نتیجه‌ای یافت نشد.

برگزیدگان جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش آموزی سینا معرفی شدند

شناسه خبر: 170005 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۲ : ۱۱ : ۰۰
برگزیدگان جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش آموزی سینا معرفی شدند
برگزیدگان نخستین جشنواره بین‌المللی پروژه های دانش آموزی سینا در آئینی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شدند.
۵۵آنلاین :

 

در این آئین علاوه بر تجلیل از کم سن و سال‌ترین دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از جشنواره سینا، از 100 برگزیده در حوزه‌های دانش‌آموزان مولف کتاب، غرفه‌های نمایشگاهی، سیمنارهای علمی، مسابقات، محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی قدردانی شد.
در مراسم اختتامیه جشنواره سینا که همراه با شور و هیجان دانش‌آموزان بود، برنامه‌های متنوعی همچون تیزرهایی از جشنواره، حامیان کلی جشنواره، داوران، رونمایی از کتاب دانش آموزان و گروه سرود پخش و اجرا شد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه همزمانی برگزاری آیین اختتامیه جشنواره سینا و ولادت امام زمان (عج)، تقارنی بسیار مبارک است، گفت: امید است حضور شما دانش‌آموزان در این جشنواره، فرصت‌های مناسب را برای شکوفایی و رشد شما فراهم کرده باشد.
«رضا مسعودی» افزود: هدف واحد علوم و تحقیقات از مشارکت در برگزاری این جشنواره نهادینه کردن امر پژوهش در نسل نوجوان، آشنایی آنان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعدادهای نوجوان و هدایت و حمایت از آنان است و امیدواریم این آشنایی مقدمه‌ای برای تحقق چشم‌انداز و شعار دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان انتخاب اول داوطلبان تا سال 1404 باشد.
«شهاب‌الدین صابونچی» رئیس سازمان جوانان هلال احمر نیز در این آئین گفت: یکی از رویکردهای جدید این سازمان بهره‌گیری از دانش و فناوری‌های نوین است و هلال احمر در این جشنواره نه تنها به عنوان یک حامی، بلکه به عنوان یک خدمت کننده مشارکت کرده و پذیرای همکاری تمامی مردم است.
وی یادآور شد: برای عضویت و همکاری در این سازمان هیچ محدودیتی وجود ندارد و شرکت در دوره‌های هلال احمر برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان مفید است.
«الناز فطیر خورانی» دبیر اجرایی جشنواره سینا هم ضمن ارائه گزارشی از این جشنواره گفت: این دوره از جشنواره سینا با مشارکت واحد علوم و تحقیقات در 5 محور با 130 گرایش و حضور 5هزار و 117 دانش‌آموز در قالب هزار و 300 تیم از 19 استان کشور در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
وی افزود: در پایان این دوره از جشنواره سینا که 220 تیم در بخش غرفه‌های نمایشگاهی، 410تیم در بخش سمینارهای پژوهشی، 500 تیم در بخش مسابقات علمی، 50 تیم در بخش محتوای دیجیتال و120تیم در بخش سخنرانی علمی حضور داشتند، 100تیم به عنوان تیم‌های برگزیده معرفی و تقدیر شدند.
«محمد مهدی طهرانچی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در سخنانی شعار این دانشگاه را «با بچه ها از مدرسه تا دکتری» عنوان کرد و گفت: پژوهش و زندگی پژوهشگر از دانشگاه آغاز نمی شود، بلکه از زمانی شروع می شود که از مادر خود می پرسد این چیست؟! پژوهش با سوال و تلاش برای یافتن پاسخ آغاز می شود و هدف از برگزاری جشنواره های این چنینی، چشیدن طعم شیرین پژوهش برای دانش آموزان است.
« محمد رضا اسماعیلی »مشاور وزیر آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: جشنواره سینا یکی از پروژه های مهم وزارت آموزش و پرورش در حوزه فناوری اطلاعات است.
وی تصریح کرد: نرم افزار سینا بسیاری از نیازهای دانش آموزان را برطرف کرده و امیدورایم از این پس دانش آموزان و خانواده های آنان نام «سینا» را بیش از پیش بشنوند.
در آئین اختتامیه جشنواره سینا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس و معاونان واحد علوم و تحقیقات، رئیس سازمان جوانان هلال احمر، مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه فناوری اطلاعات، مدیر پروژهش‌سراهای شهر تهران، دانش‌آموزان برگزیده و خانواده‌های آنان در واحد علوم و تحقیقات حضور داشتند.
نخستین جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش آموزی سینا که از 29 فروردین در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرده بود، شب گذشته پس از سه روز رقابت دانش آموزان و به نمایش گذاشتن فعالیت‌های علمی و پژوهشی آنان به کار خود پایان داد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر