نتیجه‌ای یافت نشد.

بولتون: ترامپ درطرح 'همه گزینه ها' در قبال ونزوئلا جدّی است

شناسه خبر: 166123 سرویس: گوناگون جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۳ : ۰۰
بولتون: ترامپ درطرح 'همه گزینه ها' در قبال ونزوئلا جدّی است
مشاور امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: دونالد ترامپ در مورد مطرح بودن 'تمامی گزینه ها' در قبال ونزوئلا بسیار جدی است.
۵۵آنلاین :

'جان بولتون' در گفت و گو با تارنمای آمریکایی 'بریت بارت نیوز' گفت: رئیس جمهوری آمریکا در مورد مطرح بودن ' تمامی گزینه' ها برای سرنگون کردن دولت نیکلاس مادورو شوخی نمی کند.
بولتون افزود: ترامپ شخصا در نقطه نظرش درباره گزینه ها در قبال ونزوئلا اشکارا سخن گفته است. زمانی که وی می گوید تمامی گزینه ها در قبال ونزوئلا روی میز است، او بسیار جدی است.
مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه از تایید یا تکذیب این که آیا واشنگتن به دنبال مسلح کردن مخالفان دولت کاراکاس است و یا گمانه زنی ها درباره حمله نظامی به ونزوئلا امتناع کرد.
 ونزوئلا ماه ها است به بدترین چالش های اقتصادی و اجتماعی چند دهه اخیر روبرو بوده و این کشور با کمبود شدید مواد غذایی، دارو و مایحتاج اولیه روبرو است.
خوان گوایدو رهبر مخالفان پس از مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست جمهوری، خود را رئیس دولت موقت در این کشور خواند و خواستار حمایت بین المللی از خود و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و برخی کشورهای آمریکای جنوبی هم در این اقدام از واشنگتن تبعیت کردند.
در حالیکه بیشتر کشورهای غربی از جمله آمریکا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته اند اما نیکلاس مادورو رئیس جمهوری کنونی ونزوئلا اعلام کرده که قربانی یک کودتای تحت حمایت آمریکاست.
آمریکا در حالی در مسیر تشدید تحریم ها علیه دولت مادورو گام برمی دارد، مادورو همچنان از حمایت قدرت هایی همچون روسیه و چین برخوردار است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر