تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد

شناسه خبر: 117574 سرویس: اجتماعی دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۵۸ : ۱۷ : ۰۰
تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد
ضمن تسلیت به همه هموطنان استان کرمانشاه، و امید به اینکه مسئولان و مردم  زمین‌لرزه رو جدی بگیرن و  ساختمان ها رو مقاوم بسازن.
۵۵آنلاین :

 

◽️یادمه حدود چهارده سالم بود و  پدرم من رو برده بود توکیو ژاپن، تازه رسیده بودیم هتل و پدر رفت دوش بگیره تا بریم بیرون. من هم رفتم پشت پنجره و منظره شهر توکیو  رو از طبقه سی‌ام تماشا میکردم که یهو دیدم کل اتاق از پهلو شروع به لرزیدن گرفت. 

◽️ترس تمام وجودم رو برداشت، داد زدم بابا بابا زلزله زلزله و بیچاره بابا با یه حوله به تن از حمام پرید بیرون و نفهمید با چه سرعتی خیس خیس لباس تنش کرد، هتل  به رقص اومده بود ، تک و توک صدای شکستن شیشه و افتادن ظرف و ظروف میومد.

◽️تا بابا هول هولی حاضر شه و از اتاق بزنیم بیرون، لرزه‌ها آروم شد. ولی ما از ترسمون رفتیم لابی هتل. یادمه تازه زلزله منجیل اومده بود و خودم تو راه اردوی رامسر اون سال شاهد خرابی‌هاش بودم.  

◽️سی طبقه رو از پله اضطراری رفتیم پایین تا رسیدیم لابی. دیدیم اونقدر شلوغه از مسافرا که نمیشه حتی یه سوال پرسید. من رفتم بیرون هتل و دیدم آب از اب تکون نخورده، فقط یکی دو تا تابلو نئون افتاده بودن زمین شکسته بودن همین، زندگی به روال عادی خودش برگشته بود! 

◽️با خودم گفتم لابد زلزلش بزرگ نبوده که هیچ بلایی سر شهر نیومده، اما تکونهای هتل خیلی شدید بود! یکی دو چهارراه دیگه قدم زدم. وقتی دیدم اوضاع آرومه برگشتم هتل. 

◽️وقتی بابا گفت زلزله هفت و خورده‌ای ریشتر بود (مثل زلزله منجیل و زلزله دیشب کرمانشاه) حتی یه کشته نداده که هیچ هیچ آسیبی به ساختمون های شهر نیومده، تو دلم یاد هموطنانمون افتادم که میگفتن چه عذاب الهی بر سرمون اومده و چه گناهی کردیم که این تاوانشه و دست به دعا بودن که دیگه زلزله نیاد، همون موقع اونور دنیا  در ژاپن مردم دست بکار بودن که ساختمون های ضدزلزله بسازن که آوار سرشون خراب نشه که هیچ، سرمایه و زندگیشون هم نره زیر آوار. 

◽️از اون سال ها بیست و پنج سالی گذشت و بعد منجیل بم و آذربایجان و الان کرمانشاه رو داشتیم و هنوز مردم و مسئولین بیدار نشدن که باید بجای دست به دعا شدن، دست بکار شد و پیشگیری کرد. 


منبع : فرارو

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

باز کردن گره‌های زندگی با دست

در این مطلب فهرستی از این راهکارها که ساده اما موثر و کاربردی می‌باشند را ارائه می‌دهیم تا با انجام آنها بتوانید تغییراتی را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

اتحادیه اروپا 12 هزار جوان 18 ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر