بیشترین مدارس فرسوده کشور به اسدآباد اختصاص دارد

شناسه خبر: 153035 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷, ۲۱ : ۲۰ : ۰۰
بیشترین مدارس فرسوده کشور به اسدآباد اختصاص دارد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:میانگین مدارس فرسوده کشور 30 درصد بوده و این در حالیست که 45 درصد مدارس اسدآباد فرسوده هستند و بیشترین مدارس فرسوده به این شهرستان اختصاص دارد.
۵۵آنلاین :

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:میانگین مدارس فرسوده کشور 30 درصد بوده و این در حالیست که 45 درصد مدارس اسدآباد فرسوده هستند و بیشترین مدارس فرسوده به این شهرستان اختصاص دارد.

به گزارش ایسنا، «اکبر رنجبرزاده» در جلسه مدیران و معاونان مدارس اسدآباد که با حضور رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نوسازی و توسعه وتجهیز مدارس کشور برگزار شد، اظهار کرد:برای توسعه و پیشرفت و کاهش آسیب ها توجه به آموزش و پرورش یک ضرورت برای نظام جمهوری اسلامی است و باید بپذیریم که آموزش وپرورش زیربنایی ترین جایگاه برای توسعه کشور به شمار می رود.

وی با تاکید بر توجه به حقوق ومزایای بازنشستگان و معیشت معلمان و فرهنگیان و با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان باید اجرا شود، تصریح کرد:در قانونی که چاپ شده وتقدیم مجلس خواهد شد امیدواریم شاهد رشد قابل توجه در بودجه آموزش و پرورش باشیم. 

رنجبرزاده با اشاره به نقش موثر مکان و فضای مناسب آموزشی در حضور بانشاط معلم و دانش آموزان در سرکلاس درس یادآورشد:نوسازی برخی مدارس ،تکمیل پروژه های نیمه تمام از دغدغه های آموزش و پرورش این شهرستان بوده و برخی از پروژه های نیمه تمام این شهرستان مانند کانون فرهنگی تربیتی شهید طائفی 20 سال است که بلاتکلیف بوده و بلاتکلیفی این پروژه ها موجب شرمندگی شهرستان شده است.

وی همچنین با اشاره به بلاتکلیفی 9 ساله استخر شنای فرهنگیان یادآور شد:  استخر شنای فرهنگیان دارای 3 میلیارد تومان اعتبار بوده که انتظار داریم در سال آینده به بهره برداری و مورد استفاده فرهنگیان شهرستان قرار گیرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نگاه من به فرهنگیان نگاه ویژه است، تصریح کرد:بحث تعاونی فرهنگیان شهرستان در دست پیگیری بوده واز منابع طبیعی 30 هکتار به مسکن و شهرسازی  برای واگذاری به فرهنگیان واگذار شده که امیدواریم ظرف 6 یا 7 ماه آینده خبرهای خوشی در این رابطه به گوش برسد .

رنجبرزاده گفت: بحث تعاونی فرهنگیان را رها نخواهم کرد و باید زمین ها به صاحبان خود بازگردانده شود.

فرماندار اسدآباد هم از وجود 54 آموزشگاه فرسوده در این شهرستان خبر داد و  اظهار کرد:از این تعداد مدارس فرسوده  ،12 آموزشگاه وضعیت اورژانسی داشته و در تخریب و نوسازی در اولویت هستند.

کریم حمیدوند با بیان اینکه در سال جاری اعتباری افزون بر 3 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به آموزش و پرورش شهرستان اختصاص یافت ،تصریح کرد:از این میزان اعتبار تاکنون 65 درصد از طرف استان تخصیص داشته است.

حمیدوند با اشاره به وجود 5 پروژه نیمه تمام مربوط نوسازی مدارس در شهرستان خاطر نشان کرد:کانون شهید طائفی ،استخر شنا،آموزشگاه شهرک سیداحمد ،مدرسه شهید سعیدی ،سالن ورزشی هنرستان امام 5 پروژه نیمه تمام مربوط به نوسازی مدارس این شهرستان هستند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر