نتیجه‌ای یافت نشد.

بهانه‌تراشی بانک‌های آلمانی برای دانشجویان ایرانی

شناسه خبر: 151899 سرویس: گوناگون دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷, ۰۰ : ۱۷ : ۰۰
بهانه‌تراشی بانک‌های آلمانی برای دانشجویان ایرانی
برخی موسسات مالی آلمانی در چند ماه گذشته با عدم گشایش و یا مسدود کردن حساب بانکی دانشجویان ایرانی مقیم این کشور مشکلات عدیده‌ای برای آنها به وجود آورده‌اند.
۵۵آنلاین :

 

در پی مسدود شدن حساب بانکی یا عدم افتتاح حساب برای دانشجویان ایرانی ساکن آلمان، امور مالی و امور روزمره آنها با مشکلات متعددی روبرو شده است.
در همین رابطه یکی از اعضای مجمع انجمن اسلامی دانشجویان منطقه آلمان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از ارسال نامه‌ای برای سفیر ایران در این کشور خبر داد. 
وی یادآورشد که در بخشی این نامه آمده است «افتتاح حساب بانکی حق طبیعی هر فرد و به طبع آن دانشجویان است. متاسفانه علاوه بر عدم افتتاح حساب برای تعدادی از دانشجویان جدید الورود، تعدادی هم مجبور به بستن حساب خود (بدون ارائه دلیلی مشخص) در زمانی محدود شده‌اند.» 
این نامه می افزاید: «گویا در این حوزه قوانین نانوشته‌ای اعمال شده‌اند که با پیش‌داوری، دانشجویان ایرانی را به بستن حساب خود یا عدم افتتاح حساب محکوم می‌کنند.»
پیگیری‌های خبرنگار ایرنا مشخص کرد، بانک‌های آلمانی,SPARKASSE,COMDIRECT ,COMMERZBANK , با بهانه تراشی برای دانشجوهای ایرانی حساب باز نمی‌کنند.
میلاد گودرزی، مسئول صنفی مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه المان نیز در همین رابطه گفت: برخی بانک‌های آلمانی برای افتتاح حساب برای دانشجویان ایرانی مقم آلمان بهانه‌ تراشی می‌کنند. 
وی افزود: این بانک های آلمانی با بهانه‌هایی مثل اینکه در شعبه فقط امکان آلمانی صحبت کردن وجود دارد و چون شما بلد نیستید پس نمی‌توانید در این شعبه حساب باز کنید! این در حالی است که تقریبا در اغلب شعب بانک های آلمان پرسنلی هستند که بتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. 
گودرزی در همین رابطه ادامه داد: بعد از اینکه پاسپورت فرد را می‌بینند، ادعا می‌کنند که شعبه آنها مناسب نیست و باید درجای دیگری افتتاح حساب داشته باشند، این در حالیست که شعب بانک‌ها برای جذب مشتری اشتیاق دارند.
این دانشجوی ایرانی مقیم آلمان تصریح کرد: برای یکی از آشنایان ، نامه‌ای از طرف بانک مبنی اینکه «سوابق شما بررسی شده و امکان افتتاح حساب برای او وجود ندارد»، آمد و وقتی تلفنی و کتبی پیگیر شدیم و مدارک بررسی شد تنها حرف قبلی خود را تکرار کردند و بدون ارائه دلیلی گفتند که امکان افتتاح حساب وجود ندارد.
گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا این رویه در گذشته هم وجود داشته یا خیر، گفت: برای افتتاح حساب در بانک COMDIRECT کافی بود کسی از همان شعبه برای شما دعوت نامه بفرستد و بنده در همان شعبه حداقل 2-3 ایرانی می‌شناسم که پیش از این افتتاح حساب کرده بودند و برای آنها مشکلی به وجود نیامده بود. 
وی توضیح داد: البته برای کسانی که پیشتر حساب داشته‌اند، مشکلی پیش نیامده است اما این مشکلات برای کسانی است که به تازگی تصمیم به افتتاح حساب گرفته‌اند. 
گودرزی در پایان یادآورشد: این مشکلات پیشتر هم کم و بیش وجود داشت اما بعد از برجام چنین مشکلاتی به ندرت ایجاد می‌شد؛ اما دوباره این مسائل به وجود آمده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر