نتیجه‌ای یافت نشد.

بوستانی که برای ورود باید پول بدهید!

شناسه خبر: 170054 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۲ : ۱۴ : ۰۰
بوستانی که برای ورود باید پول بدهید!
بوستان پردیسان در حالی که شهروندان تهرانی به دنبال بازدید کم هزینه از مراکز تفریحی و خدماتی هستند، این روزها پولی شده است و از مراجعه کنندگان به این بوستان مبالغی اخذ می‌شود.
۵۵آنلاین :

بوستان پردیسان جز آن‌ دسته از مراکزی است که هر روزه میزبان تعداد بیشماری از شهروندان تهرانی است و با توجه به امکانات همواره مورد اقبال آحاد جامعه قرار دارد.

همواره شهروندان به دنبال بازدید کم هزینه از مراکز تفریحی و خدماتی هستند، اما در چند روز اخیر مباحثی پیرامون اخذ هزینه از شهروندان، جهت ورود به بوستان پردیسان مطرح شده است که در پی آن پایتخت نشینان اعلام می‌کنند برای ورود به بوستان پردیسان، از آن‌ها وجوهی اخذ می‌شود.

علی محمد مختاری رئیس سازمان بوستان‌های شهرداری تهران با اشاره به این موضوع که بوستان پردیسان زیر نظر سازمان محیط زیست است، گفت: با توجه به اتفاقات گذشته در این بوستان، در رابطه با سرقت وسایل خودرو، پارکینگ بوستان پردیسان از طرف سازمان محیط زیست اجاره داده شده است تا با کنترل ورود و خروج خودروها و وسایل نقلیه، از بروز این دسته از اتفاقات مشابه جلوگیری شود.

او گفت: پارک پردیسان تهران در اختیار سازمان محیط زیست است و تنها حفظ و نگهداری از فضای سبز این بوستان بر عهده شهرداری تهران است و شهروندان پایتخت نشین باید بحث چرایی اخذ وجه در این بوستان را از مراجع ذی‌ربط ( سازمان حفاظت محیط زیست) پیگیری کنند.

روابط عمومی سازمان محیط زیست در توضیح علت اخذ وجوه از مراجعه کنندگان به بوستان پردیسان گفت: به دستور مقام قضایی در جهت پیشگیری از سرقت لوازم خودرو در این بوستان، نخستین اقدام به کارگیری ۲ نفر نگهبان در محیط پارکینگ درب ورودی این بوستان از مسیر اتوبان همت بود.

روابط عمومی سازمان محیط زیست ادامه داد: با توجه به کارگیری این ۲ نیرو باید از منبعی حقوق این افراد پرداخت می‌شد که بر این اساس تصمیم بر آن شد که از هر وسیله نقلیه هنگام ورود به پارکینگ بوستان پردیسان مبلغ ۱۰ هزار ریال ورودی دریافت شود و از این منبع درآمد هزینه‌های نیروهای به کار گرفته شده در محیط پارکینگ بوستان پردیسان پرداخت شود.

چندی پیش شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن حمایت از اخذ این وجوه از مردم، اخذ این مبلغ را کم دانسته و خواستار افزایش این مبلغ بوده است.

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در خصوص این موضوع اظهار کرد: بنده به عنوان عضو شورای شهر تهران در هیچ کجایی چنین مطالبی را عنوان نکرده‌ام و مطالب منتشر شده در این خصوص کذب محض است.

این اقدام در حالی است که تعدادی از شهرواندان با تماس با شماره ۱۸۸۸ شهرداری تهران، اقدام به ثبت شکایت در رابطه با پولی شدن بوستان پردیسان کرده بودند.


منبع : خبرانلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر