بولتون: نماینده روسیه درخواستی برای تعلیق تحریم‌های ایران نکرد

شناسه خبر: 148199 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷, ۰۶ : ۲۳ : ۰۰
بولتون: نماینده روسیه درخواستی برای تعلیق تحریم‌های ایران نکرد
مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید با روسیه در خصوص طرح خروج چند مرحله‌ای نیروهای ایران از سوریه گفتگو کرده است.
۵۵آنلاین :

بولتون و پاتروشف بعد از پایان مذاکرات خود در ژنو، در یک نشست خبری درباره جزئيات مذاکرات خود توضیح دادند.

آقای بولتون همچنین گفت به روسیه یادآور شده است که این کشور نباید در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ آمریکا دخالت کند.

جان بولتون در ژنو گفت: «می‌توانستیم با همتای روس بیانیه مشترک داشته باشیم، اما من احساس کردم که مهم است بر موضوع مداخلات روسیه در انتخابات‌ آمریکا تاکید کنم. ضمن اینکه انتخابات میان‌دوره‌ای در کنگره نزدیک است و ما هیچ دخالت خارجی را در این خصوص نمی‌پذیریم.»

مذاکرات میان بولتون و پاتروشف که ۵ ساعت به طول انجامید، موضوعات مختلفی مانند سوریه و مداخلات روسیه در انتخابات آمریکا را در بر داشت.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا همچنین در ادامه با اشاره به موضوع تحریم‌های ایران گفت: «نماینده روسیه به دنبال لغو تحریم‌های ایران نیست و هیچ درخواستی را در این زمینه مطرح نکرد. تحریم‌ها علیه ایران فعال می‌شوند تا اثرگذار باشند و این واقعیتی شفاف است.»

بولتون همچنین اشاره کرد: «پیرو تصمیم رئيس جمهوری ترامپ، مبنی بر خروج از برجام که با هدف محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران صورت گرفت، ما تصمیم گرفتیم با وضع تحریم‌های تاثیرگذار و قوی اقتصادی، فشارها علیه ایران را به بیشترین حد برسانیم.»

 

 

  •  

آقای بولتون همچنین گفت که با طرف روسی در مورد خروج مرحله‌ای ایران از سوریه بحث کرده است. «هدف ما در سوریه این است که تمام نیروهای ایرانی از این کشور خارج شوند و به ایران بازگردند. در این خصوص راه‌های مختلفی که بتوان به این هدف رسید را مورد بحث قرار دادیم که ممکن است به صورت مرحله‌ای انجام شود.»

مشاور امنیت ملی روسیه هم بعد از پایان صحبت‌های جان بولتون در خصوص جزئیات مذاکراتش با همتای آمریکایی توضیحاتی ارائه کرد.

پاتروشف تایید کرد که آمریکا و روسیه توافق کردند که کانال‌های ارتباطی میان دو کشور از طریق وزارت دفاع و خارجه بازگشایی شود. آقای پاتروشف همچنین اشاره کرد که از مقامات آمریکایی دعوت کرده که به مسکو یا هر شهر دیگر روسیه سفر کنند تا گفتگوهای بین دو طرف پی گرفته شود.

مشاور امنیت ملی روسیه همچنین مسائلی چون سوریه، اوکراین، امنیت سایبری و تسلیحات هسته‌ای را از جمله موضوعاتی دانست که با جان بولتون در خصوص آنها مذاکره کرده است.

پاتروشف همچین اعلام کرد که منتظر پاسخ سریع آمریکا به طرحی است که از سوی مسکو به آمریکا در مذاکرات ژنو ارائه شده است.

همچنین او اعلام کرد که مسکو، طرحی که از سوی ایالات متحده به روسیه ارائه شده را مطالعه و بررسی خواهد کرد.

پاتروشف هم صحبت بولتون را در خصوص نبود بیانیه مشترک تایید کرد: «ما قصد داشتیم بیانیه مشترکی با طرف آمریکایی داشته باشیم، اما اصرار جان بولتون بر اینکه در این بیانیه مشترک، به موضوع دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هم اشاره شود باعث شد تا هیچ بیانیه مشترکی نداشته باشیم. چرا که واضح است که ما تمام این اخبار در خصوص دخالت در انتخابات آمریکا را تکذیب می‌کنیم.»


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر