نتیجه‌ای یافت نشد.

بنیاد برکت 10هزار فرصت شغلی ایجاد می کند

شناسه خبر: 158099 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون يكشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۷, ۵۹ : ۱۷ : ۰۰
بنیاد برکت 10هزار فرصت شغلی ایجاد می کند
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: 17 استان، 77 شهرستان و 2هزار و 300 روستا زیرپوشش طرح‌های اشتغالزایی اجتماع ‌محور بنیاد برکت قرار گرفته‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال 10 هزار فرصت شغلی از این طریق ایجاد شود.
۵۵آنلاین :

سیدمصطفی سید هاشمی در آیین بهره‌برداری از اولین طرح آسمان (آیین نامه‌ سرمایه‌گذاری و اشتغال نیروی انسانی) بنیاد برکت در استان تهران و افتتاح یک طرح توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور در زمینه‌ تولید ورقه‌ ام‌دی‌اف ملامینه اظهارداشت: ایجاد اشتغال پایدار در سال حمایت از کالای ایرانی سیاست اصولی این ستاد است.
وی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد کسب‌ و کارهایی که منجر به اشتغال و فراهم آوردن فرصت‌های شغلی برای ساکنان مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته می‌شود، استقبال و حمایت می‌کند. 
سیدهاشمی افزود: در این ستاد، اعتقاد بر این است که کارهای کوچک و متوسط در زمینه‌ اشتغال، بخشی از مشکلات کشور را حل می‌کند.
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور آماده‌ بهره‌برداری در شهر بومهن استان تهران افزود: این طرح با سرمایه‌گذاری بنیاد برکت وابسته به این ستاد، زمینه‌ ایجاد اشتغال را برای 13 نفر به‌طور مستقیم فراهم آورده است.
وی در تشریح ویژگی‌ها و امتیازات این طرح گفت: کارآفرین این پروژه جزو خانواده‌ معظم شهداست و این یک ارزش است که خانواده‌ شهید در بحث ایجاد کسب‌ و کار ورود کرده است. 
سیدهاشمی افزود: نیروی انسانی قابل قبولی با سرمایه‌ اندک در این طرح مشغول به کار شده‌اند و از سوی دیگر، کسب ‌و کاری مورد نیاز جامعه است و از دل یک کارگاه کوچک، نتایج بزرگی حاصل شده است. 
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهارداشت: بسیاری از طرح‌های اشتغالزایی الگوی آسمان به زودی در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهند رسید.
سیدهاشمی، دارابودن توجیه اقتصادی، سرمایه‌گذاری لازم، استفاده از فناوری‌های روز و به‌کارگیری نیروی انسانی را از جمله شرایط پروژه‌های حمایت شده در طرح اشتغالزایی آسمان اعلام و تصریح کرد: ستاد اجرایی نهایت همکاری و حمایت و پشتیبانی را از چنین پروژه‌هایی اعمال می‌دارد. 
مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در آیین‌های افتتاح و بهره‌برداری از 2طرح اجتماع‌محور و بنگاه‌محور برکت در مناطق کمتر برخوردار استان تهران گفت: 140 پروژه در طرح آسمان (آیین‌نامه‌ سرمایه‌گذاری مردمی اشتغال نیروی انسانی) با ظرفیت اشتغال یکهزار و 400 نفر برای اجرا در سال‌های 97 و 98 پیش‌بینی شده است. 
سعید جعفری در توضیح اجرای طرح آسمان تصریح کرد: در این طرح گروه‌های اجتماعی باید شکل بگیرند و فقط مسئله‌ اشتغال مطرح نیست بلکه توانمندسازی‌های اجتماعی هم مدنظر است. 
وی با اشاره به ارتقای شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی در جوامع محلی در طرح آسمان بنیاد برکت بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم که تا پایان شهریور 98 این یکهزار و 400 ظرفیت شغلی در کشور ایجاد و به بهره‌برداری برسد. 
مدیرعامل بنیاد برکت، طرح آفتاب (آیین‌نامه‌ فقرزدایی و توان‌افزایی برکت) را در ادامه و مکمل طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ذکر کرد و افزود: در واقع زمانی که یک طرح کامل شد، به شکل تعاونی سامان‌دهی شده و به بقا ادامه می‌دهد. 
جعفری از ایجاد 10 هزار فرصت شغلی در قالب طرح سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغالزایی برکت) تا پایان امسال خبر داد و گفت: سال آینده هم با رویکرد اجتماع‌محور حداقل 15 هزار طرح اشتغالزایی ایجاد خواهیم کرد. 
وی با اشاره به توجه ویژه‌ این بنیاد به مناطق کمتر برخوردار استان تهران افزود: حاشیه‌نشینی در تهران معضلات اجتماعی فراوانی را با خود به همراه دارد.
جعفری گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای دغدغه‌ رفع محرومیت‌ها، به دنبال محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق کم‌تر برخوردار استان تهران، براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی است. 
براساس این گزارش، در جریان سفر معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مدیرعامل بنیاد برکت به بومهن و جاجرود، علاوه بر بهره‌برداری از یک طرح توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور در شهر بومهن با به‌کارگیری بانوان، یک طرح توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور واقع در جاجرود هم افتتاح شد. 
این واحد صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری 70 میلیارد ریال که توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مورد بهره‌برداری قرار گرفت، در فاز اول ظرفیت ایجاد 25 فرصت شغلی مستقیم را دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر