برگزاری تظاهرات گسترده در کشورهای اسلامی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس

شناسه خبر: 133672 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۴۶ : ۱۶ : ۰۰
برگزاری تظاهرات گسترده در کشورهای اسلامی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس
مردم چندین کشور مسلمان در آستانه مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی دست به تظاهرات زدند و این اقدام واشنگتن را محکوم کردند.
۵۵آنلاین :

تصمیم آمریکا در خصوص انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی منجر به ناراحتی و خشم مردم بسیاری از کشورهای مسلمان جهان شد. حتی بسیاری از دیگر کشورهای جهان نیز که طرفدار راه حل دو-دولتی هستند، از تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس انتقاد کردند.

مردم چندین کشور مسلمان جهان در آستانه مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا دست به تظاهرات زدند و اقدام واشنگتن در انتقال سفارتش به قدس اشغالی را محکوم کردند.

در اردن حدود 7 هزار نفر در حمایت از فلسطین به خیابان ها آمدند. شرکت کنندگان در این تظاهرات ضمن محکوم کردن تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، شعار همبستگی با مردم فلسطین را سر دادند.

در اندونزی نیز حدود 5 هزار نفر در جاکارتا، پایتخت این کشور، گرد هم آمدند و با حمل پرچم های فلسطین حمایت خود از آرمان مردم فلسطین را اعلام کردند. معترضان در این راهپیمایی شعار "قدس خط قرمز ماست" سر دادند.

تظاهرات محلی در نوار غزه نیز در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس همچنان ادامه دارد.

در استانبول، پایتخت ترکیه، نیز چندین هزار نفر با در دست داشتن پرچم فلسطین و پلاکاردهای با مضمون "قدس متعلق به مسلمانان است" در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی گرد هم آمدند.

قرار است مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی 14 مه (روز دوشنبه) همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی و "روز نکبت" برگزار شود. ترامپ از طریق ویدئوکنفرانس در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاست خارجی ایران چیست؟

دکتر روح‌اله اسلامیسیاست خارجی یعنی جهت‌گیری‌هایی که دولت در سطح منطقه و بین‌الملل انجام می‌دهد تا در محیط پرهرج‌ومرج جهان بتواند با رویکرد واقع‌گرایانه منافع ملی کشور را حفظ کند.

چهار عامل نکبت

فرانس پرسپیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات روز یکشنبه ونزوئلا به احتمال بسیار زیاد تغییرات بزرگی در خط‌مشی و سیاست‌های او در آینده ایجاد نخواهد کرد اما در درون ونزوئلا اتفاقات بسیار بزرگی روی خواهد داد. سال گذشته میلادی ارزش بولیوار ۹۹ درصد کاهش یافت و نرخ تورم در سطح ۱۴۰۰۰ درصد قرار داشت که افزایش پیدا خواهد کرد. مادورو ثابت کرده اهل تغییر نیست و این به معنای وخیم‌تر شدن شرایط است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان