نتیجه‌ای یافت نشد.

بلومبرگ: افزایش توان نظامی ایران نشانه عزم این کشور برای مقابله با فشار‌های آمریکاست

شناسه خبر: 110389 سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶, ۱۸ : ۱۶ : ۰۰
بلومبرگ: افزایش توان نظامی ایران نشانه عزم این کشور برای مقابله با فشار‌های آمریکاست
بلومبرگ در مطلبی به بررسی تصویب طرح مجلس ایران برای مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه پرداخت.
۵۵آنلاین :

پایگاه اینترنتی بلومبرگ در مطلبی به بررسی تصویب طرح مجلس ایران برای مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا پرداخت و نوشت: نمایندگان مجلس ایران در جلسه علنی روز یکشنبه، ۲۲ مرداد در جریان بررسی طرح یک فوریتی مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، کلیات این طرح را با ۲۴۰ رای و بدون رای مخالف تصویب کردند. طرحی که به دولت ایران اجازه می‌دهد تا ۶۰۹ میلیون دلار برای مبارزه با تروریسم و گسترش فعالیت‌های موشکی در اختیار نیرو‌های برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیرو‌های مسلح این کشور قرار دهد.

«آریان طباطبایی»، کارشناس مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در واشنگتن معتقد است این طرح دفاعی حامل یک «پیام چند وجهی» از سوی دولت ایران برای واشنگتن است. او درباره طرح یک فوریتی «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا» در مجلس شورای اسلامی ایران گفت: برنامه موشکی در راستای برنامه ریزی قدرت و نشان دادن توان نظامی در این برهه زمانی است که منطقه (خاورمیانه) به شدت بی ثبات است و ایران با اتکا به قدرت موشکی از قابلیت بالایی برای مقابله با دشمنان منطقه‌ای مانند کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس، داعش و سایر گروه‌های تروریستی برخوردار است.‌

این تحلیلگر افزود: ایران با این برنامه موشکی به دنبال این است که به آمریکا نشان دهد، هیاهوی آن‌ها باعث ترس ایران نخواهد شد. به عقیده آنها، هدف اصلی برنامه موشکی ایران «بازدارندگی» است.

پیش از این نیز کارشناسان در واکنش به طرح مجلس ایران برای مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا اعلام کردند این طرح در واکنش به تحریم‌های اخیر کنگره آمریکا علیه ایران است. کنگره آمریکا، ماه ژوئیه تعدادی از موسسات و شرکت‌های مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. این در حالی بود که دولت دونالد ترامپ به پایبند بودن ایران به توافق هسته‌ای و برجاماذعان کرده بود. مجلس ایران نیز در واکنش به این تحریم‌ها بودجه برنامه‌های موشکی نیرو‌های مسلح را افزایش داد.

جمهوری اسلامی ایران در اواخر ماه ژوئیه با تاکید بر اینکه قصد نقض توافق هسته‌ای را ندارد، راکت ماهواره بر سیمرغ را آزمایش کرد. با وجود این، آمریکا ضمن محکوم کردن پرتاب این راکت آن را اقدامی تحریک آمیز و تهدیدکننده عنوان کرد.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر