نتیجه‌ای یافت نشد.

بوستانی که برای ورود باید پول بدهید!

شناسه خبر: 170054 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۲ : ۱۴ : ۰۰
بوستانی که برای ورود باید پول بدهید!
بوستان پردیسان در حالی که شهروندان تهرانی به دنبال بازدید کم هزینه از مراکز تفریحی و خدماتی هستند، این روزها پولی شده است و از مراجعه کنندگان به این بوستان مبالغی اخذ می‌شود.
۵۵آنلاین :

بوستان پردیسان جز آن‌ دسته از مراکزی است که هر روزه میزبان تعداد بیشماری از شهروندان تهرانی است و با توجه به امکانات همواره مورد اقبال آحاد جامعه قرار دارد.

همواره شهروندان به دنبال بازدید کم هزینه از مراکز تفریحی و خدماتی هستند، اما در چند روز اخیر مباحثی پیرامون اخذ هزینه از شهروندان، جهت ورود به بوستان پردیسان مطرح شده است که در پی آن پایتخت نشینان اعلام می‌کنند برای ورود به بوستان پردیسان، از آن‌ها وجوهی اخذ می‌شود.

علی محمد مختاری رئیس سازمان بوستان‌های شهرداری تهران با اشاره به این موضوع که بوستان پردیسان زیر نظر سازمان محیط زیست است، گفت: با توجه به اتفاقات گذشته در این بوستان، در رابطه با سرقت وسایل خودرو، پارکینگ بوستان پردیسان از طرف سازمان محیط زیست اجاره داده شده است تا با کنترل ورود و خروج خودروها و وسایل نقلیه، از بروز این دسته از اتفاقات مشابه جلوگیری شود.

او گفت: پارک پردیسان تهران در اختیار سازمان محیط زیست است و تنها حفظ و نگهداری از فضای سبز این بوستان بر عهده شهرداری تهران است و شهروندان پایتخت نشین باید بحث چرایی اخذ وجه در این بوستان را از مراجع ذی‌ربط ( سازمان حفاظت محیط زیست) پیگیری کنند.

روابط عمومی سازمان محیط زیست در توضیح علت اخذ وجوه از مراجعه کنندگان به بوستان پردیسان گفت: به دستور مقام قضایی در جهت پیشگیری از سرقت لوازم خودرو در این بوستان، نخستین اقدام به کارگیری ۲ نفر نگهبان در محیط پارکینگ درب ورودی این بوستان از مسیر اتوبان همت بود.

روابط عمومی سازمان محیط زیست ادامه داد: با توجه به کارگیری این ۲ نیرو باید از منبعی حقوق این افراد پرداخت می‌شد که بر این اساس تصمیم بر آن شد که از هر وسیله نقلیه هنگام ورود به پارکینگ بوستان پردیسان مبلغ ۱۰ هزار ریال ورودی دریافت شود و از این منبع درآمد هزینه‌های نیروهای به کار گرفته شده در محیط پارکینگ بوستان پردیسان پرداخت شود.

چندی پیش شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن حمایت از اخذ این وجوه از مردم، اخذ این مبلغ را کم دانسته و خواستار افزایش این مبلغ بوده است.

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در خصوص این موضوع اظهار کرد: بنده به عنوان عضو شورای شهر تهران در هیچ کجایی چنین مطالبی را عنوان نکرده‌ام و مطالب منتشر شده در این خصوص کذب محض است.

این اقدام در حالی است که تعدادی از شهرواندان با تماس با شماره ۱۸۸۸ شهرداری تهران، اقدام به ثبت شکایت در رابطه با پولی شدن بوستان پردیسان کرده بودند.


منبع : خبرانلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر