تبلیغ کالای ایرانی، جایگزین حبس برای یک محکوم

شناسه خبر: 131597 سرویس: اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷, ۰۴ : ۱۰ : ۰۰
تبلیغ کالای ایرانی، جایگزین حبس برای یک محکوم
یکی از قضات دادگستری گنبدکاووس درشرق استان گلستان، یک بدهکار دیه ناشی از تصادفات را بجای حبس در زندان به تبلیغ کالای ایرانی محکوم کرد.
۵۵آنلاین :

این قاضی گنبدی در راستای تبدیل شعار سال به عمل باهدف تبلیغ کالای ایرانی یک بدهکار ناشی از دیات فوتی را با استناد به مجازات‌های جایگزین حبس به تولید رایگان برنامه‌های فرهنگی در همین حوزه موظف کرد.

محکوم‌علیه از جنبه خصوصی جرم به پرداخت دیه و از جنبه عمومی جرم ارتکابی به حبس محکوم شده بود که پس از ایفای تعهدات شخصی با استناد به این حکم حبس‌زدا از گرفتاری بند رهایی یافت.

فرد یاد شده که فاقد هر گونه سابقه کیفری است مقرر گردیده با همکاری اتاق اصناف شهرستان گنبدکاووس در راستای نیازمندی‌ها این مجموعه تجاری به کالاهای ایرانی بپردازد.

گفتنی است، در سال 69 محاکم قضایی استان گلستان با عنایت به عواقب تلخ ناشی از حبس محکومان جرایم غیرعمد و یا بدهکاران مالی خُرد، بیش از 3200 رای جایگزین زندان صادر کرده‌اند.


منبع : روابط عمومی ستاد دیه کشور
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سرطان؛ سهم مردم مركزي از نفت

سرطان، سهم مردم استان مركزي از نفت و صنايع بزرگ است.جان مردم اين استان در سايه گازهاي سرطان‌زايي كه صنايع نفتي و صنعتي بی‌محابا توليد مي‌كنند، آب‌هايي كه با فاضلاب و پساب صنعتي و نفتي آلوده مي‌شوند و درنهايت خاك آلوده، در خطر است. براساس آمار تنها در سال 95، 6هزار و پانصد بیمار مبتلا به سرطان در این استان شناسایی شده كه صنايع آلاينده از عوامل بروز اين بيماري بوده است.

تکرار جلاد و شهید

«بريزيد خون‌ها را؛ زندگي ما دوام پيدا مي‌كند. بكشيد ما را؛ ملت ما بيدارتر مي‌شود» را امام(ره) دو روز پس از شهادت علامه مرتضی مطهری در مدرسه فیضیه و در مقابل مردم بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر