بوگدانف: تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین درمذاکرات آستانه بررسی می شود

شناسه خبر: 125422 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶, ۲۹ : ۲۲ : ۰۰
بوگدانف: تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین درمذاکرات آستانه بررسی می شود
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه اعلام کرد: در نشست آتی آستانه مساله تاسیس منطقه پنجم کاهش تنش در عفرین سوریه بررسی می شود.
۵۵آنلاین :

میخاییل بوگدانف روز شنبه گفت: ایجاد منطقه پنجم کاهش تنش در سوریه در مرکز توجه دور بعدی گفت وگوهای سوریه قرار خواهد داشت.
وی افزود: در کنار این مساله، گفت وگو درباره موضوعاتی همچون حل و فصل سیاسی، حل مسائل انسانی سوریه و اعتمادسازی بین گروه های سوری را در نشست آستانه مهم می دانیم.
دور جدید گفت وگوهای سوری آستانه اواخر ماه فوریه جاری برگزار می شود و هنوز تاریخ قطعی آن تعیین نشده است. 
بوگدانف در ادامه گفت: ایران و ترکیه دو شریک ما در گفت وگوهای سوری آستانه، نقش مهمی در موفقیت این گفت وگوها ایفا کردند.به همراه ما این دو کشور (ایران و ترکیه) تلاش کردند تا حداکثر شمار نیروهای سیاسی سوریه و جامعه مدنی و گروه های قومی و مذهبی آن در کنگره گفت وگوهای ملی سوریه شرکت کنند.
بوگدانف در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک درباره نقش ایران و ترکیه در نشست سوچی خاطرنشان کرد: این دو کشور به اتخاذ تصمیم هایی کمک کردند که می تواند پایه و اساس روند گفت وگوهای سوری - سوری تحت نظارت سازمان ملل (در ژنو) را تشکیل دهد.
نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه گفت: نشست سوچی را ثمره همکاری موثر سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب گفت وگوهای آستانه می دانیم.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

کشف حقیقت میان هاله ای از ابهام، شایعات و تخیل کار دشواری است و با حدس و گمان نمی توان نظر قطعی داد اما این اوضاع طبیعی نیست.

واقعیت هایی در مورد سهم ایران در دریای مازندران ‎

سیاست خارجی هر کشوری انعکاس بیرونی توان داخلی کشور ها و ملت ها است . وقتی ما نمی توانیم اقتصادمان را درست اداره کنیم کشورمان را درست اداره کنیم فرهنگ عمومی مردم تضعیف شده باشد . بحران های آب ، حاشیه نشینی ،کاهش ارزش پول ملی ، مصرف بالای انرژی ،بهره وری پایین دولت و مردم ، اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی و...لاینحل مانده باشد معلوم است سیاست خارجی قدرتمندانه و عزتمندانه ای نخواهیم داشت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر