بلومبرگ: افزایش توان نظامی ایران نشانه عزم این کشور برای مقابله با فشار‌های آمریکاست

شناسه خبر: 110389 سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶, ۱۸ : ۱۶ : ۰۰
بلومبرگ: افزایش توان نظامی ایران نشانه عزم این کشور برای مقابله با فشار‌های آمریکاست
بلومبرگ در مطلبی به بررسی تصویب طرح مجلس ایران برای مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه پرداخت.
۵۵آنلاین :

پایگاه اینترنتی بلومبرگ در مطلبی به بررسی تصویب طرح مجلس ایران برای مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا پرداخت و نوشت: نمایندگان مجلس ایران در جلسه علنی روز یکشنبه، ۲۲ مرداد در جریان بررسی طرح یک فوریتی مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، کلیات این طرح را با ۲۴۰ رای و بدون رای مخالف تصویب کردند. طرحی که به دولت ایران اجازه می‌دهد تا ۶۰۹ میلیون دلار برای مبارزه با تروریسم و گسترش فعالیت‌های موشکی در اختیار نیرو‌های برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیرو‌های مسلح این کشور قرار دهد.

«آریان طباطبایی»، کارشناس مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در واشنگتن معتقد است این طرح دفاعی حامل یک «پیام چند وجهی» از سوی دولت ایران برای واشنگتن است. او درباره طرح یک فوریتی «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا» در مجلس شورای اسلامی ایران گفت: برنامه موشکی در راستای برنامه ریزی قدرت و نشان دادن توان نظامی در این برهه زمانی است که منطقه (خاورمیانه) به شدت بی ثبات است و ایران با اتکا به قدرت موشکی از قابلیت بالایی برای مقابله با دشمنان منطقه‌ای مانند کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس، داعش و سایر گروه‌های تروریستی برخوردار است.‌

این تحلیلگر افزود: ایران با این برنامه موشکی به دنبال این است که به آمریکا نشان دهد، هیاهوی آن‌ها باعث ترس ایران نخواهد شد. به عقیده آنها، هدف اصلی برنامه موشکی ایران «بازدارندگی» است.

پیش از این نیز کارشناسان در واکنش به طرح مجلس ایران برای مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا اعلام کردند این طرح در واکنش به تحریم‌های اخیر کنگره آمریکا علیه ایران است. کنگره آمریکا، ماه ژوئیه تعدادی از موسسات و شرکت‌های مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. این در حالی بود که دولت دونالد ترامپ به پایبند بودن ایران به توافق هسته‌ای و برجاماذعان کرده بود. مجلس ایران نیز در واکنش به این تحریم‌ها بودجه برنامه‌های موشکی نیرو‌های مسلح را افزایش داد.

جمهوری اسلامی ایران در اواخر ماه ژوئیه با تاکید بر اینکه قصد نقض توافق هسته‌ای را ندارد، راکت ماهواره بر سیمرغ را آزمایش کرد. با وجود این، آمریکا ضمن محکوم کردن پرتاب این راکت آن را اقدامی تحریک آمیز و تهدیدکننده عنوان کرد.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

داستان دردناک زنان ونزوئلا

فرار با آرزوی زندگی بهتر اما گرفتار در گرداب تن فروشی

یک کلونی،به نام متکدیان

گدایی یک فعالیت سازمان یافته است که در آن فرد،گدایی را به کارکردن ترجیح می دهد.(البته قادر به کار باشد).از جمله خصوصیات عمده تکدی گری می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

ویدیو: برای آینده نظام آموزشی چه آرزویی دارید؟

برای آینده نظام آموزشی چه آرزویی دارید؟ در #پویش_آرزوها در وبگاه chaharsoogh.ir شرکت کنید.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر