تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان!

شناسه خبر: 122516 سرویس: اجتماعی پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶, ۴۱ : ۱۳ : ۰۰
تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان!
رسانه‌ها از رونق گرفتن تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان که عمده خریداران آن نیز اسرائیلی هستند، خبر دادند.
۵۵آنلاین :

 پایگاه های اینترنتی باکو به نقل از «واشنگتن پست»، از رونق گرفتن تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان خبر دادند.

خبرگزاری اولایلار جمهوری آذربایجان با اشاره به گزارش «واشنگتن پست» درباره موفقیت پلیس «پریشتینا» کوزوو در شناسایی شبکه قاچاق اعضای بدن انسان نوشت: «در تحقیقات پلیس کوزوو روشن شده است که در کلینیک « مدیکوس» Medikus در پریشتینا، اعضای بدن فروشندگان عضو را که عمدتا از ترکیه و جمهوری‌های شوروی سابق هستند، به خریداران که عمدتا از «اسراییل» هستند، منتقل می کنند. متقاضیان اسراییلی خرید عضو بدن، برای هر «کلیه» هشتاد تا صد هزار یورو پرداخت می کنند. پلیس پریشتینا همچنین از حبس «موشه هارل» اسراییلی بخاطر خرید و فروش اعضای بدن انسان در قبرس خبر داده است.

مرکز پزشکی مدیکوس در پریشتینا را «لطفی درویش» و پسرش «آلبان درویش» اداره می کنند و عمل های جراحی برای انتقال عضو در این مرکز را نیز «یوسف ارسین سونمز» معروف به « دکتر عقاب» انجام می دهد. مرکز مدیکوس، یکی از مراکزی است که «سونمز» ترکیه ای و «موشه هارل» اسراییلی و سایرین در آن ها به خرید و فروش اعضای بدن انسان مشغولند. وجود شبکه ای از این کلینیک ها در (جمهوری) آذربایجان، آفریقای جنوبی، قبرس و سایر جاها نیز شناسایی شده است.»

از دیگر مراکز شبکه غیرقانونی انتقال عضو انسان، مرکزی است که در سال 2009 وجود آن در ایالت نیوجرسی آمریکا فاش شد و «لِوی ایزاک روزنبائوم» اسراییلی ملقب به «چوپچاتان» بر آن ریاست می کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اجاره کارت سوخت معادل با یارانه دریافتی ماهانه

قاچاقچیان بنزین ١٠٠٠ تومانی را با دلار ١٠‌هزار تومانی می‌فروشند!

دریای کاسپین را خودمان نابود می‌کنیم نه کنوانسیون!

مخاطب این نوشته مردمانی نیستند که از سر نگرانی یا هر دلیلی دیگر هشتگ خزر می زنند. مخاطب این نوشته، فقط مدیران منطقه ای و مسؤولان مرتبط اند...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر