بن رودز: آمریکا هر قطعنامه سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را وتو می کند

شناسه خبر: 92942 پنجشنبه ۹ دي ۱۳۹۵, ۲۵ : ۱۹ : ۰۰
بن رودز: آمریکا هر قطعنامه سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را وتو می کند
«بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور هر قطعنامه دیگری را در سازمان ملل که راه حل صلح را دیکته کند یا کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد وتوخواهد کرد.
۵۵آنلاین :

 رودز این اظهارات را ساعاتی پس از آن مطرح کرد که «جان کری» وزیر امورخارجه آمریکا تصمیم رژیم صهیونستی درباره ساخت شهرک ها در کرانه باختری را قویا مورد انتقاد قرار داد و گفت این اقدام چشم انداز تشکیل کشور مستقل فلسطینی را نابود می کند.

خبرنگار سی ان ان از رودز پرسید: «وقتی که کری می گوید گزینه ای وجود ندارد آیا او معتقد است که آمریکا باید هر گونه قطعنامه ای در سازمان ملل را که ممکن است راه حل صلح را دیکته کند یا کشور فلسطینی را به رسمیت بشناسد، وتو کند؟ » 
رودز پاسخ داد: بله ما این موضوع را بارها به صراحت گفته ایم. ما بر این مساله تمرکز کرده ایم زیرا بر اساس اوضاع کنونی و ساخت شهرک ها راه حل تشکیل دو کشور بالقوه غیرممکن شده است و واقعیت این است که اقدامات اسرائیل به راه حل تشکیل یک کشور منجر می شود که کرانه باختری بار دیگر به اشغال اسرائیل در می آید.
خبرنگار سی ان ان در ادامه از بن رودز پرسید: آیا مقامات کاخ سفید یا وزارت خارجه پیشتر با مقامات ارشد فلسطینی یا مصری درباره قطعنامه ای مذاکره کرده بودند که مصری ها هفته گذشته در اختیار شورای امنیت قرار دادند؟
رودز پاسخ داد: به نظر من بیهوده است درباره گزارشی در یک نشریه مصری درباره نشستی که صورت نگرفته است، گفت و گو کنیم. من می توانم با اطمینان به شما بگویم که ما در تهیه پیش نویس این قطعنامه نقشی نداشتیم و این چیزی بوده که فلسطینی ها و مصرها درباره آن همکاری کرده بودند. 
کری صبح چهارشنبه هشدار داد که راه حل دو کشور برای حل اختلافات فلسطینی ها و اسرائیل ها اکنون درمعرض خطر جدی است.
وی همچنین از تصمیم آمریکا برای خودداری از وتوی قطعنامه سازمان ملل در محکومیت شهرک سازی صهیونیست ها در کرانه باختری و شرق بیت المقدس دفاع کرد. 
به گزارش ایرنا، روزنامه مصری 'الیوم السابع' نوشت: وزیر خارجه آمریکا قبل از رای گیری سازمان ملل درباره قطعنامه مخالفت با شهرک سازی ها در اراضی فلسطینی، در واشنگتن با هیات فلسطینی دیدار و درباره پیش نویس این قطعنامه گفت وگو و با همکاری در تنظیم آن موافقت کرده بود.
شورای امنیت سازمان ملل جمعه گذشته قطعنامه ‌ای را که خواستار پایان دادن به شهرک ‌سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینی است، تصویب کرد.
در رای گیری شورای امنیت همه اعضا با توقف‌ شهرک ‌سازی ها صهیونیست‌ها موافقت کردند و آمریکا رای ممتنع داد.


منبع : سی ان ان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان