برگزاری چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا در ایتالیا

شناسه خبر: 122491 سرویس: جهان پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶, ۲۷ : ۰۹ : ۰۰
برگزاری چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا در ایتالیا
چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا به میزبانی ایتالیا برگزار شد.
۵۵آنلاین :

 چهارمین اجلاس سران ۷ کشور جنوب اروپا موسوم به 'Med۷' (مدیترانه ۷) شامگاه چهارشنبه به ریاست پائولو جنتیلونی، نخست وزیر ایتالیا در رم برگزار شد.

اصلاحات اتحادیه اقتصادی و پولی، مشورت با شهروندان اتحادیه اروپا و مساله مهاجرت سه ستون اصلی بیانیه نهایی اجلاس 'Med۷' بود، که با حضور سران کشور‌های ایتالیا، فرانسه، یونان، قبرس، مالت، اسپانیا و پرتغال در رم برگزار شد.

مهمترین بخش این اجلاس مساله پناهجویان به همراه مدیریت اوضاع بود. نخست وزیر ایتالیا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک اظهار داشت: تنها در صورتی که با یکدیگر و با یک سیاست مشترک در رابطه با پناهجویان کار کنیم می‌توانیم مهاجرت‌ها را به یک فرصت تبدیل کنیم. هدف دراز مدت ما جایگزین کردن موج کنترل نشده و غیر قانونی مهاجرت‌ها با کانال‌های مهاجرتی سازمان دهی شده و منظم است.

جنتیلونی افزود: نقش اساسی ایتالیا و سنگینی حفاظت از این مرز‌ها (اروپا) باید مشترک باشد. در سال ۲۰۱۷ به نتایج خوبی رسیدیم، ولی این نتایج باید بطور مداوم و از طریق یک توافق که شامل ابعاد خارجی و مقررات داخلی ۷ کشور مدیترانه‌ای است، تقویت شود. سران ۷ کشور جنوب اروپا با توجه به اینکه مدیریت مهاجرت‌ها یک چالش اساسی برای اتحادیه اروپا در سال‌های آتی است، در بیانیه نهایی متعهد به اشتراک بیشتر وزن مدیریت مهاجرت‌ها شدند.

در بیانیه نهایی این اجلاس همچنین توجه خاصی به پیشنهاد امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه مبنی بر مشاوره با شهروندان اروپایی (رای گیری) به عنوان ابزاری برای تضمین دموکراسی بیشتر و نزدیکی شهروندان به نهاد‌های اتحادیه اروپا شد. سران ۷ کشور جنوب اروپا متعهد به حمایت از تمامی ابتکارات در زمینه ترویج دموکراسی و مشارکت شهروندان شده و به همین منظور از نظریه رای گیری مردمی در تمام اروپا در خصوص اولویت‌های آتی اتحادیه اروپا استقبال کردند.

نخستین اجلاس 'Med۷' در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ در آتن برگزار شد و به دنبال آن در لیسبون و مادرید و اکنون به منظور تحکیم کشور‌های جنوب اروپا در سال ۲۰۱۸ در رم برگزار شد.


منبع : العالم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر