نتیجه‌ای یافت نشد.

بلومبرگ: ادامه خرید "گاز مایع" ایران از سوی چین علی‌رغم تحریم آمریکا

شناسه خبر: 177622 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸, ۴۴ : ۱۸ : ۰۰
بلومبرگ: ادامه خرید "گاز مایع" ایران از سوی چین علی‌رغم تحریم آمریکا
چینی ها علاوه بر گاز مایع همچنان از ایران نفت نیز می خرند.
۵۵آنلاین :

وب سایت شبکه خبری "بلومبرگ" آمریکا از ادامه خرید گاز مایع " LPG" ایران از سوی شرکت‌های چینی پس از اعمال تحریم‌های کامل نفتی علیه ایران از سوی ایالات متحده آمریکا خبر داده است.

 بر اساس این گزارش، چین حدود یک پنجم از کل گاز مایع مصرفی خود را از آمریکا وارد می‌کند اما پس از جنگ تجاری اخیر ترامپ علیه چین و اقدام تلافی جویانه دولت چین از آگوست سال گذشته  در اعمال  25 درصد تعرفه روی گاز مایع وارداتی از آمریکا، خریداران گاز مایع چینی به سمت ایران آمدند.

آمارها حاکی است تا ماه آوریل سال جاری و یک ماه مانده به زمان عدم تمدید معافیت‌های خریداران محصولات نفتی ایران از سوی دولت ترامپ، خریداران چینی گاز مایع نزدیک به یک سوم گاز مایع وارداتی خود را از ایران خریداری می‌کردند.

به نوشته بلومبرگ، حتی پس از عدم تمدید معافیت‌های خریداران نفت ایران، برخی شرکت‌های چینی همچنان به خرید گاز مایع از ایران ادامه می‌دهند.

بر اساس اطلاعات ردیابی کشتی‌ها از سوی شرکت فرانسوی "Kpler SAS" از ماه می سال جاری دستکم 5 محموله سوپر نفتکش بزرگ حاوی گاز مایع از بنادر ایران به سمت بنادر چینی بارگیری شده‌اند.

بلومبرگ ارزش حدودی این 5 محموله بارگیری شده از ایران به چین را حدود 100 میلیون دلار تخمین زده است.

"ایلیا نیکلائو" تحلیلگر شرکت فرانسوی  "Kpler SAS" در این باره به بلومبرگ گفت:" ایرانی‌ها شروع به استفاده از تکنیک‌های مختلفی برای مخفی کردن فعالیت‌های خود کرده‌اند. از جمله تعویض فرستنده‌ها و همچنین ارسال عمدی سیگنال‌های اشتباه برای مقاصد محموله‌ها و نیز نشان دادن اسناد بارگیری جعلی از مبدا قطر، عربستان یا امارات متحده عربی."

بلومبرگ در ادامه نوشت:" وضعیت مخدوش و درهم خریداران گاز مایع چینی نشانی از سیاست تهاجمی تجاری و خارجی دولت ترامپ و تاثیرات آن در ایجاد اختلال در جریان عادی تجارت جهانی است."

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشته: چینی ها علاوه بر گاز مایع در 2 ماه گذشته به خرید نفت خود از ایران نیز ادامه داده اند.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر