بوگدانف: تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین درمذاکرات آستانه بررسی می شود

شناسه خبر: 125422 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶, ۲۹ : ۲۲ : ۰۰
بوگدانف: تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین درمذاکرات آستانه بررسی می شود
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه اعلام کرد: در نشست آتی آستانه مساله تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین سوریه بررسی می شود.
۵۵آنلاین :

میخاییل بوگدانف روز شنبه گفت: ایجاد منطقه پنجم کاهش تنش در سوریه در مرکز توجه دور بعدی گفت وگوهای سوریه قرار خواهد داشت.
وی افزود: در کنار این مساله، گفت وگو درباره موضوعاتی همچون حل و فصل سیاسی، حل مسائل انسانی سوریه و اعتمادسازی بین گروه های سوری را در نشست آستانه مهم می دانیم.
دور جدید گفت وگوهای سوری آستانه اواخر ماه فوریه جاری برگزار می شود و هنوز تاریخ قطعی آن تعیین نشده است. 
بوگدانف در ادامه گفت: ایران و ترکیه دو شریک ما در گفت وگوهای سوری آستانه، نقش مهمی در موفقیت این گفت وگوها ایفا کردند.به همراه ما این دو کشور (ایران و ترکیه) تلاش کردند تا حداکثر شمار نیروهای سیاسی سوریه و جامعه مدنی و گروه های قومی و مذهبی آن در کنگره گفت وگوهای ملی سوریه شرکت کنند.
بوگدانف در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک درباره نقش ایران و ترکیه در نشست سوچی خاطرنشان کرد: این دو کشور به اتخاذ تصمیم هایی کمک کردند که می تواند پایه و اساس روند گفت وگوهای سوری - سوری تحت نظارت سازمان ملل (در ژنو) را تشکیل دهد.
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه گفت: نشست سوچی را ثمره همکاری موثر سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب گفت وگوهای آستانه می دانیم.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

افزایش ارزش پول ملی، از بحران تا درمان

کاهش ارزش پول (Devaluation)، در سیاست پولی مدرن، عبارتست از کاهش ارزش واحد پول یک کشور، نسبت به قیمت طلا یا سایر پول‌های خارجی. این اتفاق باعث افزایش میزان صادرات و دشواری واردات کالا می‌شود، زیرا کشورهای دیگر کالاهای این کشور را ارزان می‌یابند. این پدیده، بر تجارت، صنعت و بازار اوراق بهادار کشور تاثیر منفی دارد و باعث کاهش قدرت خرید می‌گردد.

دعوای بی جهت و بودجه جهت دار

اولویت مردم و رسانه ها امروز باید بودجه سال آینده باشد که هم دلار را گران خواهد هم عده ای باز دستشان در جیب مردم است .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: سایه مرگبار "مالچ پاشی" بر طبیعت خوزستان

در حالی که متخصصان و کارشناسان بارها کانون ریزگردها را قسمت های خشک شده تالاب های جنوب کشور، به ویژه هورالعظیم و راه مهار آن را پاشیدن ریگ دانسته اند، دست دولت و پیمانکاران "مالچ پاش" بر پوشاندن شنزارها و ماسه زارهای خوزستان با گرد مرگ اصرار دارند.

ویدیو: صید ماهی سمان و هامور به روش خیه یا خطره در ساحل عسلویه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر