برگزاری چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا در ایتالیا

شناسه خبر: 122491 سرویس: جهان پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶, ۲۷ : ۰۹ : ۰۰
برگزاری چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا در ایتالیا
چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا به میزبانی ایتالیا برگزار شد.
۵۵آنلاین :

 چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا موسوم به 'Med۷' (مدیترانه ۷) شامگاه چهارشنبه به ریاست پائولو جنتیلونی، نخست وزیر ایتالیا در رم برگزار شد.

اصلاحات اتحادیه اقتصادی و پولی، مشورت با شهروندان اتحادیه اروپا و مساله مهاجرت سه ستون اصلی بیانیه نهایی اجلاس 'Med۷' بود، که با حضور سران کشور‌های ایتالیا، فرانسه، یونان، قبرس، مالت، اسپانیا و پرتغال در رم برگزار شد.

مهمترین بخش این اجلاس مساله پناهجویان به همراه مدیریت اوضاع بود. نخست وزیر ایتالیا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک اظهار داشت: تنها در صورتی که با یکدیگر و با یک سیاست مشترک در رابطه با پناهجویان کار کنیم می‌توانیم مهاجرت‌ها را به یک فرصت تبدیل کنیم. هدف دراز مدت ما جایگزین کردن موج کنترل نشده و غیر قانونی مهاجرت‌ها با کانال‌های مهاجرتی سازمان دهی شده و منظم است.

جنتیلونی افزود: نقش اساسی ایتالیا و سنگینی حفاظت از این مرز‌ها (اروپا) باید مشترک باشد. در سال ۲۰۱۷ به نتایج خوبی رسیدیم، ولی این نتایج باید بطور مداوم و از طریق یک توافق که شامل ابعاد خارجی و مقررات داخلی ۷ کشور مدیترانه‌ای است، تقویت شود. سران ۷ کشور جنوب اروپا با توجه به اینکه مدیریت مهاجرت‌ها یک چالش اساسی برای اتحادیه اروپا در سال‌های آتی است، در بیانیه نهایی متعهد به اشتراک بیشتر وزن مدیریت مهاجرت‌ها شدند.

در بیانیه نهایی این اجلاس همچنین توجه خاصی به پیشنهاد امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه مبنی بر مشاوره با شهروندان اروپایی (رای گیری) به عنوان ابزاری برای تضمین دموکراسی بیشتر و نزدیکی شهروندان به نهاد‌های اتحادیه اروپا شد. سران ۷ کشور جنوب اروپا متعهد به حمایت از تمامی ابتکارات در زمینه ترویج دموکراسی و مشارکت شهروندان شده و به همین منظور از نظریه رای گیری مردمی در تمام اروپا در خصوص اولویت‌های آتی اتحادیه اروپا استقبال کردند.

نخستین اجلاس 'Med۷' در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ در آتن برگزار شد و به دنبال آن در لیسبون و مادرید و اکنون به منظور تحکیم کشور‌های جنوب اروپا در سال ۲۰۱۸ در رم برگزار شد.


منبع : العالم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نشانه‌هایی از این‌که در مسیر شغلی اشتباه قرار دارید

قرار گرفتن در موقعیت یا مسیر شغلی بد، علاوه بر ناکامی‌های مادی باعث بیماری‌‌های روحی نیز می‌شود. اما چگونه می‌توان نامناسب بودن شغل را تشخیص داد؟

ایرانیان: غنچه هایی که باید گُل شوند

یکی از وجوه طبیعت بشر دیده شدن است. رضایت ناشی از دیده شدن بالاتر از پول و ثروت و مقام و سِمَت است. سال گذشته، شخصی که از مذهب سیک هندی است وزیر دفاع کانادا شد و اخیراً یک پاکستانی تبار به مقام وزارت کشور در انگلستان دست یافت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان