نتیجه‌ای یافت نشد.

به همدیگر نیش نزنیم

شناسه خبر: 150155 سرویس: NGO ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷, ۰۲ : ۲۱ : ۰۰
به همدیگر نیش نزنیم
جاستین اشمیت حشره شناس برجسته پس از مطالعات بسیار روی 150 موجود که دردناک ترین نیش ها را دارند به این نتیجه رسید که #مورچه_گلوله، #زنبور_عنکبوتی، #مورچه_آتشی و .... دردناک ترین نیش ها را دارند.
۵۵آنلاین :
جاستین اشمیت حشره شناس برجسته پس از مطالعات بسیار روی 150 موجود که دردناک ترین نیش ها را دارند به این نتیجه رسید که #مورچه_گلوله، #زنبور_عنکبوتی، #مورچه_آتشی و .... دردناک ترین نیش ها را دارند. برای مثال در توصیف این دردها می نویسد: 
 
 
مانند راه رفتن بر روی ذغال شعله‌ور در حالیكه یك ناخن فرسوده 8 سانتیمتری در پاشنه پا فرو رفته است.
 
بی‌رحم. انگار فردی با دریل در ریشه ناخن شما حفاری می‌كند.
 
داغ و دودآلود. مانند خاموش كردن یك سیگار بر روی زبان.
و ... 
 
  نیش مار و عقرب و مورچه آتشی از دو حال خارج نیست؛ یا آدم را می کُشد یا بعد از مدتی دردش خوب می شود. #جاستین_اشمیت اما حتماً نیش زبان آدم ها را بررسی نکرده  وگرنه می نوشت دردناک ترین نیش دنیا، #نیش_زبان_آدم است که نه می کُشد نه خوب می شود بلکه همیشه دردش تازه است مثل خوابیدن ابدی با عقربی در بستر که همیشه می تواند نیش بزند. 
 
 زخم زبان نزنیم، با زبان مان نیش نزنیم. جایش خوب نمی شود. به خدا خوب نمی شود. شاید طرف مقابل سکوت کند، تظاهر کند که دردش را فراموش کرده اما آدم هیچوقت به نیش یک عقرب عادت نمی کند... عادت نمی کند....عادت نمی کند... 

منبع : کانال احسان محمدی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیل گلستان و شبیخون بلا و حرف‌های تکراری!

تا مرداد سال ۱۳۸۰ سیل ندیده بودم. طغیان رودخانه و گل‌آلودشدنش با سیل ویرانگر فرق دارد. فکر می‌کردم سیل بیاید بالاخره می‌شود دوید بالای تپه‌ای و جان را نجات داد.

کدام اقتصادها در باتلاق بحران دست و پا می زنند؟

اژدهای ابرتورم اقتصاد ونزوئلا را بلعیده است. زیمبابوه قبل از ونزوئلا در دام این اژدها افتاده بود. ایتالیا، اسپانیا، اوکراین و یونان همگی با بحران بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و نسبت بالای بدهی به تولید ناخالص داخلی شان به یک گرفتاری بزرگ تبدیل شده که اتخاذ خط مشی های ریاضتی نیز نتوانسته است کمک چندانی به آنها بکند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مهمانان عجیب سال تحویل شبکه چهار سیما

این شبکه برای برنامه تحویل سال با گریم افرادی به عنوان سعدی، فردوسی و حافظ با آنها به گفتگو پرداخت.

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر