تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد

شناسه خبر: 117574 سرویس: اجتماعی ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد
ضمن تسلیت به همه هموطنان استان کرمانشاه، و امید به اینکه مسئولان و مردم  زمین‌لرزه رو جدی بگیرن و  ساختمان ها رو مقاوم بسازن.
۵۵آنلاین :

 

◽️یادمه حدود چهارده سالم بود و  پدرم من رو برده بود توکیو ژاپن، تازه رسیده بودیم هتل و پدر رفت دوش بگیره تا بریم بیرون. من هم رفتم پشت پنجره و منظره شهر توکیو  رو از طبقه سی‌ام تماشا میکردم که یهو دیدم کل اتاق از پهلو شروع به لرزیدن گرفت. 

◽️ترس تمام وجودم رو برداشت، داد زدم بابا بابا زلزله زلزله و بیچاره بابا با یه حوله به تن از حمام پرید بیرون و نفهمید با چه سرعتی خیس خیس لباس تنش کرد، هتل  به رقص اومده بود ، تک و توک صدای شکستن شیشه و افتادن ظرف و ظروف میومد.

◽️تا بابا هول هولی حاضر شه و از اتاق بزنیم بیرون، لرزه‌ها آروم شد. ولی ما از ترسمون رفتیم لابی هتل. یادمه تازه زلزله منجیل اومده بود و خودم تو راه اردوی رامسر اون سال شاهد خرابی‌هاش بودم.  

◽️سی طبقه رو از پله اضطراری رفتیم پایین تا رسیدیم لابی. دیدیم اونقدر شلوغه از مسافرا که نمیشه حتی یه سوال پرسید. من رفتم بیرون هتل و دیدم آب از اب تکون نخورده، فقط یکی دو تا تابلو نئون افتاده بودن زمین شکسته بودن همین، زندگی به روال عادی خودش برگشته بود! 

◽️با خودم گفتم لابد زلزلش بزرگ نبوده که هیچ بلایی سر شهر نیومده، اما تکونهای هتل خیلی شدید بود! یکی دو چهارراه دیگه قدم زدم. وقتی دیدم اوضاع آرومه برگشتم هتل. 

◽️وقتی بابا گفت زلزله هفت و خورده‌ای ریشتر بود (مثل زلزله منجیل و زلزله دیشب کرمانشاه) حتی یه کشته نداده که هیچ هیچ آسیبی به ساختمون های شهر نیومده، تو دلم یاد هموطنانمون افتادم که میگفتن چه عذاب الهی بر سرمون اومده و چه گناهی کردیم که این تاوانشه و دست به دعا بودن که دیگه زلزله نیاد، همون موقع اونور دنیا  در ژاپن مردم دست بکار بودن که ساختمون های ضدزلزله بسازن که آوار سرشون خراب نشه که هیچ، سرمایه و زندگیشون هم نره زیر آوار. 

◽️از اون سال ها بیست و پنج سالی گذشت و بعد منجیل بم و آذربایجان و الان کرمانشاه رو داشتیم و هنوز مردم و مسئولین بیدار نشدن که باید بجای دست به دعا شدن، دست بکار شد و پیشگیری کرد. 


منبع : فرارو

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علائمی که نشان می دهد شما باهوش هستید

برای اینکه بتوانید فرد باهوشی باشید نیازی به مدرک های آن چنینی ندارید. در حقیقت نشانه های باهوشی بسیار ظریف هستند و اگر آن ها را نشناسید ممکن است نتوانید باهوش بودن خود یا سایر افراد را تشخیص دهید. اما نگران نباشید. نشانه هایی وجود دارد که توسط دانشمندان تایید شده و نشان می دهد شما فرد فوق العاده باهوشی هستید. در این مقاله قصد داریم ۶ مورد از نشانه های شگفت انگیز و البته غیر عادی با هوش بودن را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.

چگونه سالمندان را دلبسته زندگی نگه داریم؟

سالمندی فرایندی طبیعی است که در طول زمان در کلیه موجودات رخ می­‌دهد. سیر این فرآیند همواره با واکنش و تغییرات گسترده در دستگاه‌های مختلف بدن همراه است که درنهایت نیز منجر به مرگ می­‌شود. اما به گفته محققان، تا پیش‌ از این اتفاق، می‌توان کاری کرد که سالمندان همچنان دلبسته زندگی و افراد باقی بمانند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: آب نوشیدن هدفمند ترامپ هنگام سخنرانی

دونالد ترامپ هنگام سخنرانی خود در آسیا، چندبار با بطری آب نوشید.

ویدئو: لامبورگینی هوراکان برای پاپ

پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان یک لامبورگینی هوراکان ۱۸۰ هزار یورویی هدیه گرفت. این اتومبیل در یک حراج‌خانه چند ملیتی به فروش خواهد رسید تا عواید آن صرف امور خیرخواهانه در نقاط مختلف جهان شود.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان