سینما امروز در شرایط سخت معیشتی هستند و واقعاً برای ما دردناک است و امیدواریم با همیاری مدیران شرایط بهتری برای آنها ایجاد شود.

دهکردی در پایان اشاره کرد که هیچ تفاوتی بین بدلکاران و بازیگران وجود ندارد و نمی‌توانیم بگوییم که کسی اهمیت بیشتری دارد. همه با هم در شکل‌گیری یک فیلم سهیم هستند و بازیگران و بدلکاران تنها کسانی‌اند که مقابل دوربین می‌روند.

در این مراسم که برای بزرگداشت و تقدیر از پیشکسوتان و بدلکاران سینمای ایران برگزار شده بود، از 18 نفر از هنرمندان این حوزه تجلیل شد. لوح تقدیر، تندیس و هدیه نقدی با حضور ناصر عنصری، مهدی صباغ‌زاده، علیرضا غفاری، مصطفی احمدی و فرشته طائرپور به شش هنرمند در این حوزه اهدا شد.

به پاس 50 سال فعالیت در عرصه بازیگری لوح تقدیر، تندیس و هدیه به علی نیلگون وفادار تعلق گرفت.

به پاس 45 سال فعالیت در عرصه بازیگری لوح تقدیر، تندیس و هدیه به حسین صفاریان اهدا شد.

به پاس 50 سال فعالیت در عرصه بازیگری و تهیه‌کنندگی سینما لوح تقدیر، تندیس و هدیه به علی امجدی تعلق گرفت.

به پاس 58 سال فعالیت در عرصه بازیگری لوح تقدیر، تندیس و هدیه به ذبیح‌الله ذبیح‌پور اهدا شد.

برای فعالیت‌های بسیار در عرصه بازیگری و بدلکاری لوح تقدیر، تندیس و هدیه به صفر کشکولی تعلق گرفت.

سپس در ادامه مراسم با حضور پوری بنایی، کامران قدکچیان، زهره صفوی، مهدی احمدی، حسن رضایی و فرامرز امینی بر روی جایگاه از دیگر هنرمندانی چون یوسفعلی قربانی، علیرضا فتحی، محمدرضا راد، علی بابایی، اسماعیل حمزه‌ای، حاج اکبر رحیمی و نعمت جهان‌فرد با اهدا لوح تقدیر، تندیس و هدیه تقدیر شد.

در قسمت پایانی مراسم با حضور قاسم قلی‌پور، خسرو امیرصادقی، حبیب اسماعیلی، منوچهر مصیری، داریوش باباییان، رضا بانکی و حمید قدکچیان از حسین لعل‌سنجیان، مرحوم مغفور علی اکبر غفاری حسنی، مجید علیزاده، اصغر عشوری، علی نظری و محمدرضا نیلی با اهدا لوح تقدیر، تندیس و هدیه نقدی تقدیر شد.

سپس پوری بنایی روی صحنه آمد و بیان کرد: از شروع کارم در فیلم «عروس فرنگی» همیشه به عزیزانی که در تمام حوزه ها در سینما کار کردند علاقمند بودم. همیشه در محیط کار فکر می کردم این افراد برادران و فرزندان من هستند. وقتی از من دعوت که در این مراسم شرکت کنم به سرعت قبول کردم و  امیدوارم روزی بتوانم زحمات آنها حتی با دادن جان ام جبران کنم.

علی امجدی بعد از دریافت جوایز خود گفت که من اولین تقدیر را از علی لاریجانی، دومی را از اصغر پور محمدی و سومی را از ریاست اماکن گرفتم ولی این جایزه چون از دست همکارانم گرفته ام برایم ارزشمند تر است.

ذبیح‌الله ذبیح‌پور بعد از دریافت جایزه خود گفت: من ۵۸ سال سابقه و ۵ عنوان قهرمانی دارم و و درود به بدلکاران که گمنام‌اند. ۲۸ سال پیش بیمه شدم الان بیمه بازنشستگی دارم.

صفر کشکولی با خواندن نامش برای دریافت جایزه بعض کرد و قبل از حصور بر روی سن اظهار ارادت کرد به پیشکسوتان حاضر در سالن و سپس گفت: این جایزه برایم از تمام مدال هایم با ارزش‌تر است زیرا بدلکاری در سینمای ایران افتخار بزرگی برایم است.

او ادامه داد: این برای اولین بار است که در دنیا تقدیری برای بدلکاران برگزار می‌شود. من همیشه گفته‌ام که من شاگرد اسدالله یکتا هستم و بقیه استاتید و برزگانی که در سینما هستند و اینکه حضور جوانان در سینمای ایران باعث ایجاد هیجان و زنده شدن دوباره در این حرفه شده است.

محمدرضا راد بعد از دریافت لوح خود گفت که سال‌های سال در این حوزه فعالیت می‌کنم و خطرات زیادی را تحمل کرده‌ام.

او در ادامه به فعالیت‌ها و حضورش در فیلم‌های مختلف اشاره کرد و گفت که سختی‌های زیادی که در این راه کشیده است و الان فراموش شده است و کنج خانه نشسته است.

اکبر رحیمی نیز با حضور در جایگاه گفت که افتخارم این است که عصو انجمن بدلکاران هستم و افتخار می‌کنم که در نقش امام خمینی نقش بازی کردم.

در این مراسم یادی از مرحوم علی اکبر غفاری هم شد و با حضور پسرش بر روی سن از خانواده وی تقدیر شد. پسرش با بعض بر روی جایگاه گفت حال خوبی برای صحبت کردن ندارم و باید اکنون پدرم میبود و این جایزه را دریافت می‌کرد.

خسرو امیر صادقی با اشاره به شور و حالی که در این مراسم حاکم بود گفت: تا امروز فکر نمی‌کردم که این بچه ها با یک تقدیر و سپاس کوچک اینقدر خوشحال شوند. امیدوارم امکانات بیشتری به این دوستان داده شود . ولی این هنرمندان نگذاشتند که حتی تابوت یک هنرمندی که فراموش شده است روی زمین بماند.

او ادامه داد: در این مراسم یک هنرمندی است که از جوانی احترام زیادی برای ما داشته یکی از نجیب ترین هنرمندان زن است. پوری بنائی امروز اینجاست‌.

اجرای این مراسم را کامران ملکی بر عهده داشت و در پایان عبدالله احمدیه و علی احمدیه چند قطعه موسیقی برای حضار اجرا کردند.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر