نتیجه‌ای یافت نشد.

بولتون: ترامپ درطرح 'همه گزینه ها' در قبال ونزوئلا جدّی است

شناسه خبر: 166123 سرویس: گوناگون جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۳ : ۰۰
بولتون: ترامپ درطرح 'همه گزینه ها' در قبال ونزوئلا جدّی است
مشاور امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: دونالد ترامپ در مورد مطرح بودن 'تمامی گزینه ها' در قبال ونزوئلا بسیار جدی است.
۵۵آنلاین :

'جان بولتون' در گفت و گو با تارنمای آمریکایی 'بریت بارت نیوز' گفت: رئیس جمهوری آمریکا در مورد مطرح بودن ' تمامی گزینه' ها برای سرنگون کردن دولت نیکلاس مادورو شوخی نمی کند.
بولتون افزود: ترامپ شخصا در نقطه نظرش درباره گزینه ها در قبال ونزوئلا اشکارا سخن گفته است. زمانی که وی می گوید تمامی گزینه ها در قبال ونزوئلا روی میز است، او بسیار جدی است.
مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه از تایید یا تکذیب این که آیا واشنگتن به دنبال مسلح کردن مخالفان دولت کاراکاس است و یا گمانه زنی ها درباره حمله نظامی به ونزوئلا امتناع کرد.
 ونزوئلا ماه ها است به بدترین چالش های اقتصادی و اجتماعی چند دهه اخیر روبرو بوده و این کشور با کمبود شدید مواد غذایی، دارو و مایحتاج اولیه روبرو است.
خوان گوایدو رهبر مخالفان پس از مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست جمهوری، خود را رئیس دولت موقت در این کشور خواند و خواستار حمایت بین المللی از خود و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و برخی کشورهای آمریکای جنوبی هم در این اقدام از واشنگتن تبعیت کردند.
در حالیکه بیشتر کشورهای غربی از جمله آمریکا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته اند اما نیکلاس مادورو رئیس جمهوری کنونی ونزوئلا اعلام کرده که قربانی یک کودتای تحت حمایت آمریکاست.
آمریکا در حالی در مسیر تشدید تحریم ها علیه دولت مادورو گام برمی دارد، مادورو همچنان از حمایت قدرت هایی همچون روسیه و چین برخوردار است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر