برخورد با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در آلمان

شناسه خبر: 92208 سرویس: جهان يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۲۰ : ۱۸ : ۰۰
برخورد با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در آلمان
وزیر دادگستری آلمان اعلام کرد باید با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی برخورد قانونی صورت گیرد.
۵۵آنلاین :

روز یکشنبه، "هایکو ماس" – وزیر دادگستری آلمان – در مصاحبه‌ای گفت قضات و دادستان‌های محلی باید با انتشار اخبار کذب در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک برخورد کنند.

 

وی بارها به شرکت فیسبوک اخطار داده است قوانین مربوط به انتشار اخبار آلمان – که از قوانین آمریکا سختگیرانه‌تر است – را رعایت کند. وی در این مصاحبه همچنین گفت باید میان آزادی بیان و انتشار اخبار کذب تفاوت قائل شد.

 

وی گفت: "انتشار افترا و شایعات مخرب را نمی‌توان جزئی از آزادی بیان به حساب آورد. مقامات دادگستری باید با این مسئله – حتی در فضای مجازی – مقابله کنند. هر فردی که بخواهد با دروغ بر فضای سیاسی تاثیر بگذارد باید از عواقب آن نیز آگاه باشد." وی همچنین اشاره کرد این مجرمان می‌توانند به بیش از 5 سال حبس محکوم شوند.

 

مقامات دولت آلمان از احتمال تاثیر اخبار غیرحقیقی بر انتخابات سال آینده ابراز نگرانی می‌کنند. قرار است در این انتخابات، آنگلا مرکل – صدراعظم آلمان – نیز بار دیگر حضور یابد.


منبع : رویترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تجربه ناکام «تغییر ساعت»

طرح تغییر ساعت رسمی «روشنایی ذخیره روز» که برای نخستین بار در خلال جنگ جهانی اول آغاز شد و در ادامه با توجیه صرفه اقتصادی و مصرفی در بسیار از کشورها مورد استفاده قرار گرفت، در حال تبدیل شدن به طرحی منفور در میان کارشناسان و مردم است؛ چراکه تحقیقات نشان داده است این طرح می‌تواند پیامد‌های منفی قابل‌ملاحظه‌ای در میزان سلامتی افراد، افزایش مصرف انرژی و بروز حوادث جاده‌ای داشته باشد. کاهش خلاقیت افراد در طول روز از اثرات دیگر آن به‌شمار می‌رود.

اگر در خرمشهر 5 تا آر پی جی داشتم سقوط نمیکرد

روایت سیدمحمد غرضی، استاندار وقت خوزستان از روزهای ابتدای جنگ:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر