بدهی انباشته معلمان، حتی از سال ۸۸/ نیاز به ۱۰ هزار میلیارد برای پرداخت طلب فرهنگیان

شناسه خبر: 122104 سرویس: اقتصادی ، اجتماعی شنبه ۱۶ دي ۱۳۹۶, ۲۳ : ۱۸ : ۰۰
بدهی انباشته معلمان، حتی از سال ۸۸/ نیاز به ۱۰ هزار میلیارد برای پرداخت طلب فرهنگیان
۵۵آنلاین :

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نمی‌شود تمام کارمندان مطالبات خود را ماهانه دریافت کنند و سر موقع مطالبات بازنشستگی خود را بگیرند ولی معلم و کارمند آموزش و پرورش با یک سال دو سال تاخیر به مطالباتش برسد. معلمی هست که از سال ۸۸ بدهی‌هایش پرداخت نشده، همین امسال ده هزار میلیارد تومان لازم است تا آموزش و پرورش بتواند بدهی‌هایش را پرداخت کند.

میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ارتباط تلفنی با برنامه «پرسشگر» در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی بودجه آموزش و پرورش دچار تحول بنیادین می‌شود، گفت: پیش از سال ۹۷ بپذیریم که مطالبات آموزش و پرورش را ارائه کنیم، بعد وارد سال جدید شویم.

وی اضافه کرد: نمی‌شود تمام کارمندان مطالبات خود را ماهانه دریافت کنند و سر موقع مطالبات بازنشستگی خود را بگیرند ولی معلم و کارمند آموزش و پرورش با یک سال دو سال تاخیر به مطالباتش برسد. معلمی هست که از سال ۸۸ بدهی‌هایش پرداخت نشده، همین امسال ده هزار میلیارد تومان لازم است تا آموزش و پرورش بتواند بدهی‌هایش را پرداخت کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی شرط دیگر تحول بنیادین را اینگونه عنوان کرد: دیگری اینکه آموزش و پرورش را باور کنند نه به این صورت که گفته می‌شود که این‌ها زیاد هستند. ما در هر روستایی پرچم جمهوری اسلامی را بلند کرده‌ایم در حالی که بسیاری از دستگاه‌ها حتی در شهرستان‌ها و شاید مراکز استان‌ها نمایندگی ندارند.

میرزاده گفت: اگر اراده‌مان این باشد که آموزش و پرورش در اولویت است، همین سال ۹۷ می‌توانیم تحول بنیادین در بودجه آموزش و پرورش را شاهد باشیم، ما در اجرای احکام معلم‌ها به آن‌ها بدهی داریم و بسیاری از احکام را در مورد آن‌ها اجرا نمی‌کنیم. باید پاداش بازنشستگی، اجرای احکام، پاداش معلم‌ها و... با همکاری همه از قلم نیفتد.

وی درباره موضوع حذف هزینه آب و برق گفت: پیشنهاد ما مدارس، آن هم مدارس دولتی است؛ ولی هنوز کار در مجلس تمام نشده است. باید اشاره کنم که آموزش و پرورش به طور مطلق توانایی پرداخت قبوض آب و برق را ندارد. اگر مجلس مخالفت نکند امکان توصیب آن بالا است.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشور کارمندها

حدود ٣٥ درصد شاغلان ایرانی حقوق بگیر دولت هستند تعداد کارمندان دولت در ١٥ سال گذشته تغییر چندانی نداشته است کارمندان زن ١٠ درصد بیشتر شده و کارمندان دولتی تحصیلکرده‌تر شده‌اند ٤٠ درصد کارمندان ایرانی نیروی مازاد هستند آموزش و پرورش بیشترین کارمند را در میان ارگان های دولتی دارد

تا اکوسیستم دانش‌بنیان و غیربچه‌پولداری نداشته باشیم، موفق نمی‌شویم

معاون علمی‌فناوری رئیس‌جمهور در کافه‌خبر از اقتصاد دانش‌بنیان و مبتنی بر نوآوری، راهکارهای نجات اقتصاد کشور، آمار نادرست خروج نخبگان و فرار مغزها و جشنواره ایران‌ساخت صحبت کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: محل سقوط بوئینگ ۷۳۷ کوبا

تصاویر مردم محلی از محل سقوط بوئینگ ٧٣٧ كوبا در اطراف فرودگاه خوزه مارتی هاوانا

ویدیو: آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار

آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار از ویدئوهای پربازدید روزهای اخیر در شبکه های مجازی

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان