نتیجه‌ای یافت نشد.

برون سپاری خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی از سال آینده

شناسه خبر: 162513 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷, ۵۲ : ۱۰ : ۰۰
برون سپاری خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی از سال آینده
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، از برون سپاری خدمات رفاهی این صندوق به کانون های بازنشستگی از سال ۹۸ خبر داد.
۵۵آنلاین :

جمشید تقی زاده در نشست با کانون های بازنشستگی استان یزد گفت: تلاش می کنیم در سال ۹۸ صندوق بازنشستگی تنها وظیفه سیاستگذاری و نظارتی را ایفا کند و خدمات رفاهی به کانون های بازنشستگی واگذار شود تا آن ها این موضوع را مدیریت کنند.  

تقی زاده با بیان اینکه این مهم در صورتی امکان پذیر است که کانون ها رسمیت یافته و مجوز دار شوند، تاکید کرد: قطعا با توجه به گسترش فعالیت کانون ها در استان ها و ارتباط با مدیریت های استانی و بازنشستگان، این نهادهای مدنی می توانند خدمات بهتر و نزدیک به عدالتی را به بازنشستگان عزیز ارائه کنند.

وی با اشاره به برخی آمار در حوزه سالمندی و بازنشستگی و لزوم برنامه ریزی برای این دوران، اظهار داشت: بــر اساس نتایــج سرشــماری ســال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، حـدود ۷۲ درصـد سـالمندان در نقـاط شـهری زندگــی می کننــد و بیشــترین نســبت ســالمندی جمعیــت در اســتان های گیـلان، مازنـدران و تهـران اسـت. از ایـن میـان، تنهـا ۴۶ درصـد جمعیت سالمندان باسـواد هسـتند و ۲۷ درصـد از آنهــا بــدون همســر زندگــی می کننــد یعنی حــدود ۴۶ درصــد زنــان و ۹ درصــد مــردان بدون همسر هستند و همچنین حــدود یک چهــارم آنهــا نیــز شــاغل و در بــازار کار حضور دارند.

تقی زاده با اشاره به حمایت صندوق بازنشستگی کشوری از سفرهای نوروزی بازنشستگان گفت: این صندوق در حوزه توسعه گردشگری به خصوص توسعه گردشگری سالمندی در کشور پیشرو است و امسال نیز سفرهای نوروزی را با محوریت شرکت های پرشین گلف (سایت خاتم تور)، ایرانگردی و جهانگردی و سفرکارت ملی و همچنین دهکده آبدرمانی محلات انجام می دهد.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر