تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان!

شناسه خبر: 122516 سرویس: اجتماعی پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶, ۴۱ : ۱۳ : ۰۰
تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان!
رسانه‌ها از رونق گرفتن تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان که عمده خریداران آن نیز اسرائیلی هستند، خبر دادند.
۵۵آنلاین :

 پایگاه های اینترنتی باکو به نقل از «واشنگتن پست»، از رونق گرفتن تجارت غیرقانونی اعضای بدن انسان در جمهوری آذربایجان خبر دادند.

خبرگزاری اولایلار جمهوری آذربایجان با اشاره به گزارش «واشنگتن پست» درباره موفقیت پلیس «پریشتینا» کوزوو در شناسایی شبکه قاچاق اعضای بدن انسان نوشت: «در تحقیقات پلیس کوزوو روشن شده است که در کلینیک « مدیکوس» Medikus در پریشتینا، اعضای بدن فروشندگان عضو را که عمدتا از ترکیه و جمهوری‌های شوروی سابق هستند، به خریداران که عمدتا از «اسراییل» هستند، منتقل می کنند. متقاضیان اسراییلی خرید عضو بدن، برای هر «کلیه» هشتاد تا صد هزار یورو پرداخت می کنند. پلیس پریشتینا همچنین از حبس «موشه هارل» اسراییلی بخاطر خرید و فروش اعضای بدن انسان در قبرس خبر داده است.

مرکز پزشکی مدیکوس در پریشتینا را «لطفی درویش» و پسرش «آلبان درویش» اداره می کنند و عمل های جراحی برای انتقال عضو در این مرکز را نیز «یوسف ارسین سونمز» معروف به « دکتر عقاب» انجام می دهد. مرکز مدیکوس، یکی از مراکزی است که «سونمز» ترکیه ای و «موشه هارل» اسراییلی و سایرین در آن ها به خرید و فروش اعضای بدن انسان مشغولند. وجود شبکه ای از این کلینیک ها در (جمهوری) آذربایجان، آفریقای جنوبی، قبرس و سایر جاها نیز شناسایی شده است.»

از دیگر مراکز شبکه غیرقانونی انتقال عضو انسان، مرکزی است که در سال 2009 وجود آن در ایالت نیوجرسی آمریکا فاش شد و «لِوی ایزاک روزنبائوم» اسراییلی ملقب به «چوپچاتان» بر آن ریاست می کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

غرضی : دولت در چهار سال اول قیمت ارز را به طور مصنوعی پایین نگه داشت

نامزد انتخابات ۹۲ گفت: دولت در چهار سال اول قیمت ارز را به طور مصنوعی پایین نگه داشت، در نتیجه در یک سال اخیر یک مرتبه قیمت به‌صورت فنری جهش کرد و نگرانی و ناراحتی عموم را فراهم کرد.

برای حفاظت از بشر آب‌خوری‌ها را برگردانید!

کمتر کاری در دنیا وجود دارد که به اندازه آب خوردن معمولی باشد اما غیرقابل انکار است که این روزها آب خوردن ما هم برای طبیعت تبدیل به بحران شده است!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان