تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد

شناسه خبر: 117574 سرویس: اجتماعی دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶, ۵۸ : ۱۷ : ۰۰
تجربه شخصی از زلزله ۷ ریشتری ژاپن که آب از آب تکان نخورد
ضمن تسلیت به همه هموطنان استان کرمانشاه، و امید به اینکه مسئولان و مردم  زمین‌لرزه رو جدی بگیرن و  ساختمان ها رو مقاوم بسازن.
۵۵آنلاین :

 

◽️یادمه حدود چهارده سالم بود و  پدرم من رو برده بود توکیو ژاپن، تازه رسیده بودیم هتل و پدر رفت دوش بگیره تا بریم بیرون. من هم رفتم پشت پنجره و منظره شهر توکیو  رو از طبقه سی‌ام تماشا میکردم که یهو دیدم کل اتاق از پهلو شروع به لرزیدن گرفت. 

◽️ترس تمام وجودم رو برداشت، داد زدم بابا بابا زلزله زلزله و بیچاره بابا با یه حوله به تن از حمام پرید بیرون و نفهمید با چه سرعتی خیس خیس لباس تنش کرد، هتل  به رقص اومده بود ، تک و توک صدای شکستن شیشه و افتادن ظرف و ظروف میومد.

◽️تا بابا هول هولی حاضر شه و از اتاق بزنیم بیرون، لرزه‌ها آروم شد. ولی ما از ترسمون رفتیم لابی هتل. یادمه تازه زلزله منجیل اومده بود و خودم تو راه اردوی رامسر اون سال شاهد خرابی‌هاش بودم.  

◽️سی طبقه رو از پله اضطراری رفتیم پایین تا رسیدیم لابی. دیدیم اونقدر شلوغه از مسافرا که نمیشه حتی یه سوال پرسید. من رفتم بیرون هتل و دیدم آب از اب تکون نخورده، فقط یکی دو تا تابلو نئون افتاده بودن زمین شکسته بودن همین، زندگی به روال عادی خودش برگشته بود! 

◽️با خودم گفتم لابد زلزلش بزرگ نبوده که هیچ بلایی سر شهر نیومده، اما تکونهای هتل خیلی شدید بود! یکی دو چهارراه دیگه قدم زدم. وقتی دیدم اوضاع آرومه برگشتم هتل. 

◽️وقتی بابا گفت زلزله هفت و خورده‌ای ریشتر بود (مثل زلزله منجیل و زلزله دیشب کرمانشاه) حتی یه کشته نداده که هیچ هیچ آسیبی به ساختمون های شهر نیومده، تو دلم یاد هموطنانمون افتادم که میگفتن چه عذاب الهی بر سرمون اومده و چه گناهی کردیم که این تاوانشه و دست به دعا بودن که دیگه زلزله نیاد، همون موقع اونور دنیا  در ژاپن مردم دست بکار بودن که ساختمون های ضدزلزله بسازن که آوار سرشون خراب نشه که هیچ، سرمایه و زندگیشون هم نره زیر آوار. 

◽️از اون سال ها بیست و پنج سالی گذشت و بعد منجیل بم و آذربایجان و الان کرمانشاه رو داشتیم و هنوز مردم و مسئولین بیدار نشدن که باید بجای دست به دعا شدن، دست بکار شد و پیشگیری کرد. 


منبع : فرارو

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

رنانی: توسعه نیافتگی کشور را باید در دوران کودکی جست‌وجو کرد

حذف آزمون‌ها حتی اگر یک روز زودتر انجام شود نیز به نفع آینده کشور است

استراتژی مِید این چاینا ۲۰۲۵ چیست؟

چین با هدف غلبه بر رهبری آمریکا و آلمان در «های تِک» استراتژی موسوم به made in china 2025 را تعریف کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان