بهترین کارمندان را پیش از نیاز به شرکت جذب کنید

شناسه خبر: 131211 سرویس: کسب و کار ، اقتصادی پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷, ۵۸ : ۱۷ : ۰۰
بهترین کارمندان را پیش از نیاز به شرکت جذب کنید
گاهی بهترین کارمندها همان‌هایی هستند که شما می‌سازید! پس در انتخاب کارمندها دقت کنید و آمادگی‌های لازم را داشته باشید.
۵۵آنلاین :

وقتی فردی تصمیم به راه‌اندازی و رشد شرکت خود می‌گیرد، با مسائل زیادی مواجه می‌شود که یکی از آنها استخدام کسانی است که قرار است برای سازمان کار کنند. اما چه کسانی در یک کسب و کار مورد نیازند؟

دستیار امور اداری

مسوول فروش

حسابدار

برنامه نویس

آشپز 

.... و هر شخص دیگری متناسب با شرکت و کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارد.

برای استخدام هر یک از این افراد باید آگهی داده شود، با دوستان و آشنایان مشورت شود و در نهایت کسانی استخدام شوند.

پس مشکل کجاست؟ مشکل اینجاست که در هنگام استخدام با وجود تمام تکنیک‌های استخدامی که به کار برده می‌شود، تنها افرادی جذب می‌شوند که در آن بازه‌ی زمانی در جستجوی کار هستند.

مثلا بهترین آشپز دنیا در حال حاضر دنبال کار نمی‌گردد زیرا بی‌شک در جایی مشغول به کار است. این مساله در مورد تمام موقعیت‌های شغلی که در سازمان وجود دارد، صادق است. مساله چالش برانگیز اینجاست که در کسب و کارهای کوچک، وقتی نیاز به استخدام کارکنان بیشتر حس می‌شود، که شرکت در شرایط دشواری از لحاظ حجم کار قرار داد و کمک و یاری بیشتر نیاز دارد تا ساعت‌های کاری طولانی بین تعداد بالاتری از کارکنان تقسیم شود.

در کسب و کاری همچون رستوران‌داری، این شرایط استخدامی تحت عنوان استخدام «بدن گرم (warm body)» شناخته می‌شود و بدین ترتیب هر کسی که بتواند روی آینه «ها» کند می‌تواند برای کار درخواست دهد!

اما به عنوان مالک یک کسب و کار نباید هرگز اجازه دهید که شرکت شما به این مرحله برسد. البته درست است که گاهی اتفاق‌های پیش بینی نشده‌ای رخ می‌دهد و قرار گرفتن در این شرایط اجتناب ناپذیر می‌شود اما باید برای دوری از چنین شرایطی تلاش بسیار باید کرد و البته هزینه پرداخت.

در کسب و کار رستوران باید درصد تعویض در پایان سال ۱۵۰٪ باشد تا آن را قابل قبول دانست. (اگر با مفهوم درصد تعویض آشنایی ندارید: در بخش منابع انسانی یک سازمان، این درصد یعنی تعداد همه اعضای رستوران که استخدام یا اخراج، بازنشسته یا منتقل شده‌اند به صورت یک درصد نمایش داده می‌شوند. واضح است که هیچ کسب و کار کوچکی نمی‌تواند دائما برای آموزش نیروهای تازه سرمایه گذاری کند.)

پس چطور باید افرادی که مورد نیازند را پیش از آنکه به آنها نیاز داشته باشیم استخدام کنیم؟

به سادگی. باید همیشه دنبال آنها باشید و بدانید که در هر لحظه کجا (در کدام سازمان) هستند. نه این که آنها را بدزید بلکه از شرایط کاری آنها اطلاع داشته باشید و در صورت تغییری در وضعیت آنها آمادگی‌های لازم برای ارائه پیشنهاد استخدام را داشته باشید.

از این که در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف دنبال فرد مورد نظرتان بگردید، واهمه نداشته باشید. شاید کسی در جایی که انتظارش را نداشته باشد مهارت‌های مورد نیاز شما را داشته باشد. او با آموزش‌هایی مناسب در سازمان، به همان فردی تبدیل می‌شود که مدنظر شماست. 

گاهی لازم است طرز نگاه و فکر خود هنگام استخدام افراد مختلف را تغییر دهید تا به نتیجه بهتری برای افرادی که به آنها نیاز دارید دست یابید. همانطور که گفته شد گاهی بهترین کارمندها همان‌هایی هستند که شما می‌سازید.


منبع : زوميت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا در روزهای ناخوب باید کتاب خواند؟

بگذارید امیدوارانه فکر کنیم که یک کتاب ممکن است بیش از یک میخ سرنوشت سرزمینی را تغییر دهد.

جان مرشایمر: ایرانی‌ها تسلیم نمی‌شوند

یکی از مهم‌ترین تاثیرات سیاسی برجام که در دستور کار و اهداف فنی و حقوقی مذاکرات بیان نمی‌شد اما همواره مورد اشاره و تاکید کشورهای اروپایی‌ و آمریکا قرار داشت انتظار این‌ کشورها از برجام برای اثرگذاری بر نقش و نفوذ و "مسئولیت‌پذیر" شدن ایران در منطقه بود. هدفی نانوشته که هر یک از طرف‌ها از فضای سیاسی بعد از برجام متناسب با سیاست‌های‌شان از آن بهره‌ بردند اما در این میان کمتر کسی تصور می‌کرد این توافق نه به دلایل فنی و هسته‌ای بلکه به خاطر اهداف سیاسی و آن‌چه تمایلات، آمال و آرزوهای آمریکا و متحدان عربی و منطقه‌ای‌اش بوده است، به کما برود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر