نتیجه‌ای یافت نشد.

بررسی توسعه همکاری های صنعتی ایران و لبنان

شناسه خبر: 164862 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷, ۳۷ : ۱۷ : ۰۰
بررسی توسعه همکاری های صنعتی ایران و لبنان
محمد جلال فیروزنیا سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان روز دوشنبه با وائل ابوفاعور وزیر جدید صنایع لبنان دیدار و گفت وگو کرد.
۵۵آنلاین :

در این دیدار که در وزارت صنعت لبنان انجام شد، دو طرف در ارتباط با راه های توسعه و گسترش روابط دو جانبه به خصوص در ارتباط با صنعت تبادل نظر کردند. 
دیدار امروز فیروزنیا با وزیر صنعت لبنان در ادامه دیدارهای سفیر ایران با وزرای لبنانی به دنبال تشکیل هیات دولت جدید این کشور صورت می گیرد. 
سفیر ایران پیش از این با اوادیس کیدانیان وزیر گردشگری، یوسف فنیانوس وزیر حمل و نقل و خدمات عمومی، محمد فنیش وزیر جوانان و ورزش، الیاس بوصعب وزیر دفاع، حسن مراد وزیر امور تجارت خارجی و علی حسن خلیل وزیر دارایی لبنان دیدار و گفت وگو کرده بود. 
کابینه لبنان شامل 32 وزیر، 11 بهمن ماه معرفی و 27 بهمن ماه از مجلس این کشور رای اعتماد گرفت. 
محمد جواد ظریف وزیرخارجه کشورمان، 18 بهمن ماه برای تبریک تشکیل دولت جدید لبنان به بیروت سفر کرد. 
دولت جدید لبنان پس از 9 ماه رایزنی و تبادل نظر بین گروه ها و جریان های سیاسی مختلف از سوی سعد الحریری نخست وزیر این کشور معرفی شد. 
انتخابات پارلمانی در لبنان نیز اردیبهشت ماه برگزار و در آن گروه های حامی مقاومت موفق به کسب بیشترین کرسی های پارلمان شدند. مجلس لبنان دارای 128 نماینده است. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر