بولتون: نماینده روسیه درخواستی برای تعلیق تحریم‌های ایران نکرد

شناسه خبر: 148199 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷, ۰۶ : ۲۳ : ۰۰
بولتون: نماینده روسیه درخواستی برای تعلیق تحریم‌های ایران نکرد
مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید با روسیه در خصوص طرح خروج چند مرحله‌ای نیروهای ایران از سوریه گفتگو کرده است.
۵۵آنلاین :

بولتون و پاتروشف بعد از پایان مذاکرات خود در ژنو، در یک نشست خبری درباره جزئيات مذاکرات خود توضیح دادند.

آقای بولتون همچنین گفت به روسیه یادآور شده است که این کشور نباید در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ آمریکا دخالت کند.

جان بولتون در ژنو گفت: «می‌توانستیم با همتای روس بیانیه مشترک داشته باشیم، اما من احساس کردم که مهم است بر موضوع مداخلات روسیه در انتخابات‌ آمریکا تاکید کنم. ضمن اینکه انتخابات میان‌دوره‌ای در کنگره نزدیک است و ما هیچ دخالت خارجی را در این خصوص نمی‌پذیریم.»

مذاکرات میان بولتون و پاتروشف که ۵ ساعت به طول انجامید، موضوعات مختلفی مانند سوریه و مداخلات روسیه در انتخابات آمریکا را در بر داشت.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا همچنین در ادامه با اشاره به موضوع تحریم‌های ایران گفت: «نماینده روسیه به دنبال لغو تحریم‌های ایران نیست و هیچ درخواستی را در این زمینه مطرح نکرد. تحریم‌ها علیه ایران فعال می‌شوند تا اثرگذار باشند و این واقعیتی شفاف است.»

بولتون همچنین اشاره کرد: «پیرو تصمیم رئيس جمهوری ترامپ، مبنی بر خروج از برجام که با هدف محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران صورت گرفت، ما تصمیم گرفتیم با وضع تحریم‌های تاثیرگذار و قوی اقتصادی، فشارها علیه ایران را به بیشترین حد برسانیم.»

 

 

  •  

آقای بولتون همچنین گفت که با طرف روسی در مورد خروج مرحله‌ای ایران از سوریه بحث کرده است. «هدف ما در سوریه این است که تمام نیروهای ایرانی از این کشور خارج شوند و به ایران بازگردند. در این خصوص راه‌های مختلفی که بتوان به این هدف رسید را مورد بحث قرار دادیم که ممکن است به صورت مرحله‌ای انجام شود.»

مشاور امنیت ملی روسیه هم بعد از پایان صحبت‌های جان بولتون در خصوص جزئیات مذاکراتش با همتای آمریکایی توضیحاتی ارائه کرد.

پاتروشف تایید کرد که آمریکا و روسیه توافق کردند که کانال‌های ارتباطی میان دو کشور از طریق وزارت دفاع و خارجه بازگشایی شود. آقای پاتروشف همچنین اشاره کرد که از مقامات آمریکایی دعوت کرده که به مسکو یا هر شهر دیگر روسیه سفر کنند تا گفتگوهای بین دو طرف پی گرفته شود.

مشاور امنیت ملی روسیه همچنین مسائلی چون سوریه، اوکراین، امنیت سایبری و تسلیحات هسته‌ای را از جمله موضوعاتی دانست که با جان بولتون در خصوص آنها مذاکره کرده است.

پاتروشف همچین اعلام کرد که منتظر پاسخ سریع آمریکا به طرحی است که از سوی مسکو به آمریکا در مذاکرات ژنو ارائه شده است.

همچنین او اعلام کرد که مسکو، طرحی که از سوی ایالات متحده به روسیه ارائه شده را مطالعه و بررسی خواهد کرد.

پاتروشف هم صحبت بولتون را در خصوص نبود بیانیه مشترک تایید کرد: «ما قصد داشتیم بیانیه مشترکی با طرف آمریکایی داشته باشیم، اما اصرار جان بولتون بر اینکه در این بیانیه مشترک، به موضوع دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هم اشاره شود باعث شد تا هیچ بیانیه مشترکی نداشته باشیم. چرا که واضح است که ما تمام این اخبار در خصوص دخالت در انتخابات آمریکا را تکذیب می‌کنیم.»


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بفرمایید موز ایرانی بخورید!

گزارشی درباره یک حرکت اقتصادی اینستاگرامی‌ها به نفع مردم سیستان‌وبلوچستان

اطلاع رسانی در مورد میزپرستان شستا

معلوم نیست به دلیل ترند شدن توییت یکی از کاربران شبکه‌های مجازی بود یا به‌ هرحال وزیر تازه رسیده تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قبل هم برنامه‌ای برای انتشار اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های وابسته به شستا داشت. هر کدام از اینها که بود، محمد شریعتمداری روی دستوری که چند روز پیش داد، ایستاد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر