بیش از 1300 پناهجوی سوری ظرف یک روز به کشورشان بازگشتند

شناسه خبر: 155324 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۷ دي ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۲ : ۰۰
بیش از 1300 پناهجوی سوری ظرف یک روز به کشورشان بازگشتند
مرکز روسی آشتی میان طرف های درگیر و رصد تحرکات پناهجویان در سوریه، اعلام کرد که بیش از یکهزار و 300 پناهجوی سوری ظرف یک روز از لبنان واردن به کشور خود بازگشتند.
۵۵آنلاین :

به گزارش روز جمعه خبرگزاری به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز آشتی امروز در بیانیه ای اعلام کرد:این تعداد پناهجوی سوری از جمله 421تن که 126 زن و 215 کودک را نیز شامل می شداز مرزهای یابوس و تلکلخ لبنان و 953 تن دیگر از مرز نصیب در اردن به سوریه بازگشتند.
این مرکز به بازگشت 420 تن از پناهجویان مذکور ظرف یک روز به محل اقامت خود در داخل کشور اشاره کرد.
مرکز روسی آشتی میان طرف های درگیر و رصد تحرکات پناهجویان روز گذشته اقدام به توزیع 500 بسته غذایی به وزن بیش از 2 تن میان پناهجویان کرد .
کمیته عالی امدادرسانی سوریه پیشتر اعلام کرد که در سال جاری میلادی (2018 ) حدود 4 میلیون و 200 هزار آواره سوری از مرزهای مختلف این کشور به خانه و کاشانه خود بازگشته اند.
سوریه از سال 2011 تا 2018 شاهد بحران ورود تروریست های خارجی به این کشور بود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

روايت يک دانشجوي موفق پاکستاني از زندگي در ايران

اول قرار بود با هم اسکايپي صحبت کنيم. اما بعد از مدتي به خاطر سفر او و همسر ايراني‌اش به ترکيه، سر راهشان به تهران آمدند. در ساعاتي که در تهران بودند قرار ملاقات تنظيم شد. در کافه‌اي نزديک ميدان انقلاب يکديگر را ديديم.

مهر تأييد کلانتري بر طرح انتقال آب خزر به سمنان

رئيس سازمان محيط ‌‍‌زيست با ارسال نامه‌اي خطاب به وزير نيرو موافقت خود را با اجراي طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزي اعلام کرد. اين در حالي است که به گفته کارشناسان و متخصصان ارزيابي زيست‌محيطي، اين طرح از همه لحاظ اعم از محيط‌زيستي، اقتصادي، کشاورزي و... مردود است و دليلي براي اجراي آن وجود ندارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : مسابقه پرسرعت‌ترین خودروهای خورشیدی جهان در استرالیا

ویدئو : نخست وزیر هند زباله‌های ساحل را جمع‌آوری کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر