تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد

شناسه خبر: 117574 سرویس: اجتماعی دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۵۸ : ۱۷ : ۰۰
تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد
ضمن تسلیت به همه هموطنان استان کرمانشاه، و امید به اینکه مسئولان و مردم  زمین‌لرزه رو جدی بگیرن و  ساختمان ها رو مقاوم بسازن.
۵۵آنلاین :

 

◽️یادمه حدود چهارده سالم بود و  پدرم من رو برده بود توکیو ژاپن، تازه رسیده بودیم هتل و پدر رفت دوش بگیره تا بریم بیرون. من هم رفتم پشت پنجره و منظره شهر توکیو  رو از طبقه سی‌ام تماشا میکردم که یهو دیدم کل اتاق از پهلو شروع به لرزیدن گرفت. 

◽️ترس تمام وجودم رو برداشت، داد زدم بابا بابا زلزله زلزله و بیچاره بابا با یه حوله به تن از حمام پرید بیرون و نفهمید با چه سرعتی خیس خیس لباس تنش کرد، هتل  به رقص اومده بود ، تک و توک صدای شکستن شیشه و افتادن ظرف و ظروف میومد.

◽️تا بابا هول هولی حاضر شه و از اتاق بزنیم بیرون، لرزه‌ها آروم شد. ولی ما از ترسمون رفتیم لابی هتل. یادمه تازه زلزله منجیل اومده بود و خودم تو راه اردوی رامسر اون سال شاهد خرابی‌هاش بودم.  

◽️سی طبقه رو از پله اضطراری رفتیم پایین تا رسیدیم لابی. دیدیم اونقدر شلوغه از مسافرا که نمیشه حتی یه سوال پرسید. من رفتم بیرون هتل و دیدم آب از اب تکون نخورده، فقط یکی دو تا تابلو نئون افتاده بودن زمین شکسته بودن همین، زندگی به روال عادی خودش برگشته بود! 

◽️با خودم گفتم لابد زلزلش بزرگ نبوده که هیچ بلایی سر شهر نیومده، اما تکونهای هتل خیلی شدید بود! یکی دو چهارراه دیگه قدم زدم. وقتی دیدم اوضاع آرومه برگشتم هتل. 

◽️وقتی بابا گفت زلزله هفت و خورده‌ای ریشتر بود (مثل زلزله منجیل و زلزله دیشب کرمانشاه) حتی یه کشته نداده که هیچ هیچ آسیبی به ساختمون های شهر نیومده، تو دلم یاد هموطنانمون افتادم که میگفتن چه عذاب الهی بر سرمون اومده و چه گناهی کردیم که این تاوانشه و دست به دعا بودن که دیگه زلزله نیاد، همون موقع اونور دنیا  در ژاپن مردم دست بکار بودن که ساختمون های ضدزلزله بسازن که آوار سرشون خراب نشه که هیچ، سرمایه و زندگیشون هم نره زیر آوار. 

◽️از اون سال ها بیست و پنج سالی گذشت و بعد منجیل بم و آذربایجان و الان کرمانشاه رو داشتیم و هنوز مردم و مسئولین بیدار نشدن که باید بجای دست به دعا شدن، دست بکار شد و پیشگیری کرد. 


منبع : فرارو

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

والدین شاغل چگونه می توانند بر خستگی و آشفتگی خود غلبه کنند؟

چالش‌های متوالی والدین شاغل که باید انرژی خود را در دو حوزه‌ی کاملاً متفاوت، به‌طور بهینه بکار بگیرند، آن‌ها را به آشفتگی، اضطراب و خستگی مفرط می‌رساند.

مهاجرت از تهران، زنگ خطری برای مدیریت شهری

مهاجرت معکوس تهرانی‌ها اگرچه برخی از کسانی را که قبلاً بارها درباره تراکم جمعیت تهران شنیده بودند خوشحال کرده اما به اعتقاد کارشناسان این موضوع یک آسیب است و باید به آن به شکل زنگ خطر نگاه کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان