بن رودز: آمریکا هر قطعنامه سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را وتو می کند

شناسه خبر: 92942 پنجشنبه ۹ دي ۱۳۹۵, ۲۵ : ۱۹ : ۰۰
بن رودز: آمریکا هر قطعنامه سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را وتو می کند
«بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور هر قطعنامه دیگری را در سازمان ملل که راه حل صلح را دیکته کند یا کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد وتوخواهد کرد.
۵۵آنلاین :

 رودز این اظهارات را ساعاتی پس از آن مطرح کرد که «جان کری» وزیر امورخارجه آمریکا تصمیم رژیم صهیونستی درباره ساخت شهرک ها در کرانه باختری را قویا مورد انتقاد قرار داد و گفت این اقدام چشم انداز تشکیل کشور مستقل فلسطینی را نابود می کند.

خبرنگار سی ان ان از رودز پرسید: «وقتی که کری می گوید گزینه ای وجود ندارد آیا او معتقد است که آمریکا باید هر گونه قطعنامه ای در سازمان ملل را که ممکن است راه حل صلح را دیکته کند یا کشور فلسطینی را به رسمیت بشناسد، وتو کند؟ » 
رودز پاسخ داد: بله ما این موضوع را بارها به صراحت گفته ایم. ما بر این مساله تمرکز کرده ایم زیرا بر اساس اوضاع کنونی و ساخت شهرک ها راه حل تشکیل دو کشور بالقوه غیرممکن شده است و واقعیت این است که اقدامات اسرائیل به راه حل تشکیل یک کشور منجر می شود که کرانه باختری بار دیگر به اشغال اسرائیل در می آید.
خبرنگار سی ان ان در ادامه از بن رودز پرسید: آیا مقامات کاخ سفید یا وزارت خارجه پیشتر با مقامات ارشد فلسطینی یا مصری درباره قطعنامه ای مذاکره کرده بودند که مصری ها هفته گذشته در اختیار شورای امنیت قرار دادند؟
رودز پاسخ داد: به نظر من بیهوده است درباره گزارشی در یک نشریه مصری درباره نشستی که صورت نگرفته است، گفت و گو کنیم. من می توانم با اطمینان به شما بگویم که ما در تهیه پیش نویس این قطعنامه نقشی نداشتیم و این چیزی بوده که فلسطینی ها و مصرها درباره آن همکاری کرده بودند. 
کری صبح چهارشنبه هشدار داد که راه حل دو کشور برای حل اختلافات فلسطینی ها و اسرائیل ها اکنون درمعرض خطر جدی است.
وی همچنین از تصمیم آمریکا برای خودداری از وتوی قطعنامه سازمان ملل در محکومیت شهرک سازی صهیونیست ها در کرانه باختری و شرق بیت المقدس دفاع کرد. 
به گزارش ایرنا، روزنامه مصری 'الیوم السابع' نوشت: وزیر خارجه آمریکا قبل از رای گیری سازمان ملل درباره قطعنامه مخالفت با شهرک سازی ها در اراضی فلسطینی، در واشنگتن با هیات فلسطینی دیدار و درباره پیش نویس این قطعنامه گفت وگو و با همکاری در تنظیم آن موافقت کرده بود.
شورای امنیت سازمان ملل جمعه گذشته قطعنامه ‌ای را که خواستار پایان دادن به شهرک ‌سازی های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینی است، تصویب کرد.
در رای گیری شورای امنیت همه اعضا با توقف‌ شهرک ‌سازی ها صهیونیست‌ها موافقت کردند و آمریکا رای ممتنع داد.


منبع : سی ان ان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

از کانادا تا روستايي نزديک چابهار

گفت‌وگو با خير مدرسه‌ساز ايراني ساکن کانادا که در چابهار مدرسه مي‌سازد

آشنایی با خانگل هنرمند کرمانج

او یکی از چندین و چند هنرمند شمال خراسان است که به معنای واقعی کشف نشد و استعداد و توانایی‌اش تلف شد. محدودیت‌هایی که در طول این سال‌ها برای زنان وجود داشته، ظلم بزرگی به رشد و دیده شدن خانگل و سایر زنان هنرمند کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بدون شرح

ویدیو: شعر خوانی پیرمرد کشاورز برای وزیر کشاورزی

یک پیرمرد خطاب به وزیر کشاورزی نهیب می زند؛ از گرانی گوجه شروع می کند و می گوید روزگار خیلی بدی شده، چون دختران و پسران بدخواه مادران و پدران شان شده اند و عاقبت روی دوش وزیر می زند و می گوید خودتون می دونید و مملکت تون!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر