بلاتکلیفی «خانه‌های نفتی» در خوزستان

شناسه خبر: 180964 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸, ۱۰ : ۱۱ : ۰۰
بلاتکلیفی «خانه‌های نفتی» در خوزستان
استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت بحث جابه‌جایی خانه‌های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان را تعیین تکلیف کند.
۵۵آنلاین :

 استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت بحث جابه‌جایی خانه‌های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان را تعیین تکلیف کند. غلامرضا شریعتی اظهار کرد: در آن زمان که جابه‌جایی واحدهای مسکونی در مسجدسلیمان که در خطر آلودگی‌های نفت و گاز قرار داشتند مطرح شد، قرار بود با پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان این کار انجام شود. وی افزود: این تصمیم برای آن بود تا با پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان، ۵ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌هایی که در مسجدسلیمان خانه‌های آنها در خطر آلودگی نفت و گاز قرار دارد، ساخته شود و این خانه‌ها جا به جا شوند.

استاندار تصریح کرد: وزارت نفت این پول را تامین کرد اما مسائلی مانند تورم باعث شد تا نتوان ۵ هزار واحد را به‌صورت کامل تکمیل کرد و اکنون بخشی از این واحدها تکمیل نشده است. شریعتی ادامه داد: در این زمینه وزارت نفت دو راه پیش روی خود دارد. یکی از این راه‌ها آن است که اگر وزارت نفت همچنان ادعا می‌کند که زمین‌ها آلوده هستند و مردم نباید در آن مناطق زندگی کنند، باید واحدها را تکمیل و خانه‌های مردم را از آن مناطق جا به جا کند. وی اظهار کرد: راه دوم نیز آن است که اگر وزارت نفت تشخیص دهد این زمین‌ها در مسجدسلیمان مشکلی برای سکونت و سلامت مردم ندارند، به مردم اجازه تخریب و بازسازی خانه‌ها از سوی شهرداری داده شود و مردم بتوانند خانه‌های خود را در آن مناطق بهسازی کنند. استاندار خوزستان تاکید کرد: وزارت نفتجا به جایی خانه‌های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان را تعیین تکلیف کند تا بتوان درخصوص جا به جایی مردم از آن مناطق یا بهسازی و ساخت خانه‌ها در آن محل اقدام کرد.  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز با اشاره به جابه‌جایی خانه‌هایی که در زمین‌های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان قرار دارند، گفت: از منظر شرکت ملی نفت این کار انجام گرفته و ۱۲۰میلیارد تومان مدنظر برای جا‌به‌جایی واحدهای مسکونی پرداخت شده اما بنا به دلایلی این کار کامل انجام نشده است.  احمد محمدی با اشاره به جابه جایی خانه‌هایی که در زمین‌های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان قرار دارند، اظهار کرد: قصه این جا به جایی بیش از ۱۵ سال است به درازا کشیده شده است. در آن زمان برآورد شده تا در یک برنامه زمان‌بندی و اولویت‌بندی شده کار ساخت واحدها انجام بگیرد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نفس کاشی‌های «شیخ لطف‌الله» بند آمد

ادامه انتقادها به مرمت گنبد مسجد میدان نقش جهان

چرا انسان ها کار را به پایان نمی رسانند؟

لحظه تحویل سال اخیری را که گذشت به خاطر دارید چه قولی به خودتان داده اید؟ آیا به آن قول و حرف هایی که زده اید پایبند بوده اید؟ به ۱۰ سال گذشته برگردید.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر