نتیجه‌ای یافت نشد.

به پيشباز نوروز

شناسه خبر: 165709 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷, ۲۲ : ۱۷ : ۰۰
به پيشباز نوروز
سالي كه بر ملت ايران گذشت، سالي سخت و پرفرازونشيب بود. با اين همه زندگي جاري و اميد باقي است.
۵۵آنلاین :

 

هارون يشايايي

زمستان با همه سردي و سرماي خود آبستن بهار است. با طليعه نوروز زمستان را پشت سر مي‌‌گذاريم. سالي كه بر ملت ايران گذشت، سالي سخت و پرفرازونشيب بود. با اين همه زندگي جاري و اميد باقي است. در اين سال‌ها و در اين سال، دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريكا به عنوان نماينده سرمايه‌داري لجام‌گسيخته آمريكا براي اثبات سلطه و قدرت‌نمايي خود تحريم‌هاي ناروا عليه دولت و ملت ايران روا داشته و قراردادي را با اعتبار جهاني و امضاي رهبران قانوني آمريكا «برجام» زير پا گذاشته و براي ضربه‌زدن به اقتصاد ايران و اعمال فشارهاي گوناگون بر مردم ما از هيچ اقدامي فروگذار نكرده است.از سوي ديگر شاهزاده‌هاي سعودي در توافق با شيخ‌نشين‌هاي خليج‌فارس كه زندگي اقتصادي آنها در دهه‌هاي اخير با سوءاستفاده از شرايط پيش‌آمده از توانايي‌هاي اقتصاد ايران تغذيه كرده و امروزه به جايي رسيده‌اند كه با تكيه بر وعده‌هاي دونالد ترامپ پايگاه‌هاي نظامي خود را در خليج‌فارس به رخ مي‌كشند...! و در پيچيده‌ترين مسائل منطقه بي‌آنكه منشأ اثر باشند مداخله فرصت‌طلبانه و خودنمايي مي‌كنند و در ميان اين همه هياهو بنيامين نتانياهو نخست‌وزير اسرائيل كه آشكارا دچار خودبزرگ‌بيني شده و با تهديد علني در به‌آتش‌كشيدن كشتي‌هاي نفت‌كش ايران در آب‌هاي بين‌المللي لاف در تنهايي خود مي‌زند...!‌و از موضعي نژادپرستانه و خلاف تمام اصول اعتقادي دين يهود و مصوبات سازمان‌هاي جهاني و با استمرار اشغالگري در سرزمين‌هاي مردم فلسطين، برخوردار از حمايت آمريكا و دست‌نشانده‌هاي «ايپك» و ارتجاعي‌ترين حكومت‌هاي عربي و سكوت بعضي كشورهاي اروپايي، بي‌رحمانه مردم فلسطين و غزه را بمباران مي‌كند و خود را جوابگوي هيچ‌كس نمي‌داند...! ولي بي‌ترديد جهان چنين كه آنها مي‌خواهند، نخواهد ماند. 

شوربختانه در ميان خودي‌ها هم بعضي‌ها در بيشتر مواقع هر مسئله‌اي مربوط به زندگي ملت ايران را به كشمكش‌هاي شخصي- گروهي و جناح‌هاي سياسي مربوط مي‌كنند و توان مقابله با رفع تحريم‌هاي تحميل‌شده بر ملت ايران را در چنين شرايط دشواري به چالش مي‌كشند. گفتني است با وجود هجوم بي‌وقفه بلندگوهاي معاند در شبكه‌هاي جهاني و ارتباط‌هاي بي‌منطق دنياي مجازي براي ترساندن مردم و خود را متولي آنها دانستن، هيچ‌كس در ايران گوشش بدهكار آنها نيست و با تحمل و سازگاري با مشكلات زندگي، خانواده‌هاي ايراني در هر قوم و قبيله‌اي خود را آماده پيشباز از نوروز و شكفتن بهار مي‌كنند و باشد كه با شادماني نوروز و آمدن بهار و سبزي طبيعت و تفضل خداوند چراغ راه مردم ايران براي روزهاي شادماني و آسايش خيال باشد.


منبع : شرق
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر