بوگدانف: تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین درمذاکرات آستانه بررسی می شود

شناسه خبر: 125422 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶, ۲۹ : ۲۲ : ۰۰
بوگدانف: تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین درمذاکرات آستانه بررسی می شود
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه اعلام کرد: در نشست آتی آستانه مساله تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین سوریه بررسی می شود.
۵۵آنلاین :

میخاییل بوگدانف روز شنبه گفت: ایجاد منطقه پنجم کاهش تنش در سوریه در مرکز توجه دور بعدی گفت وگوهای سوریه قرار خواهد داشت.
وی افزود: در کنار این مساله، گفت وگو درباره موضوعاتی همچون حل و فصل سیاسی، حل مسائل انسانی سوریه و اعتمادسازی بین گروه های سوری را در نشست آستانه مهم می دانیم.
دور جدید گفت وگوهای سوری آستانه اواخر ماه فوریه جاری برگزار می شود و هنوز تاریخ قطعی آن تعیین نشده است. 
بوگدانف در ادامه گفت: ایران و ترکیه دو شریک ما در گفت وگوهای سوری آستانه، نقش مهمی در موفقیت این گفت وگوها ایفا کردند.به همراه ما این دو کشور (ایران و ترکیه) تلاش کردند تا حداکثر شمار نیروهای سیاسی سوریه و جامعه مدنی و گروه های قومی و مذهبی آن در کنگره گفت وگوهای ملی سوریه شرکت کنند.
بوگدانف در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک درباره نقش ایران و ترکیه در نشست سوچی خاطرنشان کرد: این دو کشور به اتخاذ تصمیم هایی کمک کردند که می تواند پایه و اساس روند گفت وگوهای سوری - سوری تحت نظارت سازمان ملل (در ژنو) را تشکیل دهد.
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه گفت: نشست سوچی را ثمره همکاری موثر سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب گفت وگوهای آستانه می دانیم.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

«گور پدر ملت آمریکا!»؛ آقای نماینده به کی گل می‌زنی؟

نماینده‌ای در ایران ملت آمریکا را خطاب قرار می‌دهد و به خاطر حمایت‌شان از رییس جمهوری قانونی کشورشان، می‌گوید گور پدرشان!

ردپای دولت احمدی‌نژاد در هپکو

هپکو آن‌قدر قدمت دارد که رنگ شخصیت‌های داستانش از خاکستری دنیای واقعی ما به سیاه و سپید قصه‌ها پهلو بزند و 120 هکتار زمین در دل اراک را به صحنه نبرد قهرمان‌ها و بَدمَن‌ها تبدیل کند. داستانی که از احمدی‌نژاد و دولت خدمتگزارش تا بیژن زنگنه، وزیر اسبق و فعلی نفت در آن نقشی دارند و البته، نمونه‌ای مثال‌زدنی از خصوصی‌سازی در ایران است. نمونه‌ای که می‌توان آن را سیاه‌ترین خصوصی‌سازی تاریخ ایران دانست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نجات عجیب کودک خردسال توسط آتش نشانان مشهدی از درون چاه فاضلاب

ویدیو: مشاهده پلنگ ایرانی برای اولین بار در منطقه شکار ممنوع بزمای شهرستان زاوه

مشاهده پلنگ ایرانی برای اولین بار در منطقه شکار ممنوع بزمای شهرستان زاوه پس ازسه سال کمین و ردزنی توسط مرتضی رجبی مقدم و حسین جوان، این پلنگ تصویر برداری شد.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان