تابستان سخت در انتظار اجاره‌نشین‌ها

شناسه خبر: 169666 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸, ۳۰ : ۱۹ : ۰۰
تابستان سخت در انتظار اجاره‌نشین‌ها
عقبایی گفت: بازار اجاره امسال به دلیل از بین رفتن قدرت خرید در بین خریداران مسکن، بسیار نگران‌کننده‌ خواهد بود.
۵۵آنلاین :

حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه از ابتدای تیر، احتمال تغییر قیمت مسکن و معاملات این بخش وجود دارد، اظهار کرد: بازار مسکن وابستگی بسیار زیادی به وضعیت اقتصادی کشور از جمله ارز، طلا و سکه دارد و در صورتیکه قیمت این بازارها تغییر کند، بازار مسکن هم شاهد تحولات قیمتی خواهد بود.

وی ادامه داد: در صورتیکه بازار مسکن افزایش قیمت نداشته باشد، شاهد یک رکود تورمی در این بازار خواهیم بود و قیمت‌ها به ویژه در بخش خرید مسکن جهشی نخواهد داشت، اما به طور طبیعی متناسب با نرخ تورم در این بازار، قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.

عقبایی تصریح کرد: حداکثر رشد قیمت مسکن در کلان‌شهرها زیر نرخ تورم خواهد بود و در شهرهای کوچک هم شاهد تغییر قیمتی چندانی نخواهیم بود.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران یادآوری کرد: حداکثر افزایش قیمت در بازار مسکن ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود که این نوسانات قیمتی از ابتدای تابستان آغاز می شود.

وی با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار مسکن از اواخر اردیبهشت ماه مشخص می‌شود، گفت: در سال گذشته شاهد رشد صد در صدی قیمت‌ها در بازار بودیم که همین موضوع برای تعداد زیادی از متقاضیان مشکلات متعددی را ایجاد کرد.

 

عقبایی به وضعیت بازار اجاره هم اشاره کرد و ادامه داد: این بازار امسال بسیار نگران‌کننده خواهد بود و مالکان باید انصاف بسیار زیادی برای مستأجران خرج کنند، زیرا قدرت خرید به ویژه در اقشار ضعیف جامعه بسیار کاهش یافته است.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: به دلیل آنکه قدرت خرید در سال گذشته برای بسیاری از خریداران و پس‌انداز آنها برای خرید واحد مسکونی از بین رفته است، اغلب ناچار به اجازه نشینی شده اند؛ پس دولت امسال باید برنامه ویژه‌ای برای مستأجران و بازار اجاره در دستور کار خود قرار دهد.

 

 

 

منبع : خبرانلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
علی اصغر قاسم پور ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۲۲:۱۵
ای جانم، این حرفها را نزنید، به سیاه نمایی تعبیر میشه، بگین اوضاع اجاره نشین ها بسیار عالیه، وضع معیشتی مردم و درآمدها بسیار خوب و عالی، به برکت سیاستها و مدیربتهای بسیار خوب و البته مردمی.
11 11 پاسخ دادن به این نظر
سیدداودالفتی ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۰۵:۲۴
بانام خدا-حدود چهل درصد از جمعیت کشورمان در اجاره نشینی به سر می برند-برای کشوری که دایم از مذهب و معنویات و انسانیت حرف می زند مایه خجالت و شرمنده گی است-یعنی از هر ده نفر چهار نفر مستاجر-برای کشوری که بیش از صد میلیون نفر اپارتمان خالی وجود دارد-چه می توان گفت.صد رحمت به وضعیت استکبار و امپریالیسم./
12 11 پاسخ دادن به این نظر
مستاجر ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۰۶:۳۵
خودمسئولان باعث گرانی مسکن درشهرهای بزرگ میشوندتامستاجران مجبورشوندبه شهرکهایی که دراطراف کلانشهرها ساخته شده وخالی مانده اند کشیده شوند.درنتیجه ماکه متولدشهری بزرگ هستیم مجوربه ترک شهرخودمان شده وبه شهرکهایی که کاملا به روستا شباهت دارند میرویم وکسانی که اصلا اهل شهرمانیستنددرشهرهای بزرگ جانشین مامیشوند!اینکارمسئولان به روحیه ما ضربه بزرگی میزند.من همه مسببان اینکاررابه خداحواله میکنم وازخداوندتقاضای مجازات به روش خودش رادارم.
11 13 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۰۷:۰۲
من موجر هستم و اجاره میگیرم ولی متاسفم که شما خودتون باعث افزایش اجاره میشوید .کاملا واضح هست که دارید بر علیه مستاجرین شیطنت میکنید .اصلا چه نیازی به نوشتن این مطلب بود ، احتمالا خودتون واحدهای زیادی دارید که اجاره دادید و ذینفع هستید ، خدا به داد این ملت برسه که گوشت افتاده دست گربه.خدا بده انصاف به همه.
12 15 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر
همدلی را به کودکانتان یاد بدهید

همدلی را به کودکانتان یاد بدهید!

کودکان برای موفقیت در روابط و زندگی، باید درک درستی از احساسات خود و دیگران و تاثیر آن بر یکدیگر داشته باشند.

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

«اینستاگرام، اجازه ندارد تصاویر یا پیام‌های من را به اشتراک بگذارد.»

اخبار ویدئویی

بیشتر
روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر