نتیجه‌ای یافت نشد.

به پيشباز نوروز

شناسه خبر: 165709 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷, ۲۲ : ۱۷ : ۰۰
به پيشباز نوروز
سالي كه بر ملت ايران گذشت، سالي سخت و پرفرازونشيب بود. با اين همه زندگي جاري و اميد باقي است.
۵۵آنلاین :

 

هارون يشايايي

زمستان با همه سردي و سرماي خود آبستن بهار است. با طليعه نوروز زمستان را پشت سر مي‌‌گذاريم. سالي كه بر ملت ايران گذشت، سالي سخت و پرفرازونشيب بود. با اين همه زندگي جاري و اميد باقي است. در اين سال‌ها و در اين سال، دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريكا به عنوان نماينده سرمايه‌داري لجام‌گسيخته آمريكا براي اثبات سلطه و قدرت‌نمايي خود تحريم‌هاي ناروا عليه دولت و ملت ايران روا داشته و قراردادي را با اعتبار جهاني و امضاي رهبران قانوني آمريكا «برجام» زير پا گذاشته و براي ضربه‌زدن به اقتصاد ايران و اعمال فشارهاي گوناگون بر مردم ما از هيچ اقدامي فروگذار نكرده است.از سوي ديگر شاهزاده‌هاي سعودي در توافق با شيخ‌نشين‌هاي خليج‌فارس كه زندگي اقتصادي آنها در دهه‌هاي اخير با سوءاستفاده از شرايط پيش‌آمده از توانايي‌هاي اقتصاد ايران تغذيه كرده و امروزه به جايي رسيده‌اند كه با تكيه بر وعده‌هاي دونالد ترامپ پايگاه‌هاي نظامي خود را در خليج‌فارس به رخ مي‌كشند...! و در پيچيده‌ترين مسائل منطقه بي‌آنكه منشأ اثر باشند مداخله فرصت‌طلبانه و خودنمايي مي‌كنند و در ميان اين همه هياهو بنيامين نتانياهو نخست‌وزير اسرائيل كه آشكارا دچار خودبزرگ‌بيني شده و با تهديد علني در به‌آتش‌كشيدن كشتي‌هاي نفت‌كش ايران در آب‌هاي بين‌المللي لاف در تنهايي خود مي‌زند...!‌و از موضعي نژادپرستانه و خلاف تمام اصول اعتقادي دين يهود و مصوبات سازمان‌هاي جهاني و با استمرار اشغالگري در سرزمين‌هاي مردم فلسطين، برخوردار از حمايت آمريكا و دست‌نشانده‌هاي «ايپك» و ارتجاعي‌ترين حكومت‌هاي عربي و سكوت بعضي كشورهاي اروپايي، بي‌رحمانه مردم فلسطين و غزه را بمباران مي‌كند و خود را جوابگوي هيچ‌كس نمي‌داند...! ولي بي‌ترديد جهان چنين كه آنها مي‌خواهند، نخواهد ماند. 

شوربختانه در ميان خودي‌ها هم بعضي‌ها در بيشتر مواقع هر مسئله‌اي مربوط به زندگي ملت ايران را به كشمكش‌هاي شخصي- گروهي و جناح‌هاي سياسي مربوط مي‌كنند و توان مقابله با رفع تحريم‌هاي تحميل‌شده بر ملت ايران را در چنين شرايط دشواري به چالش مي‌كشند. گفتني است با وجود هجوم بي‌وقفه بلندگوهاي معاند در شبكه‌هاي جهاني و ارتباط‌هاي بي‌منطق دنياي مجازي براي ترساندن مردم و خود را متولي آنها دانستن، هيچ‌كس در ايران گوشش بدهكار آنها نيست و با تحمل و سازگاري با مشكلات زندگي، خانواده‌هاي ايراني در هر قوم و قبيله‌اي خود را آماده پيشباز از نوروز و شكفتن بهار مي‌كنند و باشد كه با شادماني نوروز و آمدن بهار و سبزي طبيعت و تفضل خداوند چراغ راه مردم ايران براي روزهاي شادماني و آسايش خيال باشد.


منبع : شرق
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

وزیر جدید بهداشت، از حرف تا عمل

دکتر نمکی به وجود امضاهای طلایی در بخش دارو تاکید داشتند و خواهان و مدعی مبارزه با این چنین رانت هایی گشتند. رانت هایی که به نظر میرسد طولانی شدن تصدی های ناپایدار و غیر مفید در وزارت بهداشت  و همچنین افزایش های بی رویه تعرفه های پزشکی بدون تغییر در کیفیت خدمات، ناشی از همین رانت مخرب در خدماتی ترین بخش دولت باشد

حال و روز نظام ادارى ايران بحرانى است.

در اين سرى به بررسى اصول نظام ادارى،شفافيت و مبارزه با فساد ميپردازيم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر