برگزاری راهپیمایی همگانی در اعتراض به قوانین کنترل سلاح در آمریکا

شناسه خبر: 129509 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷, ۳۲ : ۱۸ : ۰۰
برگزاری راهپیمایی همگانی در اعتراض به قوانین کنترل سلاح در آمریکا
در پی افزایش قتل با سلاح گرم بیش از هشتصد راهپیمایی در شهر‌های سراسر آمریکا و همچنین خارج از این کشور در حمایت از اصلاح قوانین مالکیت سلاح برگزار می‌شود.
۵۵آنلاین :

 

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از آسوشیتدپرس، هزاران نفر روز شنبه در راهپیمایی بزرگی برای اعتراض به قوانین کنترل سلاح در آمریکا در پایتخت این کشور جمع می‌شوند که به گفته برگزارکنندگان آن، لحظه‌ای تعیین کننده در جدال‌های طولانی مدت درون آمریکا در زمینه کنترل سلاح به شمار می‌رود.
برگزار کنندگان راهپیمایی موسوم به «زندگی‌های ما»، امیدوارند دست کم پانصد هزار نفر در این اعتراض شرکت کنند. این تعداد می‌تواند با راهپیمایی بزرگ سال گذشته زنان در آمریکا برابری کند و یکی از بزرگترین اعتراضات عمومی پس از جنگ ویتنام به شمار می‌رود.
این راهپیمایی همچنین می‌تواند مواضع حامیان تغییرات قوانین کنترل سلاح را به شدت تقویت کند.
قرار است بیش از هشتصد راهپیمایی در شهر‌هایی در سراسر آمریکا و همچنین خارج از این کشور در حمایت از اصلاح قوانین مالکیت سلاح برگزار شود.
ساکنان واشنگتن عموما با بی میلی از کنار راهپیمایی‌های مختلف می‌گذرند، اما گردهمایی روز شنبه باعث جلب توجه بسیار بیشتر افکار عمومی شده است. 
مقامات واشنگتن از اعلام آمادگی برای مدیریت راهپیمایی روز شنبه خبر داده اند.
نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌های سراسری در آمریکا هم نشان می‌دهد افکار عمومی این کشور آماده پذیرش تغییرات در موضوعی است که نسل‌ها محل بحث دائمی بوده است.
نظرسنجی مرکز نورک (NORC) آسوشیتدپرس نشان می‌دهد ۶۹ درصد آمریکایی‌ها معتقدند قوانین مربوط به سلاح در آمریکا باید سختگیرانه‌تر شوند. 
این آمار در سال ۲۰۱۶ برابر با ۶۱ درصد و در سال ۲۰۱۳ برابر ۵۵ درصد بود.
به طور کلی، نود درصد دمکرات ها، ۵۰ درصد جمهوری خواهان و ۵۴ درصد دارندگان سلاح در آمریکا موافق سختگیرانه‌تر شدن قوانین خرید و مالکیت سلاح در این کشور 


منبع : باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر