برخورد با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در آلمان

شناسه خبر: 92208 سرویس: جهان يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۲۰ : ۱۸ : ۰۰
برخورد با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در آلمان
وزیر دادگستری آلمان اعلام کرد باید با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی برخورد قانونی صورت گیرد.
۵۵آنلاین :

روز یکشنبه، "هایکو ماس" – وزیر دادگستری آلمان – در مصاحبه‌ای گفت قضات و دادستان‌های محلی باید با انتشار اخبار کذب در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک برخورد کنند.

 

وی بارها به شرکت فیسبوک اخطار داده است قوانین مربوط به انتشار اخبار آلمان – که از قوانین آمریکا سختگیرانه‌تر است – را رعایت کند. وی در این مصاحبه همچنین گفت باید میان آزادی بیان و انتشار اخبار کذب تفاوت قائل شد.

 

وی گفت: "انتشار افترا و شایعات مخرب را نمی‌توان جزئی از آزادی بیان به حساب آورد. مقامات دادگستری باید با این مسئله – حتی در فضای مجازی – مقابله کنند. هر فردی که بخواهد با دروغ بر فضای سیاسی تاثیر بگذارد باید از عواقب آن نیز آگاه باشد." وی همچنین اشاره کرد این مجرمان می‌توانند به بیش از 5 سال حبس محکوم شوند.

 

مقامات دولت آلمان از احتمال تاثیر اخبار غیرحقیقی بر انتخابات سال آینده ابراز نگرانی می‌کنند. قرار است در این انتخابات، آنگلا مرکل – صدراعظم آلمان – نیز بار دیگر حضور یابد.


منبع : رویترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بازتولید بی‌مهارتی در ساختار آموزش‌وپرورش

تجدیدنظر در مأموریت نظام آموزشی کشور به کجا رسید

مدیران کشور به دنبال قاتل بروسلی

عده ای مستقیم در حال نابودی اقتصادی ، سیاسی ، روانی جامعه هستند و مدیران کشور به نظر بیشتر دنبال قاتل بروسلی هستند تا حل معضلات کشور .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنن

این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنند تا به مدرسه برسند. مشکل اصلی در زمستان است که زمین گل آلود است.همچنین اجازه ندارند از گندم زارها عبور کنند.صاحب یکی از زمین ها کیف بچه ها را ازشون میگیره که دیگه از زمینش عبور نکنند

ویدیو: گریه مجری برای جدا کردن نوزادان مهاجر از والدین

مجری شبکه «ام اس ان بی سی» در #آمریکا هنگام خواندن خبر ایجاد مراکز ویژه توسط دولت #ترامپ برای نوزادانی که از والدین مهاجر خود جدا شده اند به گریه افتاد.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان