تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد

شناسه خبر: 117574 سرویس: اجتماعی دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۵۸ : ۱۷ : ۰۰
تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد
ضمن تسلیت به همه هموطنان استان کرمانشاه، و امید به اینکه مسئولان و مردم  زمین‌لرزه رو جدی بگیرن و  ساختمان ها رو مقاوم بسازن.
۵۵آنلاین :

 

◽️یادمه حدود چهارده سالم بود و  پدرم من رو برده بود توکیو ژاپن، تازه رسیده بودیم هتل و پدر رفت دوش بگیره تا بریم بیرون. من هم رفتم پشت پنجره و منظره شهر توکیو  رو از طبقه سی‌ام تماشا میکردم که یهو دیدم کل اتاق از پهلو شروع به لرزیدن گرفت. 

◽️ترس تمام وجودم رو برداشت، داد زدم بابا بابا زلزله زلزله و بیچاره بابا با یه حوله به تن از حمام پرید بیرون و نفهمید با چه سرعتی خیس خیس لباس تنش کرد، هتل  به رقص اومده بود ، تک و توک صدای شکستن شیشه و افتادن ظرف و ظروف میومد.

◽️تا بابا هول هولی حاضر شه و از اتاق بزنیم بیرون، لرزه‌ها آروم شد. ولی ما از ترسمون رفتیم لابی هتل. یادمه تازه زلزله منجیل اومده بود و خودم تو راه اردوی رامسر اون سال شاهد خرابی‌هاش بودم.  

◽️سی طبقه رو از پله اضطراری رفتیم پایین تا رسیدیم لابی. دیدیم اونقدر شلوغه از مسافرا که نمیشه حتی یه سوال پرسید. من رفتم بیرون هتل و دیدم آب از اب تکون نخورده، فقط یکی دو تا تابلو نئون افتاده بودن زمین شکسته بودن همین، زندگی به روال عادی خودش برگشته بود! 

◽️با خودم گفتم لابد زلزلش بزرگ نبوده که هیچ بلایی سر شهر نیومده، اما تکونهای هتل خیلی شدید بود! یکی دو چهارراه دیگه قدم زدم. وقتی دیدم اوضاع آرومه برگشتم هتل. 

◽️وقتی بابا گفت زلزله هفت و خورده‌ای ریشتر بود (مثل زلزله منجیل و زلزله دیشب کرمانشاه) حتی یه کشته نداده که هیچ هیچ آسیبی به ساختمون های شهر نیومده، تو دلم یاد هموطنانمون افتادم که میگفتن چه عذاب الهی بر سرمون اومده و چه گناهی کردیم که این تاوانشه و دست به دعا بودن که دیگه زلزله نیاد، همون موقع اونور دنیا  در ژاپن مردم دست بکار بودن که ساختمون های ضدزلزله بسازن که آوار سرشون خراب نشه که هیچ، سرمایه و زندگیشون هم نره زیر آوار. 

◽️از اون سال ها بیست و پنج سالی گذشت و بعد منجیل بم و آذربایجان و الان کرمانشاه رو داشتیم و هنوز مردم و مسئولین بیدار نشدن که باید بجای دست به دعا شدن، دست بکار شد و پیشگیری کرد. 


منبع : فرارو

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا در روزهای ناخوب باید کتاب خواند؟

بگذارید امیدوارانه فکر کنیم که یک کتاب ممکن است بیش از یک میخ سرنوشت سرزمینی را تغییر دهد.

جان مرشایمر: ایرانی‌ها تسلیم نمی‌شوند

یکی از مهم‌ترین تاثیرات سیاسی برجام که در دستور کار و اهداف فنی و حقوقی مذاکرات بیان نمی‌شد اما همواره مورد اشاره و تاکید کشورهای اروپایی‌ و آمریکا قرار داشت انتظار این‌ کشورها از برجام برای اثرگذاری بر نقش و نفوذ و "مسئولیت‌پذیر" شدن ایران در منطقه بود. هدفی نانوشته که هر یک از طرف‌ها از فضای سیاسی بعد از برجام متناسب با سیاست‌های‌شان از آن بهره‌ بردند اما در این میان کمتر کسی تصور می‌کرد این توافق نه به دلایل فنی و هسته‌ای بلکه به خاطر اهداف سیاسی و آن‌چه تمایلات، آمال و آرزوهای آمریکا و متحدان عربی و منطقه‌ای‌اش بوده است، به کما برود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر