برگزاری تظاهرات گسترده در کشورهای اسلامی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس

شناسه خبر: 133672 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۴۶ : ۱۶ : ۰۰
برگزاری تظاهرات گسترده در کشورهای اسلامی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس
مردم چندین کشور مسلمان در آستانه مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی دست به تظاهرات زدند و این اقدام واشنگتن را محکوم کردند.
۵۵آنلاین :

تصمیم آمریکا در خصوص انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی منجر به ناراحتی و خشم مردم بسیاری از کشورهای مسلمان جهان شد. حتی بسیاری از دیگر کشورهای جهان نیز که طرفدار راه حل دو-دولتی هستند، از تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس انتقاد کردند.

مردم چندین کشور مسلمان جهان در آستانه مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا دست به تظاهرات زدند و اقدام واشنگتن در انتقال سفارتش به قدس اشغالی را محکوم کردند.

در اردن حدود 7 هزار نفر در حمایت از فلسطین به خیابان ها آمدند. شرکت کنندگان در این تظاهرات ضمن محکوم کردن تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، شعار همبستگی با مردم فلسطین را سر دادند.

در اندونزی نیز حدود 5 هزار نفر در جاکارتا، پایتخت این کشور، گرد هم آمدند و با حمل پرچم های فلسطین حمایت خود از آرمان مردم فلسطین را اعلام کردند. معترضان در این راهپیمایی شعار "قدس خط قرمز ماست" سر دادند.

تظاهرات محلی در نوار غزه نیز در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس همچنان ادامه دارد.

در استانبول، پایتخت ترکیه، نیز چندین هزار نفر با در دست داشتن پرچم فلسطین و پلاکاردهای با مضمون "قدس متعلق به مسلمانان است" در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی گرد هم آمدند.

قرار است مراسم افتتاحیه سفارت جدید آمریکا در قدس اشغالی 14 مه (روز دوشنبه) همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی و "روز نکبت" برگزار شود. ترامپ از طریق ویدئوکنفرانس در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خروج شرکت‌ها اروپایی از میادین نفتی به نفع چه کسانی است؟

می‌توان ملاحظه کرد که شرکت‌های نفتی دولتی روسیه و چین، از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران سود خواهند کرد. هر دو این کشور‌ها با آمریکا رابطه تنش آلود دارند و بزرگ‌تر از آن هستند که آمریکا بتواند آن‌ها را به پایبندی کامل به تحریم‌های ایران وادار کند.

ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

کشف حقیقت میان هاله ای از ابهام، شایعات و تخیل کار دشواری است و با حدس و گمان نمی توان نظر قطعی داد اما این اوضاع طبیعی نیست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر