تبلیغ کالای ایرانی، جایگزین حبس برای یک محکوم

شناسه خبر: 131597 سرویس: اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷, ۰۴ : ۱۰ : ۰۰
تبلیغ کالای ایرانی، جایگزین حبس برای یک محکوم
یکی از قضات دادگستری گنبدکاووس درشرق استان گلستان، یک بدهکار دیه ناشی از تصادفات را بجای حبس در زندان به تبلیغ کالای ایرانی محکوم کرد.
۵۵آنلاین :

این قاضی گنبدی در راستای تبدیل شعار سال به عمل باهدف تبلیغ کالای ایرانی یک بدهکار ناشی از دیات فوتی را با استناد به مجازات‌های جایگزین حبس به تولید رایگان برنامه‌های فرهنگی در همین حوزه موظف کرد.

محکوم‌علیه از جنبه خصوصی جرم به پرداخت دیه و از جنبه عمومی جرم ارتکابی به حبس محکوم شده بود که پس از ایفای تعهدات شخصی با استناد به این حکم حبس‌زدا از گرفتاری بند رهایی یافت.

فرد یاد شده که فاقد هر گونه سابقه کیفری است مقرر گردیده با همکاری اتاق اصناف شهرستان گنبدکاووس در راستای نیازمندی‌ها این مجموعه تجاری به کالاهای ایرانی بپردازد.

گفتنی است، در سال 69 محاکم قضایی استان گلستان با عنایت به عواقب تلخ ناشی از حبس محکومان جرایم غیرعمد و یا بدهکاران مالی خُرد، بیش از 3200 رای جایگزین زندان صادر کرده‌اند.


منبع : روابط عمومی ستاد دیه کشور
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!

اکتبر، بیرون از سفارت سوریه در برلین، مریم با عصبانیت از اینکه شوهرش با دو تا از چهار فرزند خردسالشان به شهر ساحلی لاذقیه در سوریه بازگشته، اشک می‌ریزد. او به یاد دارد که چگونه به همراه پسر و دخترش که فقط ۸ و ۵ سال داشتند، از مرز‌های یونان و ترکیه و سوریه با پای پیاده گذشته‌اند.

دولت داماد ها

امروز طی حکمی داماد حسن روحانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر