برنی سندرز اذعان کرد ۲۰ درصد زندانیان آمریکا به علت فقر پشت میله‌های زندان هستند

شناسه خبر: 133671 سرویس: سیاست ، اجتماعی شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۲۸ : ۱۶ : ۰۰
برنی سندرز اذعان کرد  ۲۰ درصد زندانیان آمریکا به علت فقر پشت میله‌های زندان هستند
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در پیامی توئیتری گفت: ۲۰ درصد زندانی‌های آمریکا تنها به علت فقر، پشت میله‌های زندان هستند.
۵۵آنلاین :

«برنی سندرز» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا در یک پیام توییتری به بخشی از بی‌عدالتی در زندانی شدن افراد در کشورش اشاره کرد و نوشت: «احمقانه است. در آمریکا، حدود 20 درصد از زندانیان، به جرم فقر، پشت میله‌های زندان محبوس شده‌اند».

در یک کلیپ ویدئویی که در صفحه توییتری وی قرار داده شده است، آمده که یک نفر از هر پنج زندانی در آمریکا محاکمه نشده‌اند.

سندرز تصریح کرد: «این احمقانه است اما افرادی هستند که قادر نیستند که هزینه ضمانت برای آزادی خود را پرداخت کنند و قبل از اینکه برای آنها دادگاه تشکیل شود، زندانی می‌شوند».

«شان کینگ» نویسنده و فعال حقوق بشر نیز می گوید که سیستم نظام پرداخت ضمانت نقدی برای آزادی اساساً تنبیهی برای زندانیان قشر فقیر و حتی قشر متوسط جامعه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد:‌«اگر شما به خاطر یک برگه جریمه قدیمی پرداخت نشده یا یک نقض کوچک غیرخشونت‌آمیز دستگیر شوید و ضمانت آزادی شما یکهزار دلار یا پنج هزار دلار باشد.. ممکن است مجبور شوید، برای هفته‌ها یا ماهها و در برخی موارد حتی سالها پشت میله‌های زندان محبوس باشید و این فقط به این دلیل است که خانواده شما مجبور است بین پرداخت اجاره یا پرداخت ضمانت آزادی شما یک تصمیم هولناک اتخاذ کنند».

«پریمال داریا» مدیر دعوی قضایی و سپاه حقوق مدنی نیز می‌گوید: «بیش از 400 هزار نفر، هر شب را در حالی پشت میله‌های زندان می‌گذارند که قبل از تشکیل دادگاه به هیچ جرمی محکوم نشده‌اند و اکثر آنها به این دلیل محبوس هستند که نمی‌توانند هزینه آزادی خود را بپردازند».

سندرز در ادامه تصریح کرد: «ما مدعی هستیم که سیستمی به نام «عدالت برای همه» داریم اما باور این مسئله احمقانه است. ما سیستم عدالت برای ثروتمندان داریم و اگر پول و وکلای خوب داشته باشیم، تقریباً می‌توانید هر اقدامی را مرتکب شوید و از مجازات در امان باشید».


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سناتور جمهوریخواه آمریکایی: اگر ژن ایرانی داشته باشم وحشتناک خواهد بود!

"نایاک"- شورای ملی ایرانیان و آمریکاییان- از لیندسی گراهام خواسته تا بابت این اظهارات نژادستیزانه، عذرخواهی کند.

دل کندن از شهر برای نجات روستا

گزارشی از دو خانه بومگردی که دو زن به امید کمک به زنان روستایی آنها را راه اندازی و اقتصاد محلی‌ها را دگرگون کرده‌اند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر