نتیجه‌ای یافت نشد.

برون سپاری خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی از سال آینده

شناسه خبر: 162513 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷, ۵۲ : ۱۰ : ۰۰
برون سپاری خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی از سال آینده
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، از برون سپاری خدمات رفاهی این صندوق به کانون های بازنشستگی از سال ۹۸ خبر داد.
۵۵آنلاین :

جمشید تقی زاده در نشست با کانون های بازنشستگی استان یزد گفت: تلاش می کنیم در سال ۹۸ صندوق بازنشستگی تنها وظیفه سیاستگذاری و نظارتی را ایفا کند و خدمات رفاهی به کانون های بازنشستگی واگذار شود تا آن ها این موضوع را مدیریت کنند.  

تقی زاده با بیان اینکه این مهم در صورتی امکان پذیر است که کانون ها رسمیت یافته و مجوز دار شوند، تاکید کرد: قطعا با توجه به گسترش فعالیت کانون ها در استان ها و ارتباط با مدیریت های استانی و بازنشستگان، این نهادهای مدنی می توانند خدمات بهتر و نزدیک به عدالتی را به بازنشستگان عزیز ارائه کنند.

وی با اشاره به برخی آمار در حوزه سالمندی و بازنشستگی و لزوم برنامه ریزی برای این دوران، اظهار داشت: بــر اساس نتایــج سرشــماری ســال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، حـدود ۷۲ درصـد سـالمندان در نقـاط شـهری زندگــی می کننــد و بیشــترین نســبت ســالمندی جمعیــت در اســتان های گیـلان، مازنـدران و تهـران اسـت. از ایـن میـان، تنهـا ۴۶ درصـد جمعیت سالمندان باسـواد هسـتند و ۲۷ درصـد از آنهــا بــدون همســر زندگــی می کننــد یعنی حــدود ۴۶ درصــد زنــان و ۹ درصــد مــردان بدون همسر هستند و همچنین حــدود یک چهــارم آنهــا نیــز شــاغل و در بــازار کار حضور دارند.

تقی زاده با اشاره به حمایت صندوق بازنشستگی کشوری از سفرهای نوروزی بازنشستگان گفت: این صندوق در حوزه توسعه گردشگری به خصوص توسعه گردشگری سالمندی در کشور پیشرو است و امسال نیز سفرهای نوروزی را با محوریت شرکت های پرشین گلف (سایت خاتم تور)، ایرانگردی و جهانگردی و سفرکارت ملی و همچنین دهکده آبدرمانی محلات انجام می دهد.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیش‌لرزه بیکاری کارگران در سال ۹۸

تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد، می­تواند به منزله یک پیش‌­لرزه برای جامعه کارگری در سال آینده باشد.

بایدها و نبایدهای دید و بازدید نوروزی

از ارسال پیام تبریک کیلویی خودداری کنیم. Send to all پیام قطعا" فقط باعث خوشحالی مخابرات می شود. اگر کسی برایمان عزیز است جداگانه به او پیام بدهیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر