بعد از «اتحادیه میهنی»؛حزب «گوران» نیز به مخالفان نتایج انتخابات منطقه کردستان عراق پیوست

شناسه خبر: 147268 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷, ۱۵ : ۱۸ : ۰۰
بعد از «اتحادیه میهنی»؛حزب «گوران» نیز به مخالفان نتایج انتخابات منطقه کردستان عراق پیوست
بعد از اعلام مخالفت حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با نتایج انتخابات پارلمانی اخیر این منطقه، حزب گوران نیز اعلام کرد که در انتخابات تقلب شده است و نتایج آن را قبول ندارد.
۵۵آنلاین :

هنوز نتایج رسمی پنجمین انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق اعلام نشده است که مخالفت احزاب کرد این منطقه با این انتخابات روز به روز بیشتر می‌شود.

حزب «التغییر» (گوران) که بیشتر به عنوان حزب مخالف کردستان عراق شناخته می‌شود، سه‌شنبه (۱۷ مهر) حزب دموکرات کردستان عراق به رهبری «مسعودی بارزانی» را متهم به «تقلب» در انتخابات کرد.

آقای «بیستون فائق»، عضو این حزب در گفت‌وگو با خبرگزاری «المعلومه» عراق گفت: «نتایج اولیه انتخابات کردستان عراق نشان می‌دهد تخلفات آشکاری از سوی حزب دموکرات کردستان صورت گرفته است».

او گفت که حزب التغییر به طور کلی همه نتایج این انتخابات را مردود می‌داند و به زودی، بعد از بررسی دقیق شکایت‌ها و اعلام نتایج رسمی، موضع رسمی خود در قبال تشکیل حکومت در منطقه کردستان عراق را اعلام خواهد کرد.

حزب جنبش گوران در پنجمین انتخابات پارلمانی کردستان عراق که یکشنبه هفته گذشته (هشت مهر) برگزار شد، توانسته است ۱۲ کُرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی را به دست آورد. این در حالی است که حزب مذکور در انتخابات گذشته ۲۴ کرسی را از آن خود کرده بود.

پیش از اعلام مخالفت گوران با نتایج اعلام انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق، حزب «اتحادیه میهنی کردستان»، رقیب دیرینه حزب دموکرات کردستان عراق نیز اعلام کرده بود که نتایج نهایی این انتخابات را قبول نخواهد کرد.

آقای «غیاث السورجی»، عضو اتحادیه میهنی کردستان به خبرگزاری معلومه گفت که «اغلب احزاب کرد، در صورت عدم رسیدگی به صندوق‌هایی که صحت رأی‌گیری در آن‌ها مخدوش است، نتایج انتخابات را قبول نخواهند کرد».

او گفت که بسیاری از مراکز و حوزه‌های انتخاباتی در منطقه کردستان عراق شاهد تقلب بوده است.

کمیساریای عالی انتخابات منطقه کردستان عراق پنجشنبه هفته گذشته بعد از شمال نزدیک به ۸۵ درصد آراء از پیشتازی حزب دموکرات کردستان عراق در این انتخابات خبر داد.

قرار است نتایج نهایی این انتخابات تا دو هفته دیگر رسما اعلام شود.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

وقتی آفت ها بلای جان درختان می‌شوند

این روزها محیط زیست در ابعاد مختلف دستخوش تغییرات و ناهنجاری‌های فراوان است. از سوی دیگر انسان هم هیچ تلاشی برای نجات این موهبت الهی ندارد. با بررسی وضعیت جنگل‌های کشور باید گفت که در سال‌های اخیر بسیاری از جنگل‌ها در خطر آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند. در دی ۹۶، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه به‌طور میانگین حدود ۱۵ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار آتش‌سوزی می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد می‌کند. قاسم سبزعلی اظهار کرد: سال‌جاری یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز یگان‌های حفاظت منابع طبیعی کشور اختصاص داده شد که جذب آن می‌تواند سبب هم‌افزایی هر چه بیشتر در عرصه منابع طبیعی شود. او بیان کرد: میزان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. حال این بار آفت بلای جان جنگل‌های کشور شده است. در بهمن ۹۶، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سالانه ۳۵ میلیون هکتار جنگل در اثر خسارت آفات و بیماری ها از بین می رود که ناشی از تغییر اقلیم و افزایش روند تجارت جهانی تولید چوب است. محمود هوشیار فرد اظهار کرد: گرم شدن و خشکی اقلیم می تواند بر بسیاری از عرصه ها که با آن مواجه هستیم، تاثیر بگذارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: چرا این بیابان بزرگ در اوکراین مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است؟

ویدیو: موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم

موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم. هفت سال از مرگ غلام رسول دینارزهی از قله های موسیقی بلوچستان گذشت. درباره او بیش تر بدانیم. ببینید!

خبرها

بیشتر