تبلیغ کالای ایرانی، جایگزین حبس برای یک محکوم

شناسه خبر: 131597 سرویس: اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷, ۰۴ : ۱۰ : ۰۰
تبلیغ کالای ایرانی، جایگزین حبس برای یک محکوم
یکی از قضات دادگستری گنبدکاووس درشرق استان گلستان، یک بدهکار دیه ناشی از تصادفات را بجای حبس در زندان به تبلیغ کالای ایرانی محکوم کرد.
۵۵آنلاین :

این قاضی گنبدی در راستای تبدیل شعار سال به عمل باهدف تبلیغ کالای ایرانی یک بدهکار ناشی از دیات فوتی را با استناد به مجازات‌های جایگزین حبس به تولید رایگان برنامه‌های فرهنگی در همین حوزه موظف کرد.

محکوم‌علیه از جنبه خصوصی جرم به پرداخت دیه و از جنبه عمومی جرم ارتکابی به حبس محکوم شده بود که پس از ایفای تعهدات شخصی با استناد به این حکم حبس‌زدا از گرفتاری بند رهایی یافت.

فرد یاد شده که فاقد هر گونه سابقه کیفری است مقرر گردیده با همکاری اتاق اصناف شهرستان گنبدکاووس در راستای نیازمندی‌ها این مجموعه تجاری به کالاهای ایرانی بپردازد.

گفتنی است، در سال 69 محاکم قضایی استان گلستان با عنایت به عواقب تلخ ناشی از حبس محکومان جرایم غیرعمد و یا بدهکاران مالی خُرد، بیش از 3200 رای جایگزین زندان صادر کرده‌اند.


منبع : روابط عمومی ستاد دیه کشور
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا در روزهای ناخوب باید کتاب خواند؟

بگذارید امیدوارانه فکر کنیم که یک کتاب ممکن است بیش از یک میخ سرنوشت سرزمینی را تغییر دهد.

جان مرشایمر: ایرانی‌ها تسلیم نمی‌شوند

یکی از مهم‌ترین تاثیرات سیاسی برجام که در دستور کار و اهداف فنی و حقوقی مذاکرات بیان نمی‌شد اما همواره مورد اشاره و تاکید کشورهای اروپایی‌ و آمریکا قرار داشت انتظار این‌ کشورها از برجام برای اثرگذاری بر نقش و نفوذ و "مسئولیت‌پذیر" شدن ایران در منطقه بود. هدفی نانوشته که هر یک از طرف‌ها از فضای سیاسی بعد از برجام متناسب با سیاست‌های‌شان از آن بهره‌ بردند اما در این میان کمتر کسی تصور می‌کرد این توافق نه به دلایل فنی و هسته‌ای بلکه به خاطر اهداف سیاسی و آن‌چه تمایلات، آمال و آرزوهای آمریکا و متحدان عربی و منطقه‌ای‌اش بوده است، به کما برود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر